dodatek na zagospodarowanie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

martakap
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-28, 08:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: martakap » 2011-07-28, 18:53

Witam
Od września będę zatrudniona w szkole podstawowej na cały etat. Posiadam wymagane kwalifikacje.
Od wrzesnia 2008 do sierpnia 2011 pracowałam w przedszkolu niepublicznym na umowę o pracę. Tam też od 09.2010 do 05.2011 zrobiłam staz na nauczyciela kontraktowego.
Studia licencjackie, po których uzyskałam kwalifikację trwały od 09.2008 do 06.2010.
Teraz kontynuuje naukę na SUM do 06.2012.

Proszę o podpowiedz czy moge sie starac o ten zasiłek.
Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: arsandra » 2011-07-30, 11:30

Hmmm, a ja ukończyłam studia dzienne dające mi uprawnienia do nauczania w czerwcu 2010, zaczęłam pracę we wrześniu 2010, w październiku 2010 zaczęłam uzupełniające studia magisterskie (zaoczne) - czy zatem należy mi się taki zadatek? Jestem w trakcie studiów, ale już wcześniej mogłam pracować, bo licencjat mi to umożliwił.....więc czy ten przepis mówiący, że:
"Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli." - wydaje mi się, że to chodzi o studia, po zakończeniu których ma się dopiero uprawnienia do nauczania...

Adzia1986
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-25, 12:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Adzia1986 » 2011-08-25, 12:55

Witajcie. Mam problem. Pracę w szkole rozpoczełam jako nauczyciel stażysta w roku szkolnym 2010/11, od dziś jestem nauczycielem kontraktowym. Niestety, nie udało mi sie zostać w szkole w której robiłam staż, od września bedę pracować w innej szkole i pytanie...w której szkole mam złożyć wniosek o dodatek na zagospodarowanie :(

kicajka
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-30, 11:41
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: kicajka » 2011-08-30, 11:51

Witajcie, ja mam pytania odnośnie ewentualnego zwrotu dodatku:
1. Obawiam się,że nie będę miała umowy przedłużonej na rok 2012/2013, jakie jest prawdopodobieństwo, że organ prowadzący będzie domagał się zwrotu dodatku?
2. Czy jest szansa zwrotu tylko części dodatku, jeśli udokumentuje się,że pozostałą część przeznaczono na dokształcanie się?

Tak na marginesie - w ustawie jest napisane o organie prowadzącym jako tym, który może się domagać zwrotu dodatku - czyli dyrektor czy samorząd?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
-początkujący kontraktowy :)

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Madziaczek » 2011-09-14, 06:20

Staram się o zasiłek na zagospodarowanie. W szkole pracuję od roku i zrobiłam awans na kontraktowego. Jednak przed podjęciem pracy w oświacie pracowałam 2 lata zagranicą . Czy w takim razie zasiłek mi się nie należy?? Czy tylko liczy się praca związana ze szkolnictwem.

eKiErKa
Posty: 23
Rejestracja: 2011-07-29, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: eKiErKa » 2011-10-03, 14:10

Witam. W czasie studiów pracowałam, wiem już że to nie eliminuje szansy na dodatek. Później odbywałam staż - jako bezrobotna dalej nie wlicza się to jako praca. Jednak przerwałam staż i rozpoczęłam pracę na zastępstwo w szkole. Umowę miałam od marca do czerwca. Potem od września dostałam umowę już na cały rok, odbyłam staż i jestem kontraktowym. Czy w związku z tym, że miałam przerwę 2miesięczną w pracy mogę się starać o dodatek? Nie minęły jeszcze dwa lata odkąd podjęłam tą pracę, uczę cały czas w tej samej szkole, tylko pomiędzy umową na czas zastępstwa a umową na rok była przerwa 2miesięczna.

angelika86
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-10, 22:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: angelika86 » 2011-10-10, 22:37

Witam :) Ja swoją prace w szkole rozpoczęłam na 3 roku studiów zaocznych (na zastępstwo na 4 miesiące),na 4 i 5 roku pracowałam w różnych miejscach, ale do 31 sierpnia 2010r pracowałam w punkcie przedszkolnym prywatnym na umowę o pracę studia miałam jednolite i obroniłam magistra 29.06.2010r., staż na nauczyciela kontraktowego zaczęłam 1 września 2010r. i obroniłam 4 sierpnia 2011r.Czy należy mi się dodatek na zagospodarowanie:??

eKiErKa
Posty: 23
Rejestracja: 2011-07-29, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: eKiErKa » 2012-02-15, 16:00

Witam ponownie i ponawiam pytanie. Czy dyrektor może nie wypłacić zasiłku na zagospodarowanie? Czy jest jakiś określony czas na udzielenie odpowiedzi na wniosek i wypłacenie wnioskowanego dodatku?

ladyEla
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-04, 17:12
Przedmiot: Język polski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ladyEla » 2012-07-10, 21:49

Witam! Już niedługo czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna na n-la kontraktowego, którą - mam nadzieję - przejdę pomyślnie. Szkoła, w której uczę - jest moim pierwszym oświatowym zakładem pracy. Po studiach mgr. nie znalazłam pracy w zawodzie, więc wykonywałam inną pracę. Później rozpoczęłam studia podyplomowe i dopiero po ich zakończeniu znalazłam pracę w szkole. Czy wobec tego należy mi się dodatek na zagospodarowanie?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: linczerka » 2012-07-10, 23:00

ladyEla pisze:wykonywałam inną pracę

I chyba dlatego nie przysługuje Ci. Wygląda na to, że szkoła nie jest Twoim pierwszym miejscem pracy.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

ladyEla
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-04, 17:12
Przedmiot: Język polski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ladyEla » 2012-07-11, 12:58

Dziękuję za odpowiedź.

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Zasiłek na zagospodarowanie - umowa

Postautor: Mr.Gąbka » 2012-08-12, 16:23

Po pierwszym roku pracy otrzymałam od szkoły tzw. zasiłek na zagospodarowanie. Na umowie napisane jest, że w przypadku nie przepracowania przez nauczyciela minimum 3 lat, zasiłek ulega zwrotowi. Od tego czasu przepracowałam dwa lata. Teraz zostałby mi rok.
Czy w przypadku przebywania w tym roku na L-4 z powodu ciąży, rok ten również będzie brany pod uwagę jako ten trzeci "przepracowany"?
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...
A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: malgala » 2012-08-12, 16:34

selena85 pisze:zy w przypadku przebywania w tym roku na L-4 z powodu ciąży, rok ten również będzie brany pod uwagę jako ten trzeci "przepracowany"?

Pozostajesz w stosunku pracy więc się liczy.

agnieszkap1986
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-19, 21:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: agnieszkap1986 » 2012-09-18, 20:07

Witam.

Mam pytanie odnosnie dodatku na zagospodarowanie. Otóż od 20 wrzesnia 2010 do sierpnia 2011 bylam zatrudniona na stanowisku nauczyciela na umowe na zastepstwo; od wrzesnia 2011 podjelam prace w innej szkole, rozpoczełam staz i w sierpniu otrzymałam tytuł nauczyciela kontraktowego. Czy w zwiazku z tym nalezy mi sie dodatek?
Pani w kadrach poinformowala mnie ze niestety ale nie moge go otrzymac gdyz juz wczesniej pracowalam w szkole. Moze mial ktos podobna sytuacje?

krokodyl_odpada
Posty: 22
Rejestracja: 2010-08-21, 12:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: krokodyl_odpada » 2013-01-27, 03:56

W powyższym i wielu przypadkach - uważam, że tak. Nie rozumiem, dlaczego większość interpretuje art. 61w sposób taki, że zajmowane wcześniej stanowiska dyskwalifikują jeżeli chodzi o zasiłek na zagospodarowanie.


Art 61. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.



Poniżej moja wykładnia poprzedzona wieloma godzinami analiz i konsultacji.

1) Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole - oznacza to, że nauczyciel, który chce się ubiegać o dodatek na zagospodarowanie musi uzyskać stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od podjęcia pierwszej pracy w szkole. Nie ma tu żadnego zapisu, by praca w szkole była jego pierwszą pracą zawodową w ogóle.

2) Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli - zapis ten nie ma związku z tym, czy nauczyciel w swojej pierwszej pracy zawodowej pracuje w szkole czy nie. Dotyczy on nauczycieli, którzy pierwszą pracę w szkole podjęli w trakcie studiów i wydłuża im (o okres jednoczesnego studiowania i pracowania w szkole) czas na uzyskanie stopnia nauczyciela kontraktowego


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron