dodatek na zagospodarowanie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: edzia » 2010-01-16, 18:47

Praca w czasie studiów nie przeszkadza w otrzymaniu zasiłku na zagospodarowanie. Ale już praca po studiach - nie w szkole - tak.

aniabaran
Posty: 33
Rejestracja: 2010-01-16, 15:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: aniabaran » 2010-01-17, 09:47

A czy umowa zlecenie po studiach albo praca za granicą odgrywają tu jakąś rolę?

badzi_o
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-02, 18:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

jak to jest z dodatkiem na zagospodarowanie

Postautor: badzi_o » 2010-01-19, 20:29

witam.

niedawno powrócił u mnie temat dodatku na zagospodarowanie z powodu koleżanki która go uzyskała, ale po kolei.

już mija czwarty rok jak rozpocząłem prace w szkole. po uzyskaniu stopnia awansu kontraktowego, chyba tak jak wszyscy, zacząłem się dowiadywać na temat dodatku na zagospodarowanie. już na wstępie uzyskałem informację że najprawdopodobniej nie uzyskam takiego dodatku bo już wcześniej pracowałem - dodam że nie w szkole.
oczywiście nie poddając się złożyłem odpowiednie pismo do dyrekcji, które dalej poszło do organu prowadzącego (niestety księgowość mamy zbiorczą na całą gminę). po krótkim czasie dostałem odmowną decyzję spowodowaną tym iż nie jest to moja pierwsza praca zawodowa. no cóż skoro niby są takie przepisy to się poddałem.

teraz natomiast 2 miesiące temu koleżanka uzyskała taki dodatek pomimo że wcześniej pracowała jako barmanka (legalnie) i miała jakieś jeszcze stanowiska w swojej przeszłości.

moja kariera zawodowa rozpoczęła się od razu po technikum i z większymi lub mniejszymi przerwami pracowałem cały czas aż doszedłem etatu w szkole. właśnie w tej szkole w której składałem wniosek o dodatek pracowałem pierwszy raz w szkolnictwie.


czy słusznie został mi odmówiony dodatek na zagospodarowanie.
piszę nie tylko w swoim imieniu bo jeszcze jedna koleżanka jest w podobnej sytuacji.


czy pomimo upłynięcia już dłuższego czasu mogę dochodzić moich praw w skutek błędnej decyzji urzędników organu prowadzącego?


z góry dziękuje za pomoc i wszelkie wyjaśnienia

aniabaran
Posty: 33
Rejestracja: 2010-01-16, 15:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: aniabaran » 2010-01-20, 11:44

proszę o odpowiedź co z tą pracą za granicą po studiach??? czy wtedy się dodatek nie należy?? mam niewiele czasu bo kontraktową zostałam w lipcu 2009 i chciałabym wiedzieć czy mogę składać wniosek?

EwKa201
Posty: 15
Rejestracja: 2009-12-30, 22:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: EwKa201 » 2010-01-21, 19:56

Czy ma ktoś namiary na jakieś książki do poczytania i napisania z nich notatki dla stażysty do teczki? Oczywiście strony inetrnetowe też mogą być.
Będę wdzięczna za opowiedź

izaqueen
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-22, 17:21
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: izaqueen » 2010-02-22, 17:31

Kolejne pytanie o dodatek, ale moze najpierw przedstawie moja sytuacje:

2007/2008 Zaczynam prace w szkole, pierwsza moja praca, ale nie mam wystarczajaco godzin aby zaczac staz
2008/2009 zaczynam staz i w czerwcu uzyskuje stopien nauczyciela kontraktowego
2009/2010 luty-skladam podanie o dodatek na zagospodarowanie

No i wszechobecne pytanie, czy mi sie nalezy? Dyrektor w mojej szkole powiedzial, ze nie nalezy sie bo wedlug niego powinnam zlozyc podanie w ciagu pierwszych 2 lat pracy a teraz to jest juz 3 rok i juz nie moge skladac wniosku

Ja to rozumiem inaczej, w ciagu 2 lat musze uzyskac kontraktowego (co udalo sie zrobic) i po uzyskaniu kontraktowego mam jeszcze rok na zlozenie wniosku. (czyli razem 3 lata od rozpoczecia pracy wogole)

Jeszcze nie dostalam decyzji odmownej, ale dyrektor rozlozyl rece i chce sie konsultowac z radca prawnym. Czy jest mozliwosc, ze moge nie dostac tego dodatku bo radca prawny tak samo zinterpretuje ten przepis?

ekk
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-28, 01:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ekk » 2010-02-28, 01:17

to ja mam jeszcze jedno pytanie , którego do tej pory nie było...
wiem już, że praca w czasie studiów nie przeszkadza w uzyskaniu zasiłku ale co z praca przed studiami? Pracowałam zaraz po liceum w sklepie, dopiero po 3 latach poszłam na studia i po studiach pracowałam od razu jako nauczyciel.
Należy się zasiłek czy nie?

ulia2
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-16, 18:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: ulia2 » 2010-02-28, 20:00

ja mam jeszcze inne pytanie: po zakończeniu studiów zarejestrowałam się w urzędzie pracy i zostałam skierowana na staż absolwencki do urzędu miasta. Pracowałam tam 3 miesiące nie miałam zadnej umowy z urzędem miasta tylko z urzędem pracy. W zamian za staż dostawałam zasiłek. Pożniej zaczęłam prace w szkole zrobiłam staż i teraz jestem kontraktowym. Czy ten staż w urzędzie należy traktować jako pierwszą prace? czy umowa zlecenie lub o dzieło które wczesniej miałam juz mnie dyskwalifikują? Prosze pomóżcie bo w szkole nikt nie potrafi mi udzielic informacji?

maja14.35
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-27, 01:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Pieniądze dla nauczyciela na zagospodarowanie.

Postautor: maja14.35 » 2010-05-04, 00:01

Witam!
Moja koleżanka pracje w zawodzie nauczyciela 5lat,nie otrzymała pieniędzy na zagospodarowanie jakie gwarantuje KN.Od tego roku szkolnego pracuje dodatkowo w innej szkole.Czy może poprosić o wypłacenie świadcznia teraz? Tz.czy jest jakiś określony czs na wypłatę pieniążków na zagospodarowanie.Wiem,że ma to być pierwsza praca.Czy tą pracę można traktować jako pierwszą,czy w tamtej placówce również może jeszcze otrzymać świadczenie?

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: agadanuta » 2010-05-04, 16:34

No niestety z mojej wiedzy wynika, że nie otrzyma. Ma na to 2 lata od podjecia pierwszej pracy jako nauczyciel. O wypałcenie dodatku należy się "upomnieć" w okresie tych dwu lat. TRzeba było złożyć podanie o jego wypłacenie.

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Mag » 2010-05-06, 15:51

2 lata od momentu rozpoczęcia pracy, tak? a ile czasu jest po uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego na złożenie takiego wniosku?

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Mag » 2010-05-06, 16:03

Karta nauczyciela:
Art. 61.
1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.
2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.
3. Zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części z obowiązku zwrotu zasiłku.

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: kuuupiec » 2010-08-27, 11:01

Witam
jestem zainteresowany zasiłkiem na zagospodarowanie.
Czy w szkole istnieje jakiś specjalny druk wniosku do wypełnienia czy trzeba samemu napisać pismo?
Trzeba je złożyć bezpośrednio do dyrekcji czy można w sekretariacie?
Ile trzeba czekać na wypłatę takiego zasiłku?

Prosiłbym o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :D

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Mag » 2010-08-27, 15:01


Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: renati23 » 2010-08-27, 19:37

kuuupiec, zanim napiszesz post sprawdź czy taki temat już był. O zasiłek na zagospodarowanie mogą starać się nauczyciele rozpoczynający pracę w szkole, więc temat ten umieszczony jest w dziale poświęconym właśnie stażystom.
Twój post podpięłam pod istniejący już temat - poczytaj więc wcześniejsze posty. :wink:


Wróć do „Nauczyciel stażysta”