dodatek na zagospodarowanie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

daga83
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-08, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: daga83 » 2009-09-08, 20:02

Witam! Otóż ja również starałam się o dodatek na zagospodarowanie i najpierw mi go przyznano a zaraz potem cofnięto ze względu na to, że nie jest to moja pierwsza praca zawodowa. A moja sytuacja przedstawia się następująco:
Pracowałam przez rok w szkole w latach 2005/2006 gdzie miałam umowę na czas określony od 1 września do 31 sierpnia z tym że byłam na ostatnim roku studiów licencjackich (zaocznie kończyłam ostatni rok studiów) czyli zostałam zatrudniona niejako bez kwalifikacji ( z tego też powodu nie mogłam zrobic stażu). Następnie miałam 2 lata przerwy (ukończyłam studia) i w roku 2008/2009 podjęłam pracę w szkole gdzie rozpoczęłam staż i w sierpniu 2009 przeszłam pomyślnie rozmowę i uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego. I teraz tak, w KN napisane jest, że praca w okresie trwania studiów nie wlicza się a w kadrach mi mówią, że to była umowa o pracę i dodatek mi nie przysługuje.. Bardzo proszę o pomoc !!! Pozdrawiam

Czart
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-07, 18:47
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

dodatek na zagodpodarownie

Postautor: Czart » 2009-09-08, 21:47

Otóż chcę cię pocieszyć, sytuacja jak widzę się nie zmieniła ja taką samą przerabiałam parę lat temu, i ponieważ nie lubię niejasności na moją szkodę oparłam się w tzw. departamencie pragmatyki zawodowej w naszym ministerstwie oświaty, skadinąd warto wiedzieć że coś takiego istnieje,( tajne przez poufne skierowała mnie tam pani z kuratorium ) zapewniam że dodatek należy ci się jak kurze ziarno, ja po otrzymaniu odpowiedzi z tej najwyższej instytucji i to w stosunkowo niedługim czasie z piękną pieczęcią dostałam z łaski pańskiej poparcie od swego dyrektora i ów upragniony dodatek:)pozdrawiam Aga

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: olla » 2009-09-09, 18:26

Ja wypełniłam taki wniosek - należało wpisać, poza danymi typu adres, pesel, informację o ilości osób na utrzymaniu. ja wpisałam tylko siebie, nie wiem, czy mam ten dodatek, bo nie widziałam "paska" z wypłaty, ale wniosek w mojej skzole wypełnili wszyscy

daga83
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-08, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: daga83 » 2009-09-10, 18:55

Ech.. to ja już nic z tego nie rozumiem.. moja kadrowa w dalszym ciągu uważa, że to nie jest moja pierwsza praca i że mi dodatek nie przysługuje. Dla pewności jednak wysłała zapytanie do radcy prawnego i czeka na odpowiedź..ale ja już przestałam się łudzić.. Sama już nie wiem jak interpretować tę pracę w okresie studiów.. może to chodzi tylko o jakąś dorywczą..na zlecenie albo coś.. a nie tak jak ja pracowałam, w szkole..
Ps. Dzięki Aga za szybką i optymistyczną odpowiedź :)

yecchy
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-28, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: yecchy » 2009-09-14, 23:23

Witam, ponawiam pytanie, czy dyrektor może odmowic wyplaty ww zasilku? Zalezaloby mi rowniez poznac ozdpowiedz na pytanie, w jakim czasie tenże zasilek powinien byc wyplacony? Serdecznie pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedzi.

Kwantyl
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-28, 22:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: śląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Kwantyl » 2009-09-16, 21:36

Dyrektor nie może odmówić wypłaty i ma na to czas maksymalnie do 6 miesięcy od chwili złożenia wniosku.

Mam natomiast inne pytanie, na stronie vulcana http://www.vulcan.pl/doradca/22/jednorazowy.html
można przeczytać ze dodatek nie podlega opodatkowaniu, jednak przepis ustawy na który się tam powołują jest uchylony.
Czy ktoś się orientuje czy ten dodatek jest opodatkowany czy zwolniony z opodatkowania?

sara80
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-19, 23:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: sara80 » 2009-09-23, 19:07

Pracuję w dwóch szkołach w tej samej gminie. W jednej z nich przyznano mi zasiłek na zagospodarowanie. Czy w przypadku rezygnacji z pracy w tej szkole po roku, a pozostania w drugiej placówce, będę musiała ten zasiłek zwrócić?

sara80
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-19, 23:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

podatek od zasiłku na zagospodarowanie

Postautor: sara80 » 2009-09-28, 20:11

Czy od zasiłku na zagospodarowanie odciąga się także zaliczkę na podatek dochodowy i skladki ZUS?

Rafal1
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-30, 11:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Rafal1 » 2009-10-01, 11:16

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum i nie wiem nawet czy uda mi się zamieścić moje pytanie, ale spróbuję:) Mam pytanie co do interpretacji art.61 KN. Chodzi oczywiście o zasiłek na zagospodarowanie. Moja sytuacja wygląda następująco:
pracuje w szkole od września 2007, zaczynałem jako pracownik niewykwalifikowany (umowa na rok) jednocześnie zacząłem ostatni rok magisterki. Rok później dostałem umowę o staż a 28 września obroniłem prace mgr. 28 sierpnia 2009 uzyskałem stopień nauczyciela kontraktowego.
Czy należy mi się ten zasiłek jeśli podczas ostatniego roku studiów już pracowałem w szkole a do 30 czerwca 2007 byłem zatrudniony na umowy o prace na czas pkreślony w innej firmie nie związanej ze szkolnictwem :?:
Z góry dziękuję za odpowiedź. :D

niczyjA
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-14, 15:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: niczyjA » 2009-10-14, 15:17

kochani mam pytanie i prosze o szybka odpowiedz:) jak ma wygladac podanie o dodatek na zagpspodarowanie co ma zawierac. prosze odpiszcie:)

aniolekKB
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-11, 21:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: aniolekKB » 2009-12-04, 00:57

Rafal1 pisze:Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum i nie wiem nawet czy uda mi się zamieścić moje pytanie, ale spróbuję:) Mam pytanie co do interpretacji art.61 KN. Chodzi oczywiście o zasiłek na zagospodarowanie. Moja sytuacja wygląda następująco:
pracuje w szkole od września 2007, zaczynałem jako pracownik niewykwalifikowany (umowa na rok) jednocześnie zacząłem ostatni rok magisterki. Rok później dostałem umowę o staż a 28 września obroniłem prace mgr. 28 sierpnia 2009 uzyskałem stopień nauczyciela kontraktowego.
Czy należy mi się ten zasiłek jeśli podczas ostatniego roku studiów już pracowałem w szkole a do 30 czerwca 2007 byłem zatrudniony na umowy o prace na czas pkreślony w innej firmie nie związanej ze szkolnictwem :?:
Z góry dziękuję za odpowiedź. :D

Ponawiam pytanie Rafała. Jestem w podobnej sytuacji. 15 października 2007 rozpoczęłam pracę w szkole jako nauczyciel - pracownik niewykwalifikowany. W czerwcu 2008 obroniłam licencjat, a w czerwcu 2009 uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego. Przysługuje mi ten dodatek czy nie :?:

Awatar użytkownika
sylwiam81
Posty: 42
Rejestracja: 2009-11-23, 20:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: sylwiam81 » 2009-12-04, 18:16

tak przysługuje ci dodatek na zagospodarowanie :D

xnauczyciel
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-09, 19:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: xnauczyciel » 2009-12-09, 19:25

Witam,

Czy może otrzymać zasiłek na zagospodarowanie nauczyciel kontraktowy, którego pierwszą pracą w życiu była praca w sklepie?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam.

Olija
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-14, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Olija » 2010-01-11, 00:10

Kolejne pytanie o zasiłek...

Kilkakrotnie widzę tutaj posty, że Dyrekcja ma pół roku na wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie. U mnie pół roku już minęło, a o zasiłku nadal nie słychać..więc chciałam się dopytać czy gdzieś jest to "pół roku na piśmie", bo nigdzie takiej adnotacji nie widzę (ani w karcie, ani w vulcanie)?

I jeszcze jedno pytanie - 3 lata liczą się od momentu uzyskania stopnia, od momentu złożenia podania o zasiłek czy może od momentu uzyskania zasiłku? :)

aniabaran
Posty: 33
Rejestracja: 2010-01-16, 15:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: aniabaran » 2010-01-16, 16:14

Witam.

Czy nalezy mi się zasiłek jeśli po studiach pracowałam za granicą?
A wcześniej na umowę zlecenie w czasie studiów?

Proszę o odpowiedź.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron