wynagrodzenie oraz kwalifikacje

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

studentka11
Posty: 16
Rejestracja: 2016-06-11, 10:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: pomorskie

wynagrodzenie oraz kwalifikacje

Postautor: studentka11 » 2017-06-16, 20:53

Cześć :),

niedawno dostałam pracę w podstawówce, będę uczyć siódme klasy chemii i mam do Was dwa pytania. Jak wyczytałam, w szkole podstawowej mogę uczyć już z licencjatem, jednak cały moduł nauczycielski realizowałam na studiach magisterskich (jako "dodatek"). Obecnie kończę V rok, co w przypadku, gdy np. obrona przesunie mi się na wrzesień? Myślicie, że ukończenie takiego modułu jest ważne jedynie, gdy się obronię, czy mogę ubiegać się o stosowane zaświadczenie o kwalifikacjach pedagogicznych już teraz? I moje drugie pytanie dotyczy wynagrodzenia. Formalnie rok szkolny zaczyna się od września, ale co z sierpniową radą, jakimś spotkaniem zespołu przedmiotowego itp. Czy również za to dostanę wynagrodzenie? (pytanie pewnie będzie dla Was śmieszne, ale nie wiem, jak w tej sytuacji :D)

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: wynagrodzenie oraz kwalifikacje

Postautor: izolator » 2017-06-17, 13:07

o kwalifikacje bym się nie martwi ponieważ i karta nauczyciela i rozporządzeni ministra edukacji przewiduje zatrudnianie nauczyciela bez kwalifikacji a nawet osobę bez przygotowywania pedagogicznego. Z wynagrodzeniem sprawa jest trochę trudniejsza, skoro umowę masz od 1 września dyrektor nie może od ciebie wymagać nic przed tym dniem, wiec z uśmiechem na twarzy możesz pojawić się w pracy na rozpoczęciu roku. Tak mówi prawo ale jak to wygląda w rzeczywistości każdy pewnie wie.

belfegorr
Posty: 199
Rejestracja: 2011-09-06, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: wynagrodzenie oraz kwalifikacje

Postautor: belfegorr » 2017-06-19, 19:47

Obecność na zebraniu RP przed dniem rozpoczęcia pracy byłaby w dodatku naruszeniem prawa, gdyż posiedzenia RP są objęte tajemnicą służbową, a jeśli na tej radzie byłyby poruszane sprawy konkretnych uczniów, doszłoby do bezprawnego dostępu do danych osobowych (może nawet i danych wrażliwych), za co grozi kilka kratek.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”