urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pollyanna
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-26, 22:22
Kto: nauczyciel

urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: Pollyanna » 2016-08-26, 22:44

Dzień dobry/dobry wieczór wszystkim :)

Mam pytanie, na które bezpośredniej i dokładnej odpowiedzi niestety nie mogę znaleźć w internecie. 1 września zaczynam pracę w przedszkolu publicznym (umowa o pracę) i już teraz wiem, że w październiku będę potrzebować dnia wolnego. Wiem, że przedszkole jest placówką nieferyjną, a więc przysługują mi 4 dni urlopu na żądanie, ale czy w tym momencie pracy będę mogła taki urlop wziąć? Lub jakikolwiek inny dzień wolny, nawet bezpłatny?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Paulina

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: sylv » 2016-09-11, 20:04

Też jestem ciekawa,jak to z tymi urlopami jest? Pracuję w placówce feryjnej, więc jakikolwiek dzień wolny mogę mieć dopiero w ferie lub wakacje? Pytam, bo potrzebuję jakiegoś dnia wolnego, żeby się zgłosić do lekarza na wizytę kontrolną, a nie wiem, czy to byłby powód do wystawienia zwolnienia lekarskiego...

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: Matshow » 2016-09-11, 21:54

Wizytę u lekarza można ustalić poza godzinami pracy, a jeśli nie da się, to da się L-4. Wolne poza feriami można mieć albo bezpłatne okolicznościowe, albo koleżeńskie, na oba zgadza się dyrektor. Ale koleżeńskie jest ryzykowne dla dyrektora, gdy zdarzy się co złego.

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: sylv » 2016-09-12, 21:53

No właśnie poza godzinami pracy się nie da niestety i też nie jestem w 100% pewna, czy na taką wizytę można dostać L-4? A jak jest z tymi bezpłatnymi okolicznościowymi? Pracuję raptem 2 tygodnie, nieźle to będzie wyglądać dla dyrektora, że już chcę wolne :roll:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: koma » 2016-09-12, 22:59

Wniosek o urlop bezpłatny z argumentami, że jest konieczny...
Nie powinno byc problemu.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: fragola » 2016-09-19, 17:58

sylv pisze:No właśnie poza godzinami pracy się nie da niestety i też nie jestem w 100% pewna, czy na taką wizytę można dostać L-4? A jak jest z tymi bezpłatnymi okolicznościowymi? Pracuję raptem 2 tygodnie, nieźle to będzie wyglądać dla dyrektora, że już chcę wolne :roll:


Zwolnienie lekarz wypisać Ci może, okolicznościowe kojarzę tylko płatne, ale to niezwiązane ze zdrowiem. Przysługuje Ci wolny dzień na badania okresowe jeśli to pracodawca wysyła.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: Matshow » 2016-09-19, 19:18

fragola pisze:...okolicznościowe kojarzę tylko płatne...
Miałem na myśli bezpłatne na okoliczność. Okolicznościowe jak najbardziej płatne: na ślub, śmierć, itp. Werysory za skróty myślowe.

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop na żądanie/bezpłatny/jakikolwiek

Postautor: sylv » 2016-09-19, 19:55

Nie, to badania niezwiązane z pracą.
A o zwolnieniu lekarskim nie powinnam powiadomić szkoły wcześniej? No bo, pracę zaczynam o 8:00, lekarza miałabym o 11, to i o 11 dostałabym (zakładając, że bym dostała) zwolnienie lekarskie...?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”