Student -nauczycielem??

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: koma » 2009-07-27, 21:33

Joshua pisze:
koma pisze:
JulietF pisze:Jak to jest z zatrudnieniem studentów? Czy jest to dozwolone w szkole dokładniej w zaocznym liceum?

Aby uczyć w liceum, musisz mieć tytuł mgr.


Nieprawda.

No cóż, widocznie wiesz lepiej...
Proszę Cie jednak o to, abyś - zanim wyrazisz tak kategoryczny sprzeciw wobec czyjegoś stanowiska - przeczytała dokładnie post, do którego sie odnosisz? Gdybys to zrobiła, dowiedziałbyś się, że chodzi o język polski, a nie obcy!!
Wymagania dot. językowców są nieco inne.

Awatar użytkownika
Joshua
Posty: 34
Rejestracja: 2009-07-27, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: Joshua » 2009-07-27, 21:53

koma pisze:
Joshua pisze:
koma pisze:
JulietF pisze:Jak to jest z zatrudnieniem studentów? Czy jest to dozwolone w szkole dokładniej w zaocznym liceum?

Aby uczyć w liceum, musisz mieć tytuł mgr.


Nieprawda.

No cóż, widocznie wiesz lepiej...
Proszę Cie jednak o to, abyś - zanim wyrazisz tak kategoryczny sprzeciw wobec czyjegoś stanowiska - przeczytała dokładnie post, do którego sie odnosisz? Gdybys to zrobiła, dowiedziałbyś się, że chodzi o język polski, a nie obcy!!
Wymagania dot. językowców są nieco inne.


Oj to przepraszam bardzo! Z tego forum dowiedzialem sie ze nie potrzeba, nie pomyslalem ze to zalezy od przedmiotu!

P.S. Joshua to imie meskie :D

gabisia
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-25, 18:57
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: gabisia » 2010-02-25, 19:51

Witam, czy jako studentka II roku filologii angielskiej mogę pracować jako nauczyciel?

paoloscmg
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-17, 17:47
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: paoloscmg » 2010-06-17, 17:51

Witam
Również przyłączam się do tego pytania. Będę właśnie rozpoczynać 2 rok studiów o specjalności nauczycielskiej informatyka i technika (inżynier). Bardzo mnie interesuje kiedy będę mogła rozpocząć nauczanie w szkole?? Czy dopiero jak skończę te studia czy mogę zostać przyjęta wcześniej jako stażysta??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: malgala » 2010-06-17, 19:07

paoloscmg pisze:Bardzo mnie interesuje kiedy będę mogła rozpocząć nauczanie w szkole?? Czy dopiero jak skończę te studia czy mogę zostać przyjęta wcześniej jako stażysta??

Jak skończysz studia.

Adam D
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-27, 11:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: Adam D » 2010-08-27, 11:52

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Chciałbym zapytać czy mając skończone studia na kierunku historia (mgr, spec. nauczycielska) i będąc jednocześnie na piątym roku filologii polskiej (także spec. nauczycielska) mogę podjąć pracę także jako nauczyciel języka polskiego? A jeśli tak to na jakiej zasadzie?

Proszę o szybką odpowiedź bo wrzesień tuż tuż ;)

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: arsandra » 2010-08-27, 12:52

Polonista i nie używa przecinków:)?

Adam D
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-27, 11:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: Adam D » 2010-08-27, 12:57

, , , - proszę bardzo. Oto brakujące przecinki. Wstaw sobie tam, gdzie ich brakuje.

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: maniakos » 2010-08-28, 09:11

Szef kuratorium, z którym miałem zajęcia stwierdził:
Aby zostać nauczycielem należy:
Skończyć studia wyższe lub zakład szkolenia (?) nauczycieli. Nie sprecyzował czy takie same zasady obowiązują w szkole średniej i podstawowej, ale we wrześniu ten pan będzie prowadził bezpłatne konsultacje dla nauczycieli, to spytam.

Poza tym dodam, że w mojej szkole uczy dwóch inżynierów (starej daty ale jednak nikt nie nakazał im podnieść poziomu wykształcenia) i jedna osoba z licencjatem. Szkoła średnia.

zuza13
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-29, 11:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: zuza13 » 2010-08-28, 11:20

Ja uczyłam będąc na piątym roku studiów. Jednak urząd pracy musiał zaświadczyć, ze nie posiada kandydata z pełnymi kwalifikacjami na dane stanowisko. Potem dyrektor uzyskiwał jeszcze zgodę kuratorium na zatrudnienie mnie.

Adam D
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-27, 11:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: Adam D » 2010-08-28, 11:27

Serdecznie dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: edzia » 2010-08-28, 12:24

maniakos pisze:Aby zostać nauczycielem należy:
Skończyć studia wyższe lub zakład szkolenia (?) nauczycieli. Nie sprecyzował czy takie same zasady obowiązują w szkole średniej i podstawowej
W szkole średniej trzeba mieć ukończone studia wyższe (ewent. podyplomowe) do uczenia każdego przedmiotu. Wyjątkiem są języki obce i przedmioty zawodowe - tych można uczyć po licencjacie.

Natomiast w wyjątkowych sytuacjach, za zgodą kuratora, można i bez skończonych studiów.

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: arsandra » 2010-08-28, 17:00

Ja byłam na rozmowie w liceum (jestem po licencjacie z j. niemieckiego) i tam dyrektorka powiedziała, że nie mogę pracować w liceum, bo trzeba być mgr
Właściwie to nie wiem, dlaczego mnie zaprosili na tą rozmowę, bo jak zaczęłam o sobie opowiadać i powiedziałam, że skończyłam licencjat (zresztą widzieli w CV), to powiedziała, że ktoś musiał przegapić. :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: edzia » 2010-08-28, 17:11

"§ 11.
2. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 2 ust. 1 [tj. właśnie m.in. w szkołach średnich - przyp. mój], § 3, 4 i 9, z wyjątkiem nauczycielskich kolegiów języków obcych, posiada osoba, która:
1) ma kwalifikacje określone w ust. 1 [tj. studia magisterskie na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego - przyp. mój] lub
2) ukończyła studia pierwszego stopnia:
a) na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
b) w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
3) ukończyła nauczycielskie kolegium języków obcych w specjalności odpowiadającej danemu językowi obcemu, lub
4) ukończyła studia wyższe na dowolnym kierunku (specjalności) i legitymuje się:
a) świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, lub
b) świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne."

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: arsandra » 2010-08-28, 17:13

Czyli jednym słowem ta dyrektorka mnie oszukała;)?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron