Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

yteczka
Posty: 16
Rejestracja: 2011-03-23, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: yteczka » 2012-07-19, 17:49

Witam! Ja mam egzamin w sierpniu. Zastanawiam się nad prezentacją multimedialną. Nie wiem, jak ma dokładnie wyglądać. Może ktoś mi prześle przykładową (yteczka@wp.pl). Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-24, 07:06

witam,
w swoim-i zapewne nie tylko w swoim-imieniu: czy można prosić 'tegorocznych' (i oczywiście każdego, kto pamieta swoje pytania) :) o wrzucanie tu na forum przykładów problemów z którymi się zetknęliście w czasie egzaminu? Pytań od komisji, po prostu?

pozdrowienia

ja mam egzamin 7.8 - nie mogę się zabrać za czytanie papierów... : /

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Paweł Ł. » 2012-07-24, 15:19

Jestem po. Bałem się, że może być źle bo nie odczuwałem stresu. Dobrze, że tak było, bo więcej takich egzaminów bym sobie życzył. Nie ukrywam, że przygotowywałem się solidnie ( czytałem naście razy sprawozdanie, bo te 100 pytań na mianowanego, które krążą w sieci, to można wyrzucić do śmieci). Kto pracował solidnie przez okres stażu, to nie ma się czego bać.
Zdobyłem 10 pkt. Nareszcie wakacje. Dziękuje za uwagę:)
Powodzenia.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2012-07-24, 15:20

Gratuluję.

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-25, 07:51

A baza pytań? :) Nikt się nie dołoży?

Teraz moje pytanie: chodzi o prezentację-nie zamierzam bawić się multimediami tylko wygłosić swoje dokonania spisane w papierowej wersji. Pytanie : czy drukowaliście dla swoich egzaminacyjnych potrzeb swoje sprawozdanie, zaznaczaliście punkty odniesienia np markerem i opowiadaliście o dokonaniach czy przygotowywaliście jakaś ekstra kartkę papieru z takimi punktami odniesienia, bo całego sprawozdania z jakiegoś powodu lepiej nie wyciągać?

Bardzo proszę praktyków :) o opinię.

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-25, 10:54

Dołożę jeszcze link znaleziony chwilę temu-przyjemne odpowiedzi na ogólne pytania dotyczące nauczania:

http://www.awans.net/strony/mianowany_odpowiedzi.pdf

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2012-07-25, 13:17

O maaatko! A cóż wy tak szalejecie z ta oficjalną ściągą zwaną prezentacją??? Podejrzewacie, że komisja nie przeczytała waszego sprawozdania? :roll:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Oinone81 » 2012-07-25, 13:41

Moje pytanie nie brzmi 'czy komisja przeczytała moje sprawozdanie w którym na pewno się skompromitowałam i co teraz zrobić?' tylko czy praktykuje się wyciąganie zza pazuchy kilkustronicowego opracowania i kręcenie kartkami w miarę postępu prezentacji...

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: hanamat » 2012-07-25, 13:52

Na mianowanego komisja nie czyta zadnego twojego sprawozdania (na podstawie sprawozdania dyrektor dokonuje oceny za okres stażu). Przed komisją ty prezentujesz swój dorobek zawodowy, najlepiej posiłkując sie prezentacja multimedialna, po czym następuje egzamin. Komisja zadaje pytania, które dotyczą wymagań z rozporzadzenia o awansie.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-07-25, 13:55

iluka pisze:O maaatko! A cóż wy tak szalejecie z ta oficjalną ściągą zwaną prezentacją??? Podejrzewacie, że komisja nie przeczytała waszego sprawozdania? :roll:


no właśnie podejrzewam tak bo przecież nie dołącza się aktualnie sprawozdania do dokumentacji dla komisji egzaminacyjnej:)

ja egzamin mam jutro - proszę o trzymanie kciuków:)

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: daughter » 2012-07-25, 14:00

