Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: kinguska01 » 2016-08-02, 16:43

Witam,
mam problem natury życiowej :roll:
Niedługo będę podpisywać umowę o pracę i będę nauczycielem stażystą w publicznym przedszkolu. W lipcu obroniłam magistra, jednak nie odebrałam jeszcze dyplomu (mówiono nam, że na dyplom czeka się miesiąc więc nie sprawdzałam przez ten czas czy jest już gotowy, dodatkowo było zamieszanie ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i okazało się, że w sierpniu dziekanat jest zamknięty..) i prawdopodobnie pierwsza możliwa okazja do jego odebrania będzie dopiero we wrześniu. Nie mam też żadnego zaświadczenia o ukończeniu studiów, bo wcześniej pomyślałam, że odbiorę po prostu dyplom w sierpniu. Jedyne co potwierdza moją obronę i to, że mam magistra to wydruk z wirtualnego dziekanatu uczelni, że jestem absolwentką oraz datą wystawienia dyplomu.

Rozumiem, że przy podpisywaniu umowy trzeba mieć przy sobie wszystkie potrzebne dokumenty, jednak co w takim przypadku jeśli nie odebrałam jeszcze dyplomu? Mam przedstawić dyrektorowi wydruk z wirtualnego dziekanatu mimo, że nie jest to zaświadczenie, a we wrześniu donieść dyplom? Martwię się, że przez to nie podpiszę umowy o pracę..
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor

Awatar użytkownika
Kamillatka
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-02, 13:59
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: Kamillatka » 2016-08-02, 17:49

Jeżeli pracodawca nie zapyta o dyplom (co raczej nie jest specjalnie możliwe, no ale...), to nie ma się czym martwić. Jeśli poprosi wyjaśnij mu sytuację. Powiedz: panie, były śdm, no rozumie pan :D uśmiechnij się znacząco i po sprawie. Przecież powinien wyczuć, ze nie kłamiesz. Pokażesz mu dyplom za miesiąc i koniec. Poza tym to nie papierek określa kompetencje magistra. Jeśli masz staż (lub nawet kilka staży), to wierz mi, znaczą one więcej od jeszcze nieodebranego dyplomu. ;)

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: kinguska01 » 2016-08-02, 20:10

Dziękuję za odpowiedz.

Zdaję sobie sprawę z tego, że papierek nie określa kompetencji magistra, jednak martwi mnie to z punktu widzenia prawnego itd., wydaje mi się, że w przedszkolu samorządowym wszystko musi być zgodne z prawem (muszą być doniesione wszystkie dokumenty, a nie jakieś braki) żeby kuratorium się nie doczepiło. Mam nadzieję, że dyrektor podejdzie do tego z pewnym luzem, ale kto to wie :roll:
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor

Chien
Posty: 60
Rejestracja: 2015-10-28, 00:40
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: Chien » 2016-08-02, 21:25

Jeśli dyplom doniesiesz w pierwszych dniach września to raczej nikt z tego powodu problemów robić nie będzie.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: sharkinator » 2016-08-02, 22:06

Ja miałem bardzo podobną sytuację. Nie miałem dyplomu potwierdzającego posiadanie uprawnień pedagogicznych. Chciałem go odebrać, ale w sierpniu sekretariat był zamknięty. Doniosłem ten dyplom po... kilku miesiącach :)

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: kinguska01 » 2016-08-03, 11:55

Dziękuję za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście :wink:
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor

Ceslaus
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-04, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: Ceslaus » 2016-08-04, 17:03

Weź z dziekanatu zaświadczenie o ukończeniu studiów wyższych - na tym kwicie powinna być wymieniona twoja specjalizacja (np. nauczycielska) i po sprawie - na zaświadczeniu masz nr. dyplomu, średnią ze studiów i potwierdzenie dla dyrekcji, że masz uprawnienia.

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: kinguska01 » 2016-08-05, 21:30

Ceslaus pisze:Weź z dziekanatu zaświadczenie o ukończeniu studiów wyższych - na tym kwicie powinna być wymieniona twoja specjalizacja (np. nauczycielska) i po sprawie - na zaświadczeniu masz nr. dyplomu, średnią ze studiów i potwierdzenie dla dyrekcji, że masz uprawnienia.

Tak jak pisałam w pierwszym poście dziekanat będzie otwarty dopiero we wrześniu. Gdybym mogła wziąć zaświadczenie przed wrześniem nie byłoby problemu.
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rozpoczęcie stażu a dyplom mgr

Postautor: ann » 2016-08-06, 16:06

To pokaż chociaż ten wydruk z USOSa i wyjaśnij, co i jak, a dyplom / zaświadczenie odbierz tak szybko, jak to możliwe
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron