Historia czy geografia

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Xardass
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-15, 00:14
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Historia czy geografia

Postautor: Xardass » 2014-04-15, 00:21

Witam, od dziecka wiem, ze chcialbym w przyszlosci zostac nauczycielem... Jednak pogloski o nizu demograficznym bardzo mnie zniechecaja, a w dodatku tak naprawde mam dylemat co do przyszlych studiow...Kocham zarowno geografie, jak i historie+wos...

Jak myslicie co bedzie lepszym rozwiazaniem? Po ktorych studiach jest wieksza mozliwosc znalezienia pracy? Mieszkam w Lodzi, wiec moja przyszlosc bedzie wiazala sie z tymi okolicami.

Dziekuje z gory za odpowiedz.

PS. Przy rejestracji zaznaczylem pierwsze lepsze info... dlatego tez nie myslcie, ze dla mnie Lodz lezy w woj. dolnoslaskim... :wink:

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Historia czy geografia

Postautor: iluka » 2014-04-15, 16:57

Xardass pisze:Przy rejestracji zaznaczylem pierwsze lepsze info... dlatego tez nie myslcie, ze dla mnie Lodz lezy w woj. dolnoslaskim.
:mrgreen:
Xardass pisze:Po ktorych studiach jest wieksza mozliwosc znalezienia pracy?
Taka sama.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Historia czy geografia

Postautor: qjaf » 2014-04-15, 23:21

Rob, jak uwazasz ale na Twoim miejscu zapoznalbym sie z siatka godzin wspomnianych przedmiotow w SP, gimnazjum i szkolach srednich. Wtedy bedziesz mial pewnosc, czy bardziej warto ukonczyc geografie nauczycielska, czy raczej historie. Z tego co sie orientuje, to ukonczenie lodzkiego (i nie tylko?) uniwerku nie gwarantuje absolwentowi prawa do nauczania wos-u. W przypadku tego przedmiotu nalezy ukonczyc dodatkowe studia podyplomowe, ktore lacznie kosztuja ok. 3500 zl.
Aha, moj znajomy ma uprawnienia do nauczania ww. przedmiotow, a takze geografii i doslownie co roku walczy o etat w kilku szkolach.

Zastanow sie:)


Wróć do „Nauczyciel stażysta”