Praca w ramach projektu - staż?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca w ramach projektu - staż?

Postautor: iskra » 2013-07-07, 13:02

Nie mam perspektyw, znów musiałabym szukać pracy. Czy jeśli projekt jest do listopada to praca byłaby do listopada czy do wakacji? Po tej pracy może łatwiej bym coś dostała, bo miałabym już większe doświadczenie. Ale...ta papierkologia, brak stażu oraz umowa zlecenie mnie zniechęca. Jestem w większości na nie, ale jeszcze pomyślę.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Praca w ramach projektu - staż?

Postautor: linczerka » 2013-07-07, 13:20

iskra pisze:Czy jeśli projekt jest do listopada to praca byłaby do listopada czy do wakacji?

Tego właśnie się dowiedz. Trudno powiedzieć, w jakie ramy czasowe włożony jest ten projekt w tym konkretnym przedszkolu. Trwa on od 2012r. i dla jednych może być zakończony, dla innych będzie rozpoczęty.
Podpytaj, na jakiej zasadzie możesz być zatrudniona. O finanse też masz prawo zapytać. Jeśli dyrekcja nie będzie wiedziała, udaj się do koordynatora projektu.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Praca w ramach projektu - staż?

Postautor: tecumseh » 2013-07-07, 17:08

No fakt, jeśli do listopada byłaby praca, to sobie blokujesz jakąś pracę na następny rok, więc trochę bez sensu, ale warto się popytać. Może projekt jest do listopada (co oznacza np. rózne podsumowania konferencje, ewaluacje itd), a takie rzeczy da się pogodzić z pracą inną.
ja tak niedawno brałem udział w projekcie Szkoła Kluczowych Kompetencji, sam projekt był do grudnia 2012, ale ja ostatnie rzeczy z nim związane musiałem robić w październiku (inna sprawa, że to był projekt, gdzie w ogóle prowadziłem zajęcia tylko kilka razy w roku)

Ogólnie ja projekty (jak sensownie zorganizowane ) lubię, bo można więcej zarobić, można sie nowych rzeczy nauczyć (w tym projekcie "twoim" jakichś szkoleń dużo jest, z tego co pobieżnie zalukałem).
No i doświadczenie roczne masz.
Umowa-zlecenie i tak lepsza niż umowa o dzieło.

Ja bym się decydował na twoim miejscu:)
A myślę, że w obecnej sytuacji warto brać pracę, może nie pierwszą lepszą, ale jak się pojawia w zawodzie i dobrze płatna, to tak.
Ja niestety od września na bezrobociu raczej będę, choć CV jeszcze nie rozesłałem, ale się nie mogę ogarnąć, by to zacząć robić, bo człowiek ciągle odpoczywa po tym długim i ciężkim roku szkolnym:)

Pozdrawiam.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron