Staż w placówkach w różnych gminach

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Early stage teacher
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-27, 21:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Staż w placówkach w różnych gminach

Postautor: Early stage teacher » 2015-08-27, 21:29

Jestem nauczycielką języka angielskiego. W tym roku szkolnym zaczynam prace w trzech przedszkolach, z czego każde jest w innej gminie. Łącznie będę pracować 16 godzin tygodniowo. Czy mogę zacząć staż na nauczyciela kontaktowego w takiej sytuacji?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Staż w placówkach w różnych gminach

Postautor: sharkinator » 2015-08-27, 21:58

Jeżeli masz, w którejś z tych placówek przynajmniej 1/2 etatu to tak.

Early stage teacher
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-27, 21:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Staż w placówkach w różnych gminach

Postautor: Early stage teacher » 2015-08-27, 22:31

Szukając informacji na temat awansu zawodowego natrafiłam na informacje o takiej tresci:
Jeżeli w okresie odbywania stażu byłeś zatrudniony w kilku szkołach, w każdej w wymiarze mniejszym niż 1/2 obowiązującego wymiaru zajęć, ale łącznie w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązującego wymiaru zajęć, powinieneś załączyć zaświadczenia ze wszystkich tych szkół, o ile nie jest możliwe udokumentowanie zatrudnienia świadectwami pracy (Rozp. §7 ust. 1 pkt 2).
I zastanawiam się czy to odnosi się do mojej sytuacji czy jednak nie.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Staż w placówkach w różnych gminach

Postautor: sharkinator » 2015-08-28, 08:18

Skąd to masz? Rozporzadzen nie pisze się w w 2 os. L. Poj. Poza tym nie rozpoczęłaś stazu, więc nie o to chodzi.

Early stage teacher
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-27, 21:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Staż w placówkach w różnych gminach

Postautor: Early stage teacher » 2015-08-28, 14:10

Przeczytałam to na stronie awans.mgk.pl. I faktycznie chyba źle to zrozumiałam. Ale mimo wszystko dziękuję za pomoc.

Maja S
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-30, 20:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Staż w placówkach w różnych gminach

Postautor: Maja S » 2016-08-26, 15:16

Też mam teraz podobną sytuację, ale rozpoczynam staż, punkt o którym mówisz, brzmi następująco, zwróc uwagę na punkt 2
"§ 7.

Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego powinna, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmować:
1) dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych lub poświadczone kopie tych dokumentów,

2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze mniejszym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu, o ile nie jest możliwe udokumentowanie zatrudnienia świadectwami pracy,

3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji,

4) ocenę dorobku zawodowego za okres stażu,

5) dokumentację potwierdzającą spełnienie wymagań określonych odpowiednio w § 3-5."

więc chyba jest to możliwe...
a może kwestia interpretacji przepisów?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”