Egzamin na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

epilot
Posty: 119
Rejestracja: 2010-08-18, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: epilot » 2010-08-19, 12:23

schakti pisze:O matko! Jutro mam egzamin, oszaleję chyba z tego stresu :cry: Trzymajcie kciuki! Odezwę się po, mam nadzieję, że z pozytywną informacją :) Pozdrawiam wszystkich, którzy przez tą mękę przechodzili, przechodzą lub przechodzić będą :D


Spokojnie, nie jest tak źle.

Większym stresem dla mnie były obrony prac na moich studiach.
Ten egzamin to tylko pewnego rodzaju formalność.

pysiakmaxi
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-17, 16:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podlaskie

Do przodu:)))

Postautor: pysiakmaxi » 2010-08-19, 12:45

Właśnie zdałam, o 11 weszłam do sali, 11.25 już wsiadałam do swojego środka lokomocji. Bardzo się denerwowałam, nie powiem :roll: Poproszono mnie o powiedzenie krótko, co robiłam w trakcie stażu. Przerywano mi pytaniami, atmosfera była bardzo sympatyczna. Pytania dotyczyły praktyki pracy z naszą niedostosowaną społecznie młodzieżą. Żadnych pytań z dziedziny przepisów, ustaw, KN.
:jupi:

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: Ewryl » 2010-08-19, 16:41

Też miałam mieć egzamin o 11, ale kolega przede mną tak się rozgadał, że egzamin zaczęłam dopiero przed 12. Po pół godzinie (około) już było po. Prezentacja poszła mi super, komisja była super miła a pytania w zakresie tego co robiłam podczas stażu. Zadałam 10/10 :)
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

sabinchenw
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-08, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: sabinchenw » 2010-08-20, 12:32

ja również jestem już mianowana. prezentacja a nastepnie pytania:
- jak wymiana miedzynarodowa wplywa na jakosc pracy szkoly
- jakie zmiany zwiazanw z wprowadzeniem nowej podstawy programowej dotyczace bezposrednio mojego przedmiotu ale opisac caly przebieg edukacji, przez wszystkie etapy
- omówić szerzej Edukacyjna wartosc dodana (EWD)
- co sie zmieni jak zostanę nauczycielem mianowanym, jakie korzysci sie z tym dla mnie wiaza
poszlo srawnie i bylo przyjemnie, choc wiadomo stres byl..

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: malgala » 2010-08-20, 12:55

Gratuluję :flower:

pysiakmaxi
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-17, 16:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podlaskie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: pysiakmaxi » 2010-08-20, 13:04

Ale wiecie co, ja byłam tak zestresowana, że nawet nie wiem, na ile punktów zdałam. Komisja Wam powiedziała?

schakti
Posty: 8
Rejestracja: 2010-07-24, 18:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: schakti » 2010-08-20, 13:18

Witam :D Zdałam :D i z wielką przyjemnością dołączam do grona mianowanych :D
Stres był ogromny, dodatkowo eksperci się spóźniali, z kuratorium nikt nie przyjechał i przewodniczący się obawiał, że będzie musiał przełożyć egzamin- myślałam, że zwariuję. Na szczęście eksperci dotarli i mogłam zacząć się prezentować :D Przewodniczący zaznaczył, żeby mówić krótko 10/ 15 min . Ja się prezentowałam ponad 20 i nikt mi nie przerywał. Najważniejsze o czym należy pamiętać to kontakt wzrokowy!!! Ja patrzyłam prawie cały czas w stół, żeby się bardziej skupić.
Pytania:
Co oznacza czytanie ze zrozumieniem?
Miałam wnikliwiej powiedzieć o organizowanym przeze mnie konkursie.
Z jakiego podręcznika korzystam i jakimi kryteriami kierowałam się przy jego wyborze?
Jak motywuję uczniów do udziału w organizowanych przeze mnie konkursach?
Jaki dokument w szkole jest najważniejszy i kto może w nim dokonywać zmian?
Pozdrawiam :D

schakti
Posty: 8
Rejestracja: 2010-07-24, 18:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: schakti » 2010-08-20, 13:21

