Pierwsza praca w szkole

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

magdalena_27
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-27, 18:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Pierwsza praca w szkole

Postautor: magdalena_27 » 2016-11-27, 18:58

Witajcie,
nie wiem czy trafiłam do dobrego działu - mam nadzieję, że tak. Piszę, bo mam pytanie. W lipcu obroniłam pracę licencjacką, w czasie studiów robiłam specjalizację nauczycielską - zawsze chciałam uczyć j. polskiego. Po obronie nie pomyślałam, żeby poszukać pracy w szkole, czułam się jakoś niepewnie. Teraz rozpoczęłam zaoczne studia magisterskie i czuję, że właśnie to, czego potrzebuję to praca z dziećmi. Nie rozpoczęłam stażu, bo z tego co wiem musi od trwać od września. Moje pytanie brzmi: czy mogę starać się o pracę w szkole już od II semestru? Czy mogłabym rozpocząć staż od września i wcześniej pracować z uczniami, czy muszę być stażystą, żeby uczyć?

Wybaczcie, jeśli moje pytanie wydaje Wam się głupie, ale nie wiem jak się za to zabrać. :wink:

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pierwsza praca w szkole

Postautor: lenaskaw » 2016-11-27, 20:03

O pracę możesz starać się cały czas. Ruch kadrowy wiosna ale różnie bywa i czasem zdarza się zastępstwo w ciągu roku. Rozpoczynając pracę w szkole jesteś stażystą ale żeby zrobić awans zawodowy ze stażysty na kontraktowego musisz pracować od 1 września.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Pierwsza praca w szkole

Postautor: koma » 2016-11-28, 00:42

magdalena_27 pisze: Nie rozpoczęłam stażu, bo z tego co wiem musi od trwać od września.

Oczywiście, że nie rozpoczęłaś stażu, bo nie pracujesz.
Staż robi się pracując jako nauczyciel, a nie przed pracą.

magdalena_27
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-27, 18:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pierwsza praca w szkole

Postautor: magdalena_27 » 2016-11-29, 20:25

koma pisze:
magdalena_27 pisze: Nie rozpoczęłam stażu, bo z tego co wiem musi od trwać od września.

Oczywiście, że nie rozpoczęłaś stażu, bo nie pracujesz.
Staż robi się pracując jako nauczyciel, a nie przed pracą.


Doskonale o tym wiem, chodziło mi o to, że nie rozpoczęłam stażu = nie zaczęłam pracy w szkole.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Pierwsza praca w szkole

Postautor: koma » 2016-11-29, 22:40

Jakoś nie wynikało to z Twojego postu. ;)


Wróć do „Nauczyciel stażysta”