dodatek na zagospodarowanie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

modli
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-26, 09:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: modli » 2013-07-23, 15:41

I ja mam wątpliwości czy należy mi się dodatek za zagospodarowanie...

We wrześniu 2007 roku zaczęłam pracę (nie w szkole), a w październiku studia licencjackie. Pracę tę wykonywałam tylko cztery miesiące. Następne byłam zatrudniona w szkole w roku szkolnym 2011/2012 (kawałek etatu - bez odbywania stażu), umowę miałam do końca czerwca, a obronę pracy magisterskiej w lipcu. We wrześniu podjęłam pracę w innej szkole, egzamin na kontraktowego zdałam w czerwcu, umowę mam do końca sierpnia (zostanie przedłużona na nieokreślony). Czy należy mi się dodatek? Wątpliwości mam z uwagi na rozpoczęcie pracy miesiąc przed studiami. Wydaje mi się, że to mnie dyskwalifikuje. Proszę o potwierdzenie.

Pozdrawiam, Monika

Michał.nauczyciel
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-29, 11:37
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Michał.nauczyciel » 2013-08-29, 11:48

Witam,

jestem świeżo upieczonym nauczycielem kontraktowym.
Pracuję w szkole podstawowej.
Wcześniej jednak pracowałem w prywatnym przedszkolu :( . Byłem jednak zatrudniony na umowę o pracę(mam nadzieję, że jest to czynnik który może coś zmienić :D) . Czy mogę ubiegać się, mam nadzieję z powodzeniem o doposażenie miejsca pracy?
Proszę o wskazówki

Pozdrawiam :)

Michał.nauczyciel
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-29, 11:37
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Michał.nauczyciel » 2013-08-29, 11:49

Witam,

jestem świeżo upieczonym nauczycielem kontraktowym.
Pracuję w szkole podstawowej.
Wcześniej jednak pracowałem w prywatnym przedszkolu :( . Byłem jednak zatrudniony na umowę o pracę(mam nadzieję, że jest to czynnik który może coś zmienić :D) . Czy mogę ubiegać się, mam nadzieję z powodzeniem o doposażenie miejsca pracy?
Proszę o wskazówki

Pozdrawiam :)

tukultininurta
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-01, 20:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: tukultininurta » 2013-08-29, 17:03

Witam,
Mam pytanie dotyczące zasiłku na zagospodarowanie dla nauczyciela - czy w mojej sytuacji mi przysługuje?
Po skończeniu studiów zostałem zatrudniony od 01-09-2010 r. na zastępstwo na okres jednego semestru (tj. do 02-2011) w wymiarze ponad pół etatu w szkole średniej. Potem (tj. od 02-2011 do 31-08-2011) nie pracowałem w szkole. Od 01-09-2011 zostałem zatrudniony na zastępstwo w szkole podstawowej do 11-2011. W tym samym miesiącu moja umowa została przedłużona do końca czerwca 2012. Przez okres wakacji (tj. 07-08.2012) byłem osobą bezrobotną. Dopiero od 01-09-2012 w tej samej szkole podstawowej dostałem umowę do 31-08-2013 na 11/18 etatu. Wtedy też - dopiero - rozpocząłem awans zawodowy na nauczyciela kontraktowego. Akt nadania otrzymałem z dniem 08-07-2013. Od 01-09-2013 otrzymam kolejną umowę na 9/18 etatu. Nigdy nie pobierałem zasiłku na zagospodarowanie. W związku z tym chcę się dowiedzieć, czy taki dodatek mi jeszcze przysługuje?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Yoka » 2013-08-29, 18:14

nie, on przysługuje tylko gdy jest to pierwsza praca w szkole i nieważne, czy na umowę o zast czy o pracę.

tukultininurta
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-01, 20:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: tukultininurta » 2013-08-30, 18:54

Yoka pisze:nie, on przysługuje tylko gdy jest to pierwsza praca w szkole i nieważne, czy na umowę o zast czy o pracę.


Nawet, gdy ta pierwsza praca byłą na niecały rok?

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Afroditte » 2013-08-30, 18:56

tukultininurta pisze:Nawet, gdy ta pierwsza praca byłą na niecały rok?


Nawet.
"My wish is world's command"

yoda79
Posty: 112
Rejestracja: 2008-03-04, 13:17

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: yoda79 » 2013-08-31, 15:35

Niestety zapomnij o tym dodatku.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: iluka » 2013-08-31, 17:01

Michał.nauczyciel pisze:Czy mogę ubiegać się, mam nadzieję z powodzeniem o doposażenie miejsca pracy?
Pierwsze słyszę! Bardzo ciekawe!
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jokerowa
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-11, 22:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: jokerowa » 2013-08-31, 19:56

Witam
Jeśli więc dobrze zrozumiałam wcześniejsze posty :roll:
to mimo, że wcześniej w czasie studiów (zaocznych) pracowałam w miejscach innych nich szkoła, a teraz już drugi rok na etacie w szkole, mogę się o dodatek starać? Jestem nauczycielem kontraktowym od września.
Jeśli coś źle zrozumiałam wyprowadźcie mnie z błędu.

ewejka
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-12, 19:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ewejka » 2013-09-12, 20:11

Witam serdecznie,

chciałabym się poradzić w kwestii dodatku na zagospodarowanie.
Przejrzałam wszystkie posty w tym temacie, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje troski.

Ukończyłam studia magisterskie w lipcu 2012.

W okresie od lipca 2012 do 1.09.2012 nigdzie nie pracowałam.

Od 1.09.2012 byłam zatrudniona jako nauczyciel stażysta w szkole gdzie uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego. Pracę w tej szkole zakończyłam 31.08.2013

od 1.09.2013 jestem zatrudniona w innej szkole w innej gminie na rok na zastępstwo.

Złożyłam wniosek o dodatek na zagospodarowanie i dostałam odpowiedź odmowną ze względu na to, że szkoła w której obecnie pracuję nie jest moim pierwszym miejscem pracy.

Czy słusznie dostałam decyzję odmowną? Jeśli nie to co mogę zrobić?

Zdaję sobie sprawę, że jeśli nie znajdę pracy w nowej szkole będę musiała dodatek zwrócić, ale jestem gotowa podjąć takie ryzyko.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: malgala » 2013-09-15, 13:45

ewejka pisze:Złożyłam wniosek o dodatek na zagospodarowanie i dostałam odpowiedź odmowną ze względu na to, że szkoła w której obecnie pracuję nie jest moim pierwszym miejscem pracy.

Gdyby decyzję odmowną uzasadniono tym, że jest to zatrudnienie na zastępstwo, to bym się z tym zgodziła.

Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.
2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.
3. Zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części z obowiązku zwrotu zasiłku.


KN nic nie mówi na temat, że ma to być ta sama szkoła.

ewejka
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-12, 19:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ewejka » 2013-09-26, 17:49

Gdzie w takim razie jest zapis, że nie może być na zastępstwo?

pepino
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-01, 21:42
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: pepino » 2013-10-01, 22:17

Mam 3 pytania dot. zasiłku na zagospodarowanie:
Rok temu pracowałem w szkole X, w której odbyłem staż i zdobyłem stopień kontraktowego. W tym roku mogę wnioskować o ten zasiłek. Od tego roku pracuję też w szkole Y, w której obecnie mam więcej godzin niż w szkole X.
1. Czy o zasiłek mogę starać się w szkole X, w szkole Y, czy w obu szkołach?
2. W KN jest napisane, że zasiłek to dwukrotność stawki zasadniczej. W moim przypadku stawka zasadnicza to 2331 (pełny etat kontraktowego) czy 800 (takie wynagrodzenie mam za niepełny etat w szkole X). W szkole Y za niepełny etat mam 1200.
3. Czy jeśli szkoła nie przedłuży ze mną umowy, mimo że ja chciałbym dalej w niej pracować, to też muszę oddać zasiłek?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, niekoniecznie na wszystkie pytania naraz.

wasa
Posty: 1
Rejestracja: 2013-11-03, 20:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: wasa » 2013-11-03, 20:14

Witam,
czy podjęcie pracy (w oparciu o umowę o pracę) w okresie wakacji (tuż po skończeniu liceum ogólnokształcącego, a przed rozpoczęciem studiów) również pozbawia mnie dodatku na zagospodarowanie? Dziękuję za odpowiedź


Wróć do „Nauczyciel stażysta”