Student -nauczycielem??

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kolar
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-19, 22:16
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: kolar » 2009-04-21, 20:37

hi !! do MATEOO
pogrzebalem głębiej w tym rozporzadzeniu - z tym mgr inz. bedzie ok na gimnazjum

jesli chodzi o liczbe godzin to mysle ze nie powinno byc problemu
mialem fizyke, bardzo duzo mechaniki co jak wiadomo jest czescia fizyki
a poza tym termodynamika, mechanika plynow... fizyka techniczna

p.dyrektor nie powinien miec watpliwosci

rozumiem ze w kazdej chwili moze znalezc innego kandydata do pracy z lepszymi kwalifik. ktory konczyl bezposrednio fizyke

a takie pytanie - a umowa "dwustronna" ?? (zawsze mozemy sie "dogadac" )
moge podajc prace jako stazysta

a jednoczesnie rozpoczac studia podyplomowe z fiyki dla formalnosci gdyby dyrektor mial watpliwosci

co o tym sadzisz??

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: mateoo » 2009-04-21, 21:50

Nie powinieneś mieć problemu raczej, ale to trzeba rozmawiać z konkretnym pracodawcą. W rozmowie kwalifikacyjnej możesz poinformować,że jesteś gotowy do doskonalenia się. A szukałeś już gdzieś pracy ?
Sztuka jest pokarmem duszy.

kolar
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-19, 22:16
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: kolar » 2009-04-21, 22:40

jeśli chodzi o studia podyplomowe to nie ma problemu - jestem na to gotowy

a co do szukania pracy - w tym tygodniu wybieram się na rozmowę
mam na oku dwa gimnazja i wiem że w obu potrzebują nauczyciela fizyki

także zobaczymy jak mi pójdzie

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: mateoo » 2009-04-21, 22:43

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia ;)
Sztuka jest pokarmem duszy.

zanetaa5
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-30, 13:45
Kto: student
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

CZY MOGE PRACOWAC???????

Postautor: zanetaa5 » 2009-04-30, 13:54

Dzis dowiedzialam sie ze w miejscowosci w ktorej mieszkaja moi rodzice jest do przejecia etat z jezyka niemieckiego a mi zostal jeszcze rok studiow Uczeszczam do Kolegium Jezykowegoo specjalnosci nauczyciel j.niemieckiego, myslicie ze jest sens zeby strac sie o miejsce w tej szkole? Mialabym mozliwosc wziecia ITS a wiem ze ten ostatni rok poradzilambym sobie.! Pomozcie bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi czy tak mozna!

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: Yoka » 2009-05-01, 07:41

podanie zawsze złożyć można. Jak nie będą nikogo mieli, to może Cię zatrudnią. Gorzej, że chyba stażu nie będziesz mogła robić, więc "tylko" sobie popracujesz dla doświadczenia.

Pani od muzyki
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-19, 09:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: Pani od muzyki » 2009-05-19, 09:09

Czesc :) Tak sobie czytam wiadomości na forum i chciałabym się zapytać mateoo - jak to jest możliwe że możesz uczyć też plastyki? Bo ja też miałam takie przedmioty o jakich ty piszesz, ale trzeba mieć przecież w trakcie studiów metodykę plastyki i praktyki z tego przedmiotu zeby go uczyc

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: mateoo » 2009-05-19, 21:18

Tak tak obowiązkowo- ja miałem metodykę nauczania sztuki...cokolwiek by to nie znaczyło :mrgreen: Tak naprawdę wszystko zależy od dyrektora.. Zaoferowałem się jako nauczyciel sztuki, bo taki przedmiot w tym gimnazjum istniał w klasie 1 zamiast muzyki i plastyki, i muzyki i angielskiego. Bezproblemowo dostałem 5 h sztuki, 3 h muzyki i 9 h ang(pamiętam nawet swój pierwszy przydział godzin :D ) , a w kolejnym roku szkolnym plastykę i muzykę w klasach, w których miałem sztukę, jako kontynuację.
Sztuka jest pokarmem duszy.

JulietF
Posty: 6
Rejestracja: 2009-06-05, 19:15
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Zatrudnienie - pytanie

Postautor: JulietF » 2009-06-05, 20:49

Witam!
Mam do Was doświadczonych nauczycieli ważne pytanie.
Ja jestem obecnie studentką 4 roku filologii polskiej ze specjalnością nauczycielstwo. Obecnie kończę ten rok.
Jak to jest z zatrudnieniem studentów? Czy jest to dozwolone w szkole dokładniej w zaocznym liceum? Na razie mam zaliczone praktyki w szkole podstawowe i gimnazjum. Wiem, że kiedyś to było możliwe, bo znam taki przypadek, ale sprzed 5 lat, że nauczycielka była zatrudniona w podstawówce mimo, że nie ukończyła jeszcze studiów licencjackich. A nie wiem jak jest na chwilę obecną.
Jeśli jest to możliwe to na jakich warunkach, by mnie zatrudniono? Jak myślicie?
Czy automatycznie stanę się stażystką? Jeśli tak to na jakich zasadach? Jeśli dobrze wyczytałam na forum to w trakcie studiów nie będę mogła starać się o awans? Więc mój staż będzie trwał dłużej?
Jeśli możecie to odpiszcie jak najszybciej.
Pozdrawiam!
Z góry dziękuję za pomoc!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: koma » 2009-06-05, 23:58

JulietF pisze:Jak to jest z zatrudnieniem studentów? Czy jest to dozwolone w szkole dokładniej w zaocznym liceum?

Aby uczyć w liceum, musisz mieć tytuł mgr. Myślę, że również w zaocznym.
JulietF pisze:Czy automatycznie stanę się stażystką? Jeśli tak to na jakich zasadach? Jeśli dobrze wyczytałam na forum to w trakcie studiów nie będę mogła starać się o awans? Więc mój staż będzie trwał dłużej?

Staż możesz rozpocząć tylko wtedy, gdy masz pełne kwalifikacje do nauczania przedmiotu.

JulietF
Posty: 6
Rejestracja: 2009-06-05, 19:15
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: JulietF » 2009-06-06, 10:54

Dzięki za odpowiedź!!!
Dowiadywałam się dzisiaj od kuzynki, która jest nauczycielką, że w szkole prywatnej, gdzie jest liceum zaoczne to zależy to tylko od dobrej woli dyrektora i ich zapotrzebowania na nauczyciela danego przedmiotu.

kolar
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-19, 22:16
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: kolar » 2009-06-18, 13:59

hey... MATEOO - no ja już jestem po wyprawie do tych dwóch szkół
prawie się powiodło - nawet usłyszałem od p.dyrektora żeby składać dokumenty stosowne... nom ale niestety ale maksymalnie mogę liczyć na 9h co w gimnazjum zdaje się stanowi pół etatu !!!!! minus koszty dojazdu do tych szkół to nie wiem czy zarobię 700zl
żenada - i dziwić się, że nie ma nauczycieli w niektórych dziedzinach ;(
stypendium na studiach miałem większe
po tych wizytach w szkołach zastanawiam się nad zmianą koncepcji pracy ;/ - niestety

agnkab
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-18, 14:49
Kto: student
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: agnkab » 2009-06-18, 14:52

Witam wszystkich!

Mam pytanie: czy jeśli jestem studentką V roku i we wrześniu dopiero obronię mgr, to czy podejmując pracę od początku września (zakładam, że jakiś dyrektor się zgodzi mnie przyjąć ;) ) mogę rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego, czy będę musiała przepracować 2 lata jako stażystka?

Pozdrawiam!

erni1918
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-25, 00:03
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: erni1918 » 2009-07-25, 00:14

Witam, jako ze to mój pierwszy post chce Was wszytskich powitac, nei wiem czy jest do tego oddzielny temat, bo nei mam sily jzu szukac, od kilku godzin szukam różnch informacji na temat bycia nuaczyciel stażysta. Mam do Was pytanie: Obecnie skonczyłem studia licencjackie na informatycznym kierunku (administrowanie sieci i systemow komputerowych) wiazalem z tym kierunkiem inne plany ale pewnego piknego dnia po obronie pomyslalem ze zostane nauczycielem, dawne marzenia :) Pytanie: Czy zapisując sie na kurs pedagogiczny (1800zl) mam jakies szanse w ogole na dostanie sie do szkoly z tym wyksztalceniem? Czy jest jakiekolwiek zapotzrebowanie na nauczycieli informatyki w szkolach podstawwych i gimnazjach?
Czy szkola w ogole moze mnie zatrudnic z takim kwalifikacjami? ( czyt. ze ma taka mozliwosc) chce sie upewnic. Oprocz kursu zamierzam równiez kontynuuwac studa na tym samym kierunku robiąc mgr. A i jeszcze jedno pytanie, czy majac first certificate moge uczyc angielskiego rownoczesnie z informatyka (w sytuacji gdyby jakas szkola mnie zechciala) np. w klasach 1-3?

Awatar użytkownika
Joshua
Posty: 34
Rejestracja: 2009-07-27, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Student -nauczycielem??

Postautor: Joshua » 2009-07-27, 10:41

koma pisze:
JulietF pisze:Jak to jest z zatrudnieniem studentów? Czy jest to dozwolone w szkole dokładniej w zaocznym liceum?

Aby uczyć w liceum, musisz mieć tytuł mgr.


Nieprawda.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”