Staż na nauczyciela dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Anna Z
Posty: 1
Rejestracja: 2006-09-08, 09:24

Staż na nauczyciela dyplomowanego

Postautor: Anna Z » 2006-09-08, 09:27

Witam!Jestem nauczycielem mianowanym. 30 maja 2006r. zakończyłam staż na dyplomowanego, ale nie złożyłam sprawozdania. Jakie są tego skutki? Czy to znaczy, że muszę powtarzać cały staż? Czy są dokładne przepisy regulujące tę kwestię? Podobno to zależy od dyrektora? Proszę o radę, może ktoś był w podobnej sytuacji. Z góry dziękuję:)

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Staż na nauczyciela dyplomowanego

Postautor: Onak » 2007-02-25, 20:01

Z tego co ja wiem to: w terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu nauczyciel składa dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego. Przyjęcie sprawozdania należy zaopatrzyć datą wpływu.
W terminie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu nauczyciel mianowany składa do organu sprawującego nadzór pedagogiczny wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego.
W przypadku niedotrzymania terminu złożenia wniosku nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.
Komisja kwalifikacyjna prowadzi postępowania w ciągu całego roku.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentacją nie później
niż do dnia 30 czerwca organ sprawujący nadzór pedagogiczny wydaje decyzję o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansu zawodowego
w terminie do dnia 31 sierpnia danego roku.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentacją do dnia
31 października organ sprawujący nadzór pedagogiczny wydaje decyzję
o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie
do dnia 31 grudnia danego roku.


Ups..dopiero teraz popatrzyłam, że ten post jest już trochę przeterminowany... :roll: :mrgreen:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Staż na nauczyciela dyplomowanego

Postautor: malgala » 2007-07-31, 18:17

Ale może jeszcze pytającej się przydać ta odpowiedź. Nie wiadomo co zrobiła dalej.
Zdarzają się przypadki, że nauczyciel nie złoży w terminie 30 dni sprawozdania. Co dalej, to już zależy od dyrektora. Najczęściej dokona oceny dorobku zawodowego za okres stażu, ale na wszystkich dokumentach są daty i na ich podstawie komisja też może wyrobić sobie opinię o obowiązkowośći takiego nauczyciela. Wiadomo, że w życiu są różne nieprzewidziane sytuacje, które mogą przeszkodzić w terminowym złożeniu sprawozdania. Jednak terminu 3 lat od zakończenia stażu do momentu złożenia wniosku przekroczyć nie można.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”