dodatek na zagospodarowanie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Madzinka86
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-04, 21:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

zasiłek raz jeszcze

Postautor: Madzinka86 » 2009-08-24, 10:37

Karta nauczyciela reguluje wypłacenie owego zasiłku i widnieje tam zapis, że nauczyciel powinien w szkole przepracować 3 lata, żeby nie musieć zwracać tych pieniędzy. Szkoła w rozumieniu KN to po prostu oświata mówiąc w skrócie. Ja będę kontynuowała pracę w szkole, innej, ale w szkole. Dlaczego w dotychczasowym miejscu zatrudnienia nie należy mi się ten zasiłek ? Umowa kończy sie 31.08, a nowa umowa z nową szkołą rozpoczyna się 1 września. Kadry zasłaniają się zapisem, że nauczyciel powinien w szkole przepracować 3 lata i upierają się, że chodzi o konkretną szkołę. Czy ktoś może się do tego ustosunkować ? Dziękuję !
Pozdrawiam

moniach
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-26, 14:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: mazowieckie

dodatek na zagospodarowanie

Postautor: moniach » 2009-08-26, 14:41

witam. w lipcu ukonczyłam staż na nauczyciela kontarkotowego. jesli przed podjeciem pracy w szkole pracowałam w innym zawodzie na 5/8 etatu to mogę ubiegac się o dodatek na zagospodarowanie?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Jethro Tull » 2009-08-26, 21:49

jesli to było po ukończeniu studiów i na umowe o pracę to zasiłek nie przysługuje

paweleczek666
Posty: 22
Rejestracja: 2008-07-02, 13:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: paweleczek666 » 2009-08-26, 23:51

Witam!
Od czerwca jestem kontraktowym, a we wrzesniu bede zdawał mgr, stad planuje składać wniosek o zagospodarowanie dopiero jak doniose papierek mgr, ktory podwyzszy stawke. Dobrze mysle? :-)
Pozdrawaiam

Dróż
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-28, 11:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: śląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Dróż » 2009-08-28, 11:41

Ja od czerwca tego roku jestem kontraktowym. w tym roku będę pracować na zastępstwo - dowiedziałam się że nauczyciel za którego będę zatrudniona ma zwolnienie do końca czerwca więc moja umowa będzie też do końca czerwca(od 1.09.2009 do 30 czerwca 2010). Pracę następną więc podejmę dopiero we wrześniu 2010. będę miała więc przerwę 2 miesięczną na czas wakacji. czy jeżeli otrzymam dodatek to będę musiała go zwracać?

yecchy
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-28, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: yecchy » 2009-08-28, 20:04

Witam serdecznie,
jestem nauczycielem j.angielskiego. Podczas studiow dyrektor zaproponowal mi prace w szkole. Tak tez zrobilem, studiowalem i pracowalem w szkole. Co roku umowa o prace byla podpisywana na czas okreslony. W zeszlym roku uzyskalem pelne kwalifikacje a i odbylem staz na nauczyciela kontraktowego. W lipcu br przeszedlem pozytywnie rozmowe kwalifikujaca mnie na stopien n-la kontraktowego i otrzymalem umowe na czas nieokreślony. W zwioazku z powyzszym, moje zapytanie, czy moge starac sie o dodatek na zagospodarowanie? Mimo, ze pracowalem w szkole juz 3 lata jako student ale na umowie o prace? Dopiero teraz zdobylem kontraktowego wiec...? dzieki serdeczne za odpowiedz i pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: malgala » 2009-08-28, 20:13

yecchy pisze:Podczas studiow dyrektor zaproponowal mi prace w szkole. Tak tez zrobilem, studiowalem i pracowalem w szkole. Co roku umowa o prace byla podpisywana na czas okreslony.

art.61 Karty Nauczyciela:
1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

yecchy
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-28, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: yecchy » 2009-08-28, 21:20

Dzieki serdeczne raz jeszcze :) Z tego wynika, ze mam prawo do owego zasilku. Czy dyrektor ma prawo odmowic mi wyplaty tych pieniedzy?

kamilap
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

dodatek mieszkaniowy

Postautor: kamilap » 2009-08-31, 19:38

Zaczynam staż, mieszkam z rodzicami. Czy przysługuje mi dodatek mieszkaniowy? Wiem, że n-l sam pisze wniosek. Jakie wymagania trzeba spełnić? Brane są dochody członków rodziny?

markul
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-03, 12:15
Kto: rodzic
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: markul » 2009-09-03, 12:25

Witam. Mam pytanko dotyczące zasiłku na zagospodarowanie.
Moja żona (nauczycielka) w zeszłym roku w lipcu uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego, następnie złożyła wniosek o zasiłek na zagospodarowanie, który otrzymała.
Jesienią 2008r zaszła w ciążę i w lipcu 2009 r urodziła. Niestety tak się składa, że w tym czasie miała umowę na czas określony i z dniem 31 sierpnia 2009 umowa się rozwiązała i żona została bez pracy.
Pytanie: Czy żona będzie musiała zwracać ten zasiłek (jeśli tak to w jakiej wysokości) skoro to nie ona zrezygnowała z pracy bądź ją sama zmieniała. Czy w takim przypadku organ prowadzący szkołę powinien wskazać jej inną szkołę w której mogła by dalej pracować? (takie coś niby kiedyś wyczytałem, ale nie pamiętam gdzie). Jeśli jednak będzie musiała zwracać ten zasiłek to CO i do KOGO ma napisać w sprawie ewentualnego umorzenia zwrotu.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

krisma07
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-04, 07:46
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: krisma07 » 2009-09-04, 07:52

Witam!
Zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedź na takie pytanie...
Moja żona w okresie 10.06.02r-30.09.02r była zarejestrowana w P.U.P. jako osoba bezrobotna i w okresie01.07.02r-30.09.02r odbywała staż i otrzymywała stypendium, po stażu rozpoczęła studia, teraz pracuje w szkole. Czy staż jest liczony jako pierwsza praca? Pytamy, ponieważ nauczyciele zgodnie z Kartą Nauczyciela mogą ubiegać się o zasiłek na zagospodarowanie(spełnia wszystkie warunki), ale pod warunkiem, że praca w szkole jest ich pierwszą pracą, a nie wiemy jak jest traktowany taki staż.
Pozdrawiam serdecznie!

ewelina23
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-04, 22:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ewelina23 » 2009-09-04, 22:35

mam takie pytanie czy po 2 latach od uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego można się jeszcze starać o pieniądze na zagospodarowanie

karramba
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-04, 22:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

...

Postautor: karramba » 2009-09-04, 23:10

ewelina23 pisze:mam takie pytanie czy po 2 latach od uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego można się jeszcze starać o pieniądze na zagospodarowanie



art. 61 Karty Nauczyciela:

1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

ewelina23
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-04, 22:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ewelina23 » 2009-09-04, 23:22

dziękuje

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: upieczona.anglistk » 2009-09-08, 15:10

z tego co wiem nauczyciel nie dostaje dodatku na mieszkanie, jedynie zwrotna lub bezzwrotna jednorazowa pozyczke, jesli wyraznie uargumentuje ze takiej potrzebuje


Wróć do „Nauczyciel stażysta”