Staż w przedszkolu

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: linczerka » 2013-09-04, 17:33

iskra pisze:Jeden chłopiec był bardzo niegrzeczny więc delikatnie zwróciłam uwagę rodzicom. Jak się okazuje niepotrzebnie to powiedziałam bo opiekun stażu twierdzi, że rodzice nie chcą słyszeć złych rzeczy.

W moim subiektywnym odczuciu dobrze postąpiłaś. Po przedszkolu przychodzi dzieciak do szkoły i dopiero rodzice z pretensjami: W przedszkolu był grzeczny, nigdy nie było skarg. To wina szkoły.
Dlatego uważam, że grzeczna i taktowna rozmowa jest jak najbardziej na miejscu.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: iskra » 2013-09-04, 17:35

Czy pomysł ozdoby świąteczne wykonane wspólnie rodzice z dziećmi jest nie do wykonania? Podobno rodzice nie są chętni. Czy to się może udać? Ktoś twierdzi, że to środowisko hermetyczne i nie da się wprowadzić nic nowego. Cokolwiek zaproponuję jest negowane a obawiam się że potem będzie opinia że nic sama nie zrobiłam.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: linczerka » 2013-09-04, 17:50

iskra pisze:to środowisko hermetyczne

A może rodzice właśnie na Ciebie czekają? Na jakiś zryw przedszkolny? Może właśnie Twoje pomysły zmienią to środowisko hermetyczne?
Nie będziesz wiedziała, dopóki si sama nie przekonasz.
iskra pisze:Cokolwiek zaproponuję jest negowane

Nie proponuj, działaj. Nawet tylko w swojej grupie. Chociaż raz postaw opiekuna przed faktem dokonanym.
Czy ten opiekun nie przekracza swoich praw?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: iskra » 2013-09-04, 18:29

Powiem szczerze, że moje emocje dziś trochę opadły. Wydaje mi się, że ten pomysł z ozdobami nie jest zły. Nie wiem, może się mylę. Opiekunka mówiła, że było już kiedyś coś takiego i że raczej nie było udane, bo rodzice są zapracowani i nie angażują się. Na to jakoś widzę, że ciągle jest mowa o zorganizowaniu wycieczce. Miałam pomysł odnośnie dyscypliny w grupie (coś w formie obrazków). Dostałam instrukcję obsługi jak mam to przykleić. Chętnie też wykonam dekoracje w sali, tyle, że Pani powiedziała, że musi zobaczyć czy robię bardzo ładne dekoracje czy też inaczej no i od razu z grubej rury...na całą ścianę. Hmm...jakoś tak dziwnie się poczułam.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: iluka » 2013-09-04, 19:05

iskra pisze:Rozpoczęłam staż
Wkońcu jak> Z wnioskiem czy bez?
iskra pisze:Chciałam zorganizować konkurs plastyczny z udziałem rodziców, ale to nie przeszło.
Dlaczego? Miałaś sponsora?
iskra pisze:odzice nie chcą słyszeć złych rzeczy
No to akurat jest prawada, ale czasem robimy coś wbreww ich oczekiwaniom.
iskra pisze:plan rozwoju zawodoweg
Jak tam :?:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: iskra » 2013-09-04, 19:34

Tak, musiałam pisać wniosek. Tzn może nie konkurs ale wspólna aktywność rodziców z dziećmi do wystawy. Plan zawodowy mniej więcej napisany, ale w poniedziałek jest rada i czekam, bo nie wiem czy mogę wpisać do niego te ozdoby choinkowe czy coś. Czy muszę konkretnie podać w planie np. organizowanie konkursu pod jakimś hasłem, wycieczka itp. Czy jeśli np. czegoś nie napiszę a potem coś wykonam to w sprawozdaniu też o tym wspominam? Czy muszę tylko plan wcześniej ułożony realizować realizować?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: linczerka » 2013-09-04, 19:57

iskra pisze:wspólna aktywność rodziców z dziećmi do wystawy

A może tak: prowadzenie plastycznych zajęć warsztatowych z udziałem rodziców i dzieci
iskra pisze:czy mogę wpisać do niego te ozdoby choinkowe czy coś

To szczegół - napiszesz w sprawozdaniu konkretnie, co zrobiłaś
iskra pisze:Czy muszę konkretnie podać w planie np. organizowanie konkursu pod jakimś hasłem,

Nie. Wystarczy: Organizowanie konkursów w grupie i w przedszkolu (lub międzyprzedszkolnego, jeśli zaprosisz inne przedszkole do konkursu)
iskra pisze:wycieczka

Też nie. Wystarczy: Organizowanie wycieczek edukacyjnych
iskra pisze:czegoś nie napiszę a potem coś wykonam to w sprawozdaniu też o tym wspominam?

Oczywiście. Spływają różne bieżące oferty, z których możesz skorzystać, ale na wszelki wypadek dopisz: Podejmowanie działań wynikających z bieżących potrzeb przedszkola, ofert edukacyjnych.
iskra pisze: Czy muszę tylko plan wcześniej ułożony realizować realizować?

To, co w planie, to na mur w sprawozdaniu.
iskra, pisz ogólnikowo, bez szczegółów

Szkoda, że nie pomoże Ci opiekun stażu.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: iskra » 2013-09-04, 20:03

No właśnie nie bardzo, aż się zaczęłam bać pytać bo wszystko jest negowane. Jeśli chodzi o te zajęcia warsztatowe, myślałam, żeby raczej zorganizować taką akcję ozdoby choinkowe, ale wykonane przez rodziców wraz z dziećmi, ale w domu. Bo już usłyszałam komentarz, że w placówce nie da rady tego zorganizować. Czy takie coś mogłoby być? I jak to nazwać?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: linczerka » 2013-09-04, 20:20

iskra pisze:wykonane przez rodziców wraz z dziećmi, ale w domu

A jaki to ma cel? Jakoś tego nie widzę. Gdzie tu Twoja praca (poza namową rodziców do wykonania pracy w gorącym okresie przedświątecznym)?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: iskra » 2013-09-04, 20:22

W takim razie co mogłabym zorganizować oprócz wycieczki.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Staż w przedszkolu

Postautor: linczerka » 2013-09-04, 20:29

iskra, ja nie wiem, jakimi zasobami dysponujesz, jakich masz rodziców (bo może mają ciekawe zawody), rozglądnij się w środowisku (miasto, wieś?), szukaj pomysłów na własnym podwórku
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Nauczyciel stażysta”