Rozmowa w sprawie pracy

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Chien
Posty: 60
Rejestracja: 2015-10-28, 00:40
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: Chien » 2016-08-18, 22:26

Skoro tamta szkoła tak się zachowała w stosunku do Ciebie to zrobiłbym podobnie. Idź do tej szkoły, zrób badania, umowy pewnie podpisywać nie będziesz. Pójdź też na rozmowę z tą drugą szkołą i wyjadaj czy masz tam realną szansę na zatrudnienie, jaka jest dyrektorka itd. Jak tam Ci się nie uda to zawsze masz tę drugą szkołę jako alternatywę.

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: maniakos » 2016-08-20, 06:32

Tak jak pisałem. W sierpniu wszystko się może zdarzyć.
Weź pod uwagę:
1) Charakter pracy.
2) Dojazd, odległość, parking i tym podobne szczegóły.
3) Sama zdecyduj, którą szkołę wolisz (ja pracuję w szkole, którą kiedyś ukończyłem, więc wybór był tylko jeden ! :D )

Przede wszystkim KONIECZNIE wybierz się do tej drugiej szkoły (zapewne już byłaś) tym bardziej, że proponują Ci cały etat. Nigdy nie rezygnuj z propozycji. W przypadku gdy otrzymuję ofertę to no nigdy nie rezygnuję z rozmowy. Nawet dzisiaj gdybym otrzymał propozycję pracy to udam się na rozmowę. W ostateczności odrzucając ofertę pomogę innym. Otrzymałem kiedyś propozycje pracy w ASO pewnego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego. Podczas rozmowy wyraźnie dałem do zrozumienia, że z takimi warunkami finansowymi niech szukają dalej :-) Pamiętaj jak Cię w tej szkole potraktowali i nie miej skrupułów jeżeli jednak odrzucisz ich propozycję. To co było dla Ciebie do przyjęcia 5 sierpnia nie musi być już atrakcyjne 20 sierpnia. Wybierz tak abyś była jak najbardziej usatysfakcjonowana z pracy i kariery zawodowej. Pieniądze to nie wszystko.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: qjaf » 2016-08-24, 00:10

Najwazniejsze to zachowac twarz - to znaczy starajac sie o prace nawet w tak anormalnych okolicznosciach sprawiaj wrazenie jakby sie nic nie stalo. Dlaczego? Otoz sama piszesz, ze te 2 szkoly znajduja sie w tej samej miejscowosci. Na fochy czy dasy nie w tym przypadku miejsca. A obieg informacji jest istotny :)

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: sylv » 2016-08-25, 14:25

mikulka, i jak z pracą?

mikulka
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-09, 13:12
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubuskie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: mikulka » 2016-08-27, 20:55

Dziękuję wszystkim Wam za pomoc!

Po padaniach w pierwszej szkole poszłam do tej drugiej szkoły, ale oferta była już nieaktualna, bo pani dyrektor już kogoś innego wzięła.
Tak, wiem, że niepotrzebnie mówiłam przez telefon, że jestem już umówiona w innej szkole, ale jak sami zauważyliście jest to małe miasto i chciałam być po prostu fair.
Cieszę się, że udało mi się znaleźć chociaż tą pracę. Nie mam co narzekać, bo wiem jak trudno jest znaleźć pracę w szkole...

Chociaż teraz czeka mnie rozpoczęcie roku i pierwsze dni pracy na Kartę Nauczyciela i nie ukrywam, że już zaczynam się denerwować, bo np. jeśli chodzi o jakąkolwiek dokumentację którą będę musiała wypełniać to nie mam o tym bladego pojęcia. Mam nadzieję, że dam radę.

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: sylv » 2016-08-27, 21:48

Najważniejsze, że masz pracę. No i łączę się w zdenerwowaniu :cry:

mikulka
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-09, 13:12
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubuskie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: mikulka » 2016-08-28, 19:22

sylv pisze:Najważniejsze, że masz pracę. No i łączę się w zdenerwowaniu :cry:


To Ty też gdzieś zaczynasz? :)

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: sylv » 2016-08-28, 19:29

Tak, pierwsza prawdziwa praca w życiu :D

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: oramge » 2016-08-28, 20:32

Gratuluję dziewczynki :D . Trzymajcie się dzielnie. Praca w szkole to fajna przygoda. Przed rozpoczęciem roku ma zawsze dreszczyk emocji, dwudziesty któryś już raz. Jedyne co mnie męczy , to narzekanie i plotkowanie :( . Na szczęście nie trzeba w tym uczestniczyć :P

mikulka
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-09, 13:12
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubuskie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: mikulka » 2016-08-28, 21:12

oramge pisze:Gratuluję dziewczynki :D . Trzymajcie się dzielnie. Praca w szkole to fajna przygoda. Przed rozpoczęciem roku ma zawsze dreszczyk emocji, dwudziesty któryś już raz. Jedyne co mnie męczy , to narzekanie i plotkowanie :( . Na szczęście nie trzeba w tym uczestniczyć :P


Dziękuję.
Tego plotkowania też się trochę obawiam... W moim przypadku "dreszczyk emocji" to mało powiedziane :(


sylv pisze:Tak, pierwsza prawdziwa praca w życiu :D

jako kto? :)

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: sylv » 2016-08-28, 23:05

Nauczyciel bibliotekarz w szkole podstawowej :) Najbardziej się boję tego, że studia swoje, a praca swoje. Czyli pomimo 5 lat uczenia się na studiach tak naprawdę niewiele wiem i niewiele potrafię :oops:

mikulka
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-09, 13:12
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubuskie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: mikulka » 2016-08-28, 23:23

sylv pisze:Nauczyciel bibliotekarz w szkole podstawowej :) Najbardziej się boję tego, że studia swoje, a praca swoje. Czyli pomimo 5 lat uczenia się na studiach tak naprawdę niewiele wiem i niewiele potrafię :oops:


Też mi się marzy praca w bibliotece, ale to niestety najpierw studia podyplomowe z bibliotekarstwa bym musiała zrobić...
Powodzenia Ci życzę!

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozmowa w sprawie pracy

Postautor: sylv » 2016-08-29, 07:34

(Nie) dziękuję i Tobie również powodzenia :)


Wróć do „Nauczyciel stażysta”