Sprawozdanie po terminie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

blaze
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-05, 08:13
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Sprawozdanie po terminie

Postautor: blaze » 2017-07-05, 08:24

Witam serdecznie,

mam taki problem, bliska znajoma złożyła trochę po terminie 4.07 sprawozdanie ze stażu. Dyrektorka powiedziała, że jest po terminie i wyrzuciła sprawozdanie. Trochę pokomplikowała się sytuacja i przegapiła termin 30.06. Przejąłem się jej sprawą i przeszukałem internet. Na jednych stronach piszą, że może złożyć po terminie a na innych, że dyrektor nie powinien takiego sprawozdania przyjąć. Jestem skołowany bo nie wiem czy jeszcze można coś zrobić w tej kwestii. Na forum OSKKO znalazłem taki artykuł (z 2009 roku więc może się coś zmieniło ale nie jestem do końca w temacie):

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=38398

Bardzo proszę Was o pomoc, póki nie minęło dużo czasu od terminu. Może da się coś jeszcze zrobić aby staż nie przepadł.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Sprawozdanie po terminie

Postautor: oramge » 2017-07-05, 18:44

Wyrzuciła sprawozdanie??? Gdzie???

blaze
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-05, 08:13
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sprawozdanie po terminie

Postautor: blaze » 2017-07-05, 19:00

Dyrektorka podarla i wyrzucila do kosza :/ I pytanie czy cos mozna z tym jeszcze zrobic czy przepadlo??

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Sprawozdanie po terminie

Postautor: oramge » 2017-07-05, 19:16

Przypuszczam, że nie ma świadka tego przykrego zdarzenia, dlatego z faktem "wyrzucenia" sprawozdania nie zrobisz nic. Postawa p. dyrektor (trudno mi sobie wyobrazić takie zachowanie dyrekcji) mówi, iż nie zrobisz nic. Nie pamiętam przepisów dotyczących awansu, jeśli jednak zainteresowana osoba "zapomniała" o terminie, to musiał to być bardzo ważny powód np. śmierć kogoś bliskiego, albo roztargnienie zainteresowanej osoby, które mówi wystarczająco dużo o jej stosunku do pracy.

Przypuszczam także, że p. dyrektor całą tę sytuację opisałaby w nieco odmienny sposób.

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sprawozdanie po terminie

Postautor: izolator » 2017-07-06, 00:10

znowu będę cytować postawy prawne z pamieć ale ta o awansie mówi ze masz 30 dni na dostarczenie sprawozdania, dodatkowo później dyrektor termin dostarczenia wpisuje w protokole, wiec żeby to dobrze wyglądało musiałby antydatować co już jest wątpliwe prawnie. wiec albo masz dobre stosunki z dyrektorem albo trzeba było dostarczyć w terminie, ostatecznie dzwon do kuratorium, ostatnio bardzo poprawiło mi się zdanie o nim i coraz częściej potrafią pomoc.

blaze
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-05, 08:13
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sprawozdanie po terminie

Postautor: blaze » 2017-07-06, 00:23

izolator pisze:znowu będę cytować postawy prawne z pamieć ale ta o awansie mówi ze masz 30 dni na dostarczenie sprawozdania, dodatkowo później dyrektor termin dostarczenia wpisuje w protokole, wiec żeby to dobrze wyglądało musiałby antydatować co już jest wątpliwe prawnie. wiec albo masz dobre stosunki z dyrektorem albo trzeba było dostarczyć w terminie, ostatecznie dzwon do kuratorium, ostatnio bardzo poprawiło mi się zdanie o nim i coraz częściej potrafią pomoc.


No niestety z tego co wiem to sporo się teraz działo i trochę niedoinformwanie wyszło :/ Przekażę, żeby zadzowniła do kuratorium zobaczymy. Dzięki izolator za pomoc.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”