Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

md_77
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-29, 21:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: md_77 » 2015-07-29, 21:47

Witajcie,
Niedługo podpiszę umowę o pracę i rozpocznę staż. W związku z tym chciałem Was zapytać o to, jakie dokumenty są mi niezbędne? Chciałbym uniknąć sytuacji, że dzień/dwa przed podpisaniem umowy będę musiał wszystko załatwiać.

Otrzymałem parę kwestionariuszy do wypełnienia (pit, nr konta, informacje różne itp) oraz skierowanie na badania do Medycyny Pracy. Przypadkowo dowiedziałem się, że muszę pobrać zaświadczenie o niekaralności.

Prosiłbym Was o informację, jakie dokumenty będą mi niezbędne.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: qjaf » 2015-07-29, 22:32

Oczywiście dokumentacja potwierdzająca Twoje kwalifikacje (dyplom, zaświadczenia z kursów itd.). W razie czego śmiało dzwoń do szkoły, na pewno Ci pomogą.

md_77
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-29, 21:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: md_77 » 2015-07-29, 22:48

qjaf pisze:Oczywiście dokumentacja potwierdzająca Twoje kwalifikacje (dyplom, zaświadczenia z kursów itd.).


Tak, tak. To kwestia oczywista. Myślałem, że są jeszcze jakieś dokumenty typu zaświadczenie o niekaralności, które będą wymagane.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: qjaf » 2015-07-29, 22:56

W moim przypadku to wlasnie byla owa "niekaralnosc", dyplom i kwestionariusze, ktore notabene byly antydatowane bo wypelnialem je sporo po rozpoczeciu pracy:) Byc moze cos pominalem, ale nie sadze.

hales
Posty: 96
Rejestracja: 2015-06-30, 07:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: hales » 2015-07-30, 08:09

Niekaralność jest konieczna. Badania z medycyny pracy i ja miałam jeszcze zrobić badania w sanepidzie - ale na to tez dostalam skierowanie.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: Melizabeth » 2015-07-30, 12:20

Jeszcze szkolenie BHP, ale na to kieruje szkoła, pierwsze bywa organizowane w szkole przez szkolnego inspektora BHP (przynajmniej ja tak miałam za pierwszym razem.

md_77
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-29, 21:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: md_77 » 2015-07-30, 15:41

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Właśnie to wstępne szkolenie będzie prowadzone przez szkolnego inspektora BHP.

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: sylv » 2016-08-25, 13:39

A możecie powiedzieć, kiedy zazwyczaj odbywają się te szkolenia? Nie mam jeszcze podpisanej umowy, ale byłam na rozmowie i mam pracować od września. Za tydzień rozpoczęcie roku, a ja nic nie wiem o potrzebnych dokumentach, o BHP, nie mam skierowania na badania... Czy szkoły to zostawiają na ostatnią chwilę?

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: qjaf » 2016-08-25, 14:49

sylv pisze:A możecie powiedzieć, kiedy zazwyczaj odbywają się te szkolenia? Nie mam jeszcze podpisanej umowy, ale byłam na rozmowie i mam pracować od września. Za tydzień rozpoczęcie roku, a ja nic nie wiem o potrzebnych dokumentach, o BHP, nie mam skierowania na badania... Czy szkoły to zostawiają na ostatnią chwilę?

Zalezy jakie. W wiekszosci to prowizorka:)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: koma » 2016-08-25, 16:19

O szkoleniu BHP dowiesz się w szkole - to szkoła je organizuje.
Co do badań lekarskich - koniecznie idź do szkoły, bo to szkoła wydaje skierowanie do przychodni medycyny pracy. Badanie musisz zrobić i zaświadczenie dostarczyć do szkoły przed podjęciem pracy, przed pierwszym kontaktem z dziećmi.
Bywa, że szkoła ma podpisaną umowę z jakąś przychodnią, do ktorej musisz udać się na badania. Te badania są płatne przez szkołę - jeśli jest umowa, badania robisz od razu bezpłatnie. Jeśli umowy nie ma - idziesz do dowolnej "medycyny pracy", płacisz i bierzesz rachunek, a szkoła Ci zwraca.

Idź po skierowanie jutro - w przychodniach m.p. są zwykle we wrześniu duże kolejki, a jeszcze musisz odwiedzić okulistę i laryngologa oraz laboratorium na badanie sanepidowskie.

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: sylv » 2016-08-25, 16:55

W czasie rozmowy o pracę dyrektorka powiedziała, że prawdopodobnie będzie jeden dzień, gdy lekarz będzie w szkole i wtedy w jednym miejscu będzie można załatwić te badania... Rozumiem, że badania sanepidowskie (są one zawsze?) muszą być świeże? Bo miałam robione chyba rok czy dwa lata temu, tylko że nie podpisane przez żadnego lekarza.
Więc szkolenie BHP będzie dopiero we wrześniu?
A co z zaświadczeniem o niekaralności? Dyrektorka nic nie wspominała, a ponoć jest konieczne...
Jutro zadzwonię do mojej szkoły dowiedzieć się co i jak, bo boję się, że o mnie po prostu zapomnieli :(

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: qjaf » 2016-08-25, 18:46

Zalatwiaj, bo te dokumenty sa niezbedne:)

Ceslaus
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-04, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: Ceslaus » 2016-08-26, 00:39

Najdłużej czekasz na badanie sanepidowskie - jest niestety płatne. Domagają się 3 próbek z 3 różnych dni, ale to bzdura. Osobiście ich trochę okantowałem i nie było z tego tytułu żadnych konsekwencji. Odnośnie zaświadczenia o niekaralności dostaniesz od ręki bodajże w sądzie rejonowym. Najprościej iść do najbliższego i zapytać gdzie w Twoim mieście wydają takie papiery. W Łodzi jest to na Pomorskiej - nie pamiętam dokładnego adresu, niedaleko Wydziału Pedagogicznego UŁ w każdym razie. Sanepid w Łodzi najszybciej załatwisz na Wodnej.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: qjaf » 2016-08-26, 01:07

Ceslaus pisze:Najdłużej czekasz na badanie sanepidowskie - jest niestety płatne. Domagają się 3 próbek z 3 różnych dni, ale to bzdura. Osobiście ich trochę okantowałem i nie było z tego tytułu żadnych konsekwencji. Odnośnie zaświadczenia o niekaralności dostaniesz od ręki bodajże w sądzie rejonowym. Najprościej iść do najbliższego i zapytać gdzie w Twoim mieście wydają takie papiery. W Łodzi jest to na Pomorskiej - nie pamiętam dokładnego adresu, niedaleko Wydziału Pedagogicznego UŁ w każdym razie. Sanepid w Łodzi najszybciej załatwisz na Wodnej.


Pomorska 37 zapewne :)

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia pracy

Postautor: sylv » 2016-08-26, 14:28

Sanepid na Wodnej załatwiłam, tzn dowiedziałam się co i jak, w poniedziałek dostarczę próbki i po 4 dniach będzie wynik. Tu moje pytanie - czy dopiero z tymi wynikami lekarz medycyny pracy mnie przyjmie? W mojej szkole ma być w jednym dniu lekarz medycyny pracy i przyjmować, ale to będzie na początku tygodnia, poniedziałek lub wtorek. Czy mogę później, po otrzymaniu wyników iść jeszcze raz do lekarza, żeby mi podpisał książeczkę?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”