dodatek na zagospodarowanie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Andrus111
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-17, 09:48

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Andrus111 » 2007-11-29, 18:42

dzięki bardzo za pomoc pozdrawiam również!!

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: daughter » 2007-12-12, 17:23

Szkoła, w której pracuję nie jest pierwszą szkołą, w której podjęłam pracę. Moją pierwszą pracą po studiach była praca w tej właśnie szkole. W czasie studiów pracowałam w innej na umowę na czas określony. Przepisy mówią o tym, że jeśli pierwszą pracą po studiach była szkoła, to mogę. Ale czy 'szkoła' to ta konkretna szkoła, w której pracuję teraz, czy może 'szkoła' to ogólnie instytucja i nie ma znaczenia, że szkoła, w której jestem teraz nie jest moją pierwszą. Czy w związku z tym mogę składać podanie o dodatek?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-12, 21:35

daughter pisze:Szkoła, w której pracuję nie jest pierwszą szkołą, w której podjęłam pracę. Moją pierwszą pracą po studiach była praca w tej właśnie szkole. W czasie studiów pracowałam w innej na umowę na czas określony. Przepisy mówią o tym, że jeśli pierwszą pracą po studiach była szkoła, to mogę. Ale czy 'szkoła' to ta konkretna szkoła, w której pracuję teraz, czy może 'szkoła' to ogólnie instytucja i nie ma znaczenia, że szkoła, w której jestem teraz nie jest moją pierwszą. Czy w związku z tym mogę składać podanie o dodatek?

a napisz to zrozumiale bo to masło maślane jest co piszesz. Praca na studiach nie liczy się a pierwszą praca po ukończeniu studiów ma być praca w szkole (jakiejkolwiek)

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: daughter » 2007-12-14, 20:15

Bardziej łopatologicznie nie dało się tego opisać. Druga część wypowiedzi wszystko tłumaczy- jakakolwiek szkoła. Dzięki.

anuska
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-05, 22:17

Nauczyciel na zastępstwo

Postautor: anuska » 2008-01-03, 22:26

Mam pytanie. Od 14 stycznia do lipca ( w tym wliczony czas urlopu) zostałam zatrudniona na zastępstwo za nauczyciela. W poprzedniej szkole kiedy pracowałam jako nauczyciel matematyki - nauczanie indywidualne (około 2 miesiące) pani dyrektor powiedziała, żebym się nie martwiła, że nie dostanę teraz dodatku na zagospodarowanie(tak to jakoś nazwała) bo w następnej szkole dostanę. Czy to znaczy, że teraz mogę się starać o ten dodatek? Czy czekać aż zatrudnią mnie nie na zastępstwo tylko już tak na stałe? A w ogóle jak się starać? Jakieś podanie trzeba napisać do dyrekcji?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: fruzia » 2008-01-04, 14:39

Jeśli dostaniesz dodatek na zagospodarowanie musisz w szkole pracowac 2 lata, jeśli nie przepracujesz tyle - dodatek należy zwrócic,
Jesli jesteś na zastępstwie i nie kroi Ci się zatrudnienie od nowego roku to nie dostaniesz tego dodatu.

anuska
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-05, 22:17

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: anuska » 2008-01-04, 20:12

dzięki za informację

Pozdrawiam

martitta22
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-23, 15:27

kiedy skladac wniosek o zasilek na zagospodarowanie?

Postautor: martitta22 » 2008-01-23, 19:55

pracuje w szkole dopiero 6 miesiac.czy musze czekac ze zlozeniem wniosku na zagospodarowanie az uzyskam stopien n-la kontraktowego?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: chiczi » 2008-01-23, 22:28

martitta22 pisze:pracuje w szkole dopiero 6 miesiac.czy musze czekac ze zlozeniem wniosku na zagospodarowanie az uzyskam stopien n-la kontraktowego?

Tak :)

anuska
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-05, 22:17

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: anuska » 2008-01-24, 19:47

A co będzie ze mną? Ja w tej chwili jestem nauczycielem na zastępstwo na pół roku. Rozumiem, że jeśli podpisaliby mi nową umowę po zastępstwie i byłabym nauczycielem kontraktowym do dostane dodatek, a jak nie podpiszą to już nie dostanę?

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Afroditte » 2008-02-04, 20:12

Podjęłam pierwsza pracę w życiu w szkole. Pracuję na cały etat i studiuję na trzecim (ostatnim) roku. Pracuję, ale na stażu nie jestem. Czy zatem zasiłek na zagospodarowanie będzie mi przysługiwał dopiero w przyszłym roku? i czy jeśli bym zmieniła szkołę to także będzie mi przysługiwał?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ann » 2008-02-04, 20:27

Afroditte pisze:Czy zatem zasiłek na zagospodarowanie będzie mi przysługiwał dopiero w przyszłym roku?
Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego.

Z tego wynika, że dopiero po odbyciu stażu i przejścia na stopien n-la kontraktowego.
Afroditte pisze:i czy jeśli bym zmieniła szkołę to także będzie mi przysługiwał?
Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

A więc będzie się liczyć tylko praca wykonywana po obronie - żeby mieć prawo do zasiłku na zagospodarowanie nie będziesz mogła zmienić pracy po "zaliczeniu" stażu
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Afroditte » 2008-02-04, 21:04

Tzn w trakcie trwania stażu nie mogę się ubiegać o taki zasiłek, nawet jeśli pracowałabym już wtedy drugi rok.
Ok Dziekuję :)
"My wish is world's command"

MADZIA007
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-27, 21:55

c.d. dodatek

Postautor: MADZIA007 » 2008-02-27, 21:59

Witam prosze o zinterpretowanie mi takiej sytuacji:
W kwietniu 2007 zostałam skierowana na tzw. staż absolwencki z urzędu pracy do poradni na stanowisko logopedy i odbywałam ten staż do konca sierpnia. od września pracuje jako logopeda na umowe o prace.. czy we wrześniu jako nauczyciel kontraktwy bede mogła ubiegać się o dodatek na zagospodarowanie???, a raczej czy go dostane???
tzn. czy staż absolwencki liczy mi sie do pracy zawodowej... w trakcie tego stażu cały czas miałam status osoby bezrobotnej, a staż okreslany jest jako "forma aktywności bezrobotnego" ..

yoda79
Posty: 112
Rejestracja: 2008-03-04, 13:17

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: yoda79 » 2008-03-04, 13:31

Pytanie. Spełniam wszystkie wymogi zgodnie z Kn,ale mam umowę do 31.08.2008 i mam zamiar zmienić szkołę. czy wypłacony mi zasiłek bedę musiał zwracać? Dodam,że nadal mam zamiat pracowąc w szkole (po prostu zmieniam placówke)


Wróć do „Nauczyciel stażysta”