Z tego co ja wiem, sprawozdanie ze stażu jest dla dyrektora, a jeśli komisja życzy sobie czyjeś sprawozdanie do wglądu to jest to wyłącznie ich fanaberia. Nauczyciel nie ma obowiązku pokazywać sprawozdania komisji. Jedyne dokumenty jakie widzieli to potwierdzenie kwalifikacji, akt nadania kontraktowego i zaświadczenie od dyrektora.
Miałam egzamin dzisiaj i wzięłam ze sobą jedynie kartkę formatu A4 z głównymi punktami, na której zadrukowaną miałam stronę i kilka linijek drugiej. Oni nie chcą tam być, my nie chcemy tam być i wszyscy chcą to skończyć jak najszybciej. Krótko omówić najważniejsze rzeczy, a jak coś ich zainteresuje, to dopytają.
Pytania:
1. Czego nauczyłam się od opiekuna stażu?
2. Jak rozwinęłam się jako n-l podczas stażu?
a 3 nie pamiętam.
Powodzenia :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2012-07-25, 15:14

Trzymam kciuki za wszystkich z prezentacją i kartką papieru! Będzie dobrze! Byle krótko, konkretnie i na temat. Pytania mojej stażystki:
Co bierzesz pod uwagę oceniając uczniów?
Na jakiej podstawie nawiązuje się stosunek pracy z nauczycielem kontraktowym, mianowanym?
Jakie były Pani działania na rzecz szkoły wynikające z planu pracy szkoły?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magda_krakow » 2012-07-25, 16:10

Witajcie!
Jestem nauczycielką przedszkola i egzamin mam 3 sierpnia. Stres mnie zżera. Bo o ile "występując" przed dziećmi czuję się jak ryba w wodzie, o tyle z "dorosłymi" już nie jest tak łatwo i tego typu egzaminy od zawsze powodowały u mnie palpitacje serca :P
Tuż przed obroną pracy magisterskiej to myślałam, że na zawał zejdę...
I podejrzewam, że teraz będzie podobnie.

Prezentacji multimedialnej postanowiłam nie robić - dostałam informację, że czas na prezentację to 10 minut - wg mnie bardzo mało! W 10 minut to ja bym nawet nie zdążyła odczytać mojego sprawozdania! Więc postanowiłam wybrać najistotniejsze punkty i tyle. I tak jest tego sporo, bo pracuję w "specyficznej" placówce i po trzech latach na prawdę jest o czym opowiadać...
A do tego mój komputer "nie jest godny zaufania" :P - boję się, że coś się z nim stanie i dopiero będzie tragedia ;) A nie wiem, czy w urzędzie miasta są warunki do odtworzenia prezentacji. Dlatego chociaż jestem zwolenniczką komputerów i nawet mam stanowisko komputerowe w sali i prowadzę z nim zajęcia nawet z 3 latkami, to tym razem jednak chyba postawię na kartkę i długopis ;)

Ale najbardziej boję się pytań z zakresu prawa oświatowego - siedzę nad tymi rozporządzeniami i już mam mętlik totalny, zresztą zawsze "noga" byłam w tej dziedzinie. A jeśli potrzebowałam się czegoś dowiedzieć, to "wujek google" zawsze pomagał, tudzież zbiór dokumentów w placówce. Nie wiem tylko, czy komisja będzie usatysfakcjonowana jeśli powiem, że nie znam odpowiedzi ale wiem gdzie jej szukać :P

...no i znowu wpadam w stan przedzawałowy :P

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2012-07-25, 17:16

magda_krakow, będzie dobrze:) z 3-latkami sobie dajesz radę (wnioskuje z tego co pisałaś) a z dorosłymi nie dasz?? ja się pocieszam, że ja też mogę być "interesująca" dla większości składu komisji - pewnie poza ekspertami i moją dyrekcją...hmm czyli dla mniejszości:P ale to nic - będzie git jak mawia mój syn:)

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magda_krakow » 2012-07-25, 19:43

dora8201 dzięki za dodanie otuchy! :) No musi być dobrze, musi...
Właśnie się dowiedziałam, że zdaję ostatnia w tym dniu - nie wiem czy to dobrze, czy nie :P

Aaa, obawiam się też pytania, które tutaj wspomniano: "Czego nauczyłam się od opiekuna stażu?" - bo szczerze mówiąc ja od swojego to nie nauczyłam się niczego...dłuuuga i przykra historia. I teraz co - mówić prawdę przed komisją...? Eh.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron