Pomoc , pierwsza praca w szkole

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Olaaa94
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-19, 08:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Pomoc , pierwsza praca w szkole

Postautor: Olaaa94 » 2017-09-01, 14:30

Czesc :) w tym roku zaczynam moja pierwszą pracę w szkole , jestem dopiero po licencjacie i nie mam żadnego doświadczenia . Jestem nauczycielