nauczyciel-psycholog Proszę o informacje - jestem zielona :)

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alexia
Posty: 3
Rejestracja: 2012-09-12, 15:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

nauczyciel-psycholog Proszę o informacje - jestem zielona :)

Postautor: alexia » 2012-09-12, 15:21

Dzień dobry wszystkim!

Dostałam umowę o pracę jako nauczyciel - psycholog na 6/20 etatu... W sumie nawet nie wiem o co konkretnie zapytać, bo po prostu nic nie wiem o prawach i przywilejach dla początkujących nauczycieli. Do tej pory miałam zlecenie więc nie korzystałam z nich. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: nauczyciel-psycholog Proszę o informacje - jestem zielona :)

Postautor: iluka » 2012-09-12, 20:15

alexia pisze:nic nie wiem o prawach i przywilejach dla początkujących nauczycieli.
Ja też niewiele wiem o prawach i przywilejach, najwięcej wiem O OBOWIĄZKACH :devil:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

alexia
Posty: 3
Rejestracja: 2012-09-12, 15:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: nauczyciel-psycholog Proszę o informacje - jestem zielona :)

Postautor: alexia » 2012-09-12, 21:22

O obowiązkach także wiem sporo :mrgreen: OBOWIĄZKI z tego co już zauważyłam przeważnie są duuuże i nieproporcjonalne do PRAW I PRZYWILEJÓW :D Pisząc o prawach i przywilejach miałam na myśli to, czy mając kilka godzin w tygodniu i umowę o pracę mogę, na przykład rozważać stopnie awansu itp. Nawet nie wiem czy mam prawo do nauczyciela stażysty przy takiej umowie? Chciałam także wiedzieć czy ferie, wakacje, przerwy świąteczne i inne dni wolne także mam płatne? Czy jeśli wypada 1.11 w czwartek a ja w czwartki pracuje (tak mam ustalony dzień na stałe, nie jest jednak aż tak szczegółowo sporządzona umowa pisemna) to czy mam wolne czy mam przekładać godziny na inny dzień czy po prostu mam wolne i już? Czy należą mi się dodatki i jeśli tak to jakie? Sporo tego... :shock: Będę wdzięczna jeśli ktoś mi coś podpowie.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: nauczyciel-psycholog Proszę o informacje - jestem zielona :)

Postautor: edzia » 2012-09-13, 23:38

alexia pisze:czy mając kilka godzin w tygodniu i umowę o pracę mogę, na przykład rozważać stopnie awansu itp. Nawet nie wiem czy mam prawo do nauczyciela stażysty przy takiej umowie?
Musisz być zatrudniona na co najmniej pół etatu, by odbywać staż stopień nauczyciela stażysty. Natomiast z chwilą zatrudnienia jesteś nauczycielem stażystą.

alexia pisze:Chciałam także wiedzieć czy ferie, wakacje, przerwy świąteczne i inne dni wolne także mam płatne?
Tak.

alexia pisze:Czy jeśli wypada 1.11 w czwartek a ja w czwartki pracuje (tak mam ustalony dzień na stałe, nie jest jednak aż tak szczegółowo sporządzona umowa pisemna) to czy mam wolne czy mam przekładać godziny na inny dzień czy po prostu mam wolne i już?
Masz wtedy wolne i już. Nie przekładasz tych godzin i nie odpracowujesz ich.

alexia pisze:Czy należą mi się dodatki i jeśli tak to jakie?
Wiejski - i mieszkaniowy - jeśli szkoła mieści się w miejscowości do 5 tyś. mieszkańców,
motywacyjny - uznaniowy dyrektora, więc może kiedyś,
za wysługę lat - po trzech latach pracy,
funkcyjny - np. za pełnienie funkcji opiekuna stażu, ale to na pewno nie teraz.

alexia
Posty: 3
Rejestracja: 2012-09-12, 15:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: nauczyciel-psycholog Proszę o informacje - jestem zielona :)

Postautor: alexia » 2012-09-14, 14:11

Bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia! Mam jeszcze możliwość powrotu do umowy zlecenie. Na zleceniu miałabym więcej kasy,bo miałam w zeszłym roku ładną stawkę godzinową, ale bezpłatne ferie i wakacje więc raczej mi się nie opłaca. Lepiej mieć stałą kasę co miesiąc niż martwić się, że nie zarabiam w święta czy przez wakacje. Dostałam dodatek za wysługę lat, motywacyjny także :)
Nie wiem tylko jaką kasę dostanę na rękę, na zleceniu zabierali mi podatek + składki razem 25%, teraz chyba 19% podatek + 17% składki, ale nie jestem pewna, bo nie mam nawet pół etatu więc mam nadzieję, że nie zedrą ze mnie aż tyle :shock:


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron