Zmiana w życiu o 180 stopni

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
materwyx
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-27, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Zmiana w życiu o 180 stopni

Postautor: materwyx » 2016-03-27, 23:32

Witajcie opiszę po krótce swoją sytuację. Praca którą obecnie wykonuję nie przynosi mi żadnej satysfakcji. Mało tego szans na rozwój praktycznie nie mam. Skończyłem Edukację Artystyczną w zakresie Sztuki Muzycznej - łącznie z blokiem pedagogicznym. I teraz tak: zamierzam skończyć z dotychczasową pracą i znaleźć etat w szkole. Po szkole uczyłbym prywatnie gry na instrumentach.

Czy uważacie że jest szansa że mnie jeszcze w szkole zatrudnią ? Studia skończyłem 5 lat temu, a więc trochę czasu już upłynęło. W jaki sposób mogę dowiedzieć się o wakatach ( oprócz MBOPN ) ? Od czego zacząć poszukiwania ?

Dzięki za wszelkie wskazówki

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiana w życiu o 180 stopni

Postautor: julka8 » 2016-03-28, 12:52

Obecnie bardzo trudno znaleźć etat w szkole, zwłaszcza z przedmiotów, które posiadają mało godzin nauczania (np. w gimnazjum muzyki jest chyba jedna godzina na 3 lata, czyli aby otrzymać etat musiałoby być 18 klas w jednym poziomie - przykładowo klas trzecich - zwykle są 4 lub 5). W zwykłej szkole zazwyczaj nauczyciel muzyk ma dodatkowe kwalifikacje : plastyka, technika, informatyka czasami jakieś kierunki opiekuńcze (żeby móc uzupełnić etat na świetlicy) lub do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi (oligo, surdo itp). Nauczyciel muzyki i gry na instrumentach może łatwiej znajdzie etat w szkole muzycznej, gdzie przedmioty muzyczne są przedmiotami wiodącymi i ich liczba godzin pewnie jest znacznie większa. O wakaty najlepiej dopytywać bezpośrednio w szkołach lub szukać na stronie kuratorium. Czasami pojawiają się informacje o wolnych godzinach - jeżeli jesteś zdeterminowany warto zacząć choćby od 5 godzin - z tym, że dużych pieniędzy z tego nie będzie.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zmiana w życiu o 180 stopni

Postautor: Łosoś » 2016-04-01, 19:30

Nauczycielem w szkole muzycznej może być tylko absolwent Akademii Muzycznej.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”