rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

asiag
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-30, 12:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: asiag » 2014-07-30, 12:46

Witam was!

W czerwcu obroniłam tytuł magistra filologii angielskiej nauczycielskiej. Dostałam ofertę pracy na zastępstwo jako anglista w gimnazjum. Dyrekcja oferuje mi 12/18 etatu. Czy w takim wypadku mogę spokojnie odbyć i ukończyć staż podczas najbliższych 9 miesięcy roku szkolnego? Czy orientujecie się ile mogłoby wynosić moje wynagrodzenie? Szkoła jest bardzo blisko, dlatego zależy mi na tej ofercie.
Jednakże otrzymałam jeszcze jedną ofertę zastępstwa, ale dużo dalej, pełen etat. Jeśli chodzi o pełen wymiar godzin, jak wygląda wynagrodzenie?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz!
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: iluka » 2014-07-30, 12:56

asiag pisze:12/18 etatu. Czy w takim wypadku mogę spokojnie odbyć i ukończyć staż podczas najbliższych 9 miesięcy roku szkolnego?
tak. Wystarcza mieć 9/18.
asiag pisze:ile mogłoby wynosić moje wynagrodzenie?
12/18 pensji podstawowej plus dodatki.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

asiag
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-30, 12:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: asiag » 2014-07-30, 13:13

Bardzo dziękuję!

A czy orientujecie się ile wynosi czysta pensja stażysty (netto) na pełen etat na początek?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: Melizabeth » 2014-07-30, 13:15

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to spójrz w tabelkę, zależy od wykształcenia itd. Na przykład tu: http://samorzad.infor.pl/sektor/zadania ... zmian.html

asiag
Posty: 8
Rejestracja: 2014-07-30, 12:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: asiag » 2014-07-30, 13:21

Dziękuję!

mam pytanie o dodatki,
jako stażyście przysługują mi jakieś dodatki do pensji, a 13nastka?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: iluka » 2014-07-30, 14:13

asiag pisze:jako stażyście przysługują mi jakieś dodatki do pensji, a 13nastka?
Nie ma znaczenia czy stażyście. Zgodnie z treścią art. 54 ust. 5 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.) – dalej KN, dodatek wiejski przysługuje nauczycielowi posiadającemu kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, zatrudnionemu na terenie wsi lub w mieście liczącym do 5.000 mieszkańców.
Zgodnie z art. 54 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.) - dalej KN, nauczycielowi zatrudnionemu na terenie wiejskim oraz w mieście liczącym do 5000 mieszkańców, posiadającemu kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy, którego wysokość uzależniona jest stanu rodzinnego nauczyciela. Ponadto nauczycielowi zatrudnionemu w tychże warunkach przysługuje odrębny dodatek w wysokości 10% wynagrodzenia zasadniczego.


Zatrudnienie na etat i w wymiarze co najmniej połowy etatu umożliwia skorzystanie z określonych uprawnień, podobnie jak zatrudnienie w kilku szkołach (przedszkolach) w mniejszym wymiarze.

Zgodnie z art. 91b ust. 1 Karty Nauczyciela do nauczyciela zatrudnionego w wymiarze mniejszym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć nie stosuje się przepisów art. 54–61, 72 i 86–91. Od zasady tej istnieje wyjątek. W art. 22 ust. 3 określono, że do nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, który w każdej z tych szkół nie jest zatrudniony w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie jednak wymiar jego zajęć stanowi co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć dla danego stanowiska, nie ma zastosowania przepis art. 91b ust. 1.

Nauczyciel zatrudniony w wymiarze co najmniej połowy etatu ma prawo do:

► nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego w związku z zatrudnieniem na terenie wiejskim lub w mieście liczącym do 5 tys. mieszkańców; wysokość dodatku jest uzależniona od stanu rodzinnego nauczyciela i może być także zróżnicowana w zależności od miejscowości, w której nauczyciel jest zatrudniony; dodatek nie przysługuje nauczycielowi nieposiadającemu kwalifikacji (art. 54 ust. 3);
► dodatku do wynagrodzenia zasadniczego z tytułu zatrudnienia na terenie wiejskim lub w mieście liczącym do 5 tys. mieszkańców, tzw. dodatku wiejskiego; wysokość dodatku wynosi 10% wynagrodzenia zasadniczego, z tym że organ prowadzący może podwyższyć dodatek nauczycielowi zatrudnionemu na terenie wiejskim, na którym występuje deficyt kadr (art. 54 ust. 5);
► zasiłku na zagospodarowanie (art. 61 ust. 1);
► świadczeń finansowych przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli (art. 72 ust. 1);
► odbywania stażu na stopień awansu zawodowego (art. 22 ust. 4)..
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: Yoka » 2014-08-10, 18:32

staż zaczniesz, pytanie, czy zakończysz. Wiesz na ile to zastępstwo? Jak osoba, którą masz zastępować wróci w trakcie r.szk. to stażu nie zakończysz.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: ejwa » 2014-08-10, 20:09

asiag pisze:Jednakże otrzymałam jeszcze jedną ofertę zastępstwa,


Spróbuj dowiedzieć się, czy zastępstwa będą na cały rok szkolny, czy np. na kilka miesięcy.

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: alicja23 » 2014-08-14, 08:50

pamietaj ze jesli rozpoczynasz staz musisz miec umowe do konca sierpnia, zadbaj o to.
ja jak robilam staz dostalam umowe do konca czerwca i mi dyrekcja musiala zmienic na taką ktora byla do 31 sierpnia, zebym mogla zrobic staz.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: Yoka » 2014-08-14, 15:38

umowa na zastępstwo zasadniczo jest umową otwartą

ama90
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: ama90 » 2015-06-07, 13:30

Mam także pytanie co do wymiaru godzin dla stażysty.

Może jest tutaj jakiś nauczyciel bibliotekarz który łączył godziny z nauczaniem także innego przedmiotu.

Sytuacja jest taka: praca na zastępstwo(nie wiadomo jak długo nauczycielka zostanie na macierzyńskim i wychowawczym). Chciałabym rozpocząć staż w tej szkole. Wymiar godzin najprawdopodoniej: 25/30 w bibliotece plus 9/18 jako nauczyciel przedmiotu.

Jak obliczyć ile mam godzin ponadwymiarowych? I jak wygląda w takiej sytuacji staż na kontraktowego?

W ogóle ile godzin musiałabym mieć minimum żeby rozpocząć staż łącząc te dwa stanowiska? Czy dla nauczyciela bibliotekarza to minimum to 15/30? I wtedy godziny przedmiotu już nie są ważne? :?:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: rozpoczęcie stażu a wymiar etatu

Postautor: malgala » 2015-06-07, 13:53

Aby się dowiedzieć ile masz godzin ponadwymiarowych musisz znać wymiar swojego pensum.
Masz tak zwany etat łączony, a obowiązujący wymiar pensum musi być w tym przypadku wyliczony zgodnie z uchwałą waszego organu prowadzącego.
Prawdopodobnie Twoje pensum to 25-26 godzin (ale nie wiem jaka jest uchwała OP w tej sprawie) i wtedy masz 9-8 godzin ponadwymiarowych.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”