Zapomniałam o najważniejszym! Drodzy mianowani, od 1 września zgodnie z Rozprządzeniem MEN z dnia 14 lipca 2010 będziemy zarabiać więcej :D :D :D I myślę, że o to nam wszystkim chodzi :mrgreen: Mam rację??? Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
barhel
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-18, 18:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: barhel » 2010-08-21, 21:29

gosa pisze:Zaraz ci wyślę maila z pytaniami i odpowiedziami. Daj znać na forum czy mail doszedł. No a ja niebawem wyjeżdżam i jakby ktoś prosił o te pytania to wysyłaj je potrzebującym.
Egzamin nie jest taki straszny- ale nie jest to tylko "formalność" (jak niektórzy mówią) bo jednak trzeba coś poczytać, wiedzieć- by odpowiedzieć na pytanie, a nie na każde odpowie się z głowy. Będzie dobrze. :D


Witam, czy mogę prosić również o przesłanie pytań i odpowiedzi? Dziękuje i pozdrawiam wszystkich! barkoza@op.pl

maksimoom
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-13, 14:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: maksimoom » 2010-08-23, 15:25

Również jestem "po". Komisję miałam "babską". W czasie prezentowania swoich osiągnięć ze stażu (hihi) nie przerywano mi wogóle. Potem miałam 3 pytania: od ekspertów po jednym i jedno pani z kuratorium: Jaki program do nauki informatyki wybrałam, czy jestem z niego zadowolona, czy dokonałam zmian; Jakimi metodami aktywizującymi pracuję; Gdzie moge znaleźć aktualne wersje prawa oświatowego (bo przy dzisiejszym tempie zmian to nie ma sensu pytanie o treść konkretnych przepisów - tak pani z kuratorium powiedziała).
Przetrwałam, nerwy były jak jasny gwint. Korzystałam ze sprawozdania, ale nie czytałam wszystkiego, starałam się kończyć zdania z pamięci i spoglądać na komisję :)
Matko rozmaita, jak to dobrze odetchnąć wreszcie po stresie...

jaga111
Posty: 66
Rejestracja: 2010-03-23, 17:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: jaga111 » 2010-08-23, 19:57

Ja też już po. I muszę stwierdzić, że lekko nie było. Prezentacja całkiem całkiem, ale pytania takie sobie. Pierwsze (ok.) w jakich dokumentach znaleźć można kompetencje rady pedagogicznej, ale przy następnym "jakie badania wykonuję jako nauczyciel matematyki żeby sprawdzić wpływ wyników sprawdzianu na jakość pracy szkoły" lekko szczęka mi opadła. U nas jak dotychczas poza ogólną analizą wyników sprawdzianu żadnych badań się nie przeprowadza. Myślę że chodziło raczej o stosowane w gimnazjum EWD. Najważniejsze jednak że do przodu. Jeszcze dwa dni wakacji do rady.

epilot
Posty: 119
Rejestracja: 2010-08-18, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: epilot » 2010-08-23, 21:10

Gratuluję!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: malgala » 2010-08-23, 21:21

Gratuluję wszystkim nowo mianowanym :flower: :flower: :flower:

maksimoom
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-13, 14:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: maksimoom » 2010-08-24, 11:21

jaga111 pisze: "jakie badania wykonuję jako nauczyciel matematyki żeby sprawdzić wpływ wyników sprawdzianu na jakość pracy szkoły" lekko szczęka mi opadła.

szczerze mówiąc - mnie opadałby zupełnie....

aneta29
Posty: 46
Rejestracja: 2009-06-26, 22:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego

Postautor: aneta29 » 2010-08-24, 14:55

UFFFFFFFFf nareszcie powszystkim:)
Komisja przeurocza same kobietki .Weszłam o 10.00 a wyszłam 11.05
Prezentowałąm się 40minut, dość szczegółowo... Pytania:) Hm jeśli to mozna nazwać pytaniem ,,Sukces w zyciu zawodowym'' Pani z kuratorium zrezygnowała z pytania, bo wyczerpująca była prezentacja i wszystko jest dla mniej jasne..I eksperci jeden zrezygnował a drugi zapytał o sukces . Dyrekcja przekaza wynik 5 członków po 10pkt.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”