Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2012-07-27, 14:34

Na przykład
http://kuratorium.kielce.pl/5120/akty-p ... zen-2009-r

Wspomaganie / Poradnie psychologiczno - pedagogiczne / Przepisy prawa
http://kuratorium.krakow.pl/index.php?ac=112&id=58

Pozdrawiam :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-07-27, 15:06

iluka pisze:Na przykład
http://kuratorium.kielce.pl/5120/akty-p ... zen-2009-r

Wspomaganie / Poradnie psychologiczno - pedagogiczne / Przepisy prawa
http://kuratorium.krakow.pl/index.php?ac=112&id=58

Pozdrawiam :D


hihi dziękuję:) ale ja już wczoraj odpowiedziałam na to pytanie przed komisją, a teraz dodałam je jako jeszcze jedno pytanie, które otrzymałam na egzaminie, a które umknęło mi wczoraj gdy jeszcze rozemocjonowana dzieliłam się pytaniami:)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2012-07-27, 15:14

Przepraszam, ale zerknęłam pobieżnie podczas gotowania obiadu, no i masz! Jednak to prawda, co mawiała moja babcia, że pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł :bball:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-27, 16:17

Dwa pytania techniczne...

1) czy można te fachowe nazwy obszarów (np. Uczestnictwo w pracach organów szkoły związanyc z realizacją zadań opiekuńczych, dydaktycznych lub innych bla,bla,bla) po prostu przeczytać z kartki czy kuć na pamięć?

2) jak 10 minut może wystarczyć na prezentację...w 10 minut to ja może zdążę o pierwszym aspekcie opowiedzieć...

dramat-przewiduję dramat...

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-07-27, 18:04

iluka pisze:Przepraszam, ale zerknęłam pobieżnie podczas gotowania obiadu, no i masz! Jednak to prawda, co mawiała moja babcia, że pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł :bball:


nie ma za co przepraszać:) to świadczy tylko o Twojej gotowości pomocy

Oinone81 ja miałam prezentację multimedialną i te rzeczy to były jedyne jakie odczytywałam właśnie z niej - myślę, że spokojnie możesz mieć je na kartce i wspomóc się nią

no i powiem Ci, że ja w 10min bym się nie zmieściła też ale jakbym miała mus zmieszczenia się to chyba wybierałabym po 1-2 rzeczach najważniejszych moim zdaniem wspominając oczywiście że to jedynie jedna z wielu rzeczy - być może w fazie pytań dopytają o resztę...

i na pewno dramatu nie będzie :) a kiedy masz egzamin?

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-27, 19:39

dora egzamin mam 7go dopiero...w samo południe-co ciekawe ; )

Strasznie ciężko się zmieścić w takich 10 minutach bo przecież mówiac np o stronie www która się stworzyło czy pracy w komisji rekrutacyjnej - JEST o czym opowiadać... dramat-tak mało czasu... wyjdzie na to, że wymienię w punktach te rzeczy...a ja lubię GADAĆ :roll:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: vuem » 2012-07-28, 09:42

Lubisz gadać, rozumiem, ale ... łatwo jest w 2-3 zdaniach streścić stworzenie strony internetowej, co więcej - poza tymi 2 zdaniami - chciałabyś powiedzieć o udziale w pracach komisji rekrutacyjnej? :wink:

stu567
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-28, 14:11
Kto: student
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: stu567 » 2012-07-28, 14:18

witam, mam pytanie; mam ukończonego licencjata z ekonomii, czy jest mozliwość pracy w szkole jesli tak to naco musialabym isc, jakas podyplomówka, przygotowanie pedagogiczne?

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-29, 20:12

vuem wlasnie o tych sprawach mam MNÓSTWO do powiedzenia ;)

A pod względem gadania jestem stuprocentową kobietą, więc-wierz mi-10 minut to dla mnie dramat...

roadsterestate
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-29, 20:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: roadsterestate » 2012-07-29, 21:03

kochani jestem w lekkiej panice, gdyż nie wiem z której strony mam ugryżć
Ostatnio zmieniony 2023-05-13, 18:32 przez roadsterestate, łącznie zmieniany 1 raz.

yteczka
Posty: 16
Rejestracja: 2011-03-23, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: yteczka » 2012-07-30, 14:43

Pomocy! Już mam mętlik w głowie. Chodzi o egzamin na mianowanego. Do wniosku dołączyłam dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, akt nadania stopnia awansu - kopie poświadczone przez dyrektora - oraz zaświadczenie dyrektora. Moje pytanie. Przez kogo mają być poświadczone te kopie dokumentów, bo u mnie nie wiedzą. Facetka z Oświaty dzwoniła, że muszę je poświadczyć notarialnie, a po 10 min. że mam się z tym wstrzymać. Jak było u Was? Drugie pytanie: czy sprawozdanie i plan rozwoju zawodowego też trzeba dołączyć do tamtej dokumentacji? Rozmawiałam z kolegą z sąsiedniej szkoły i mówił, że on wszystko dołączył. Już sama nie wiem, a na dyrekcję i opiekuna nie mam co liczyć.

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-30, 19:29

z tego co wiem poświadczanie notarialne to wymysł niektórych gmin/powiatów np Krakowa - jeśli w wydziale nie wiedzą co wymyślili to nie mam pytań...


żadnego sprawozdania ani planu się nie dołącza-niektórzy dyrektorzy chyba nie wiedzą co trzeba złożyć więc wzbudzają panikę i mówią swoim nauczycielom żeby skłądali wszystko. To niepotrzebne.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-07-31, 11:15

yteczka, ja miałam wszystko poświadczone przez dyrektora. Nie dokładałam ani planu rozwoju ani sprawozdania - to zostało u mojej dyr i nie było wymagane włącznie z tym, że w innej gminie koleżanka dołączyła i została odpytana szczegółowo o kwestei awansu, dokumentacji itp po czym na koniec usłyszała, że podejrzewali ją o nieznajomość tychże przepisów z racji właśnie dołączenia dokumentacji, które nie są przewidziane w rozporządzeniu.

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: wrotkap » 2012-07-31, 16:58

§ 9. Rozporz. w sprawie awansu...

1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:
1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także akt nadania stopnia awansu zawodowego – poświadczone kopie;
2) zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:
a) wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu,
b) dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,
c) dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,
d) uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia – także o ocenie dorobku zawodowego za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magda_krakow » 2012-07-31, 18:11

Moja pani sekretarka (najbardziej zorientowana w przepisach osoba w placówce!) powiedziała, że poświadczyć kopię ma ten, kto wystawił oryginał. Tak też zrobiłam - kopię aktu nadania kontraktowego poświadczała mi dyrektorka placówki, w której nadano mi status nauczyciela kontraktowego (już tam nie pracuję - odbyłam wycieczkę sentymentalną z tej okazji :wink: ).
Do wniosku dołączyłam tylko formalną dokumentację, żadnego planu, sprawozdania etc.

Szlifuję aktualnie moją prezentację i ciągle mam problem, żeby zmieścić się w tych 10-ciu minutach :evil:


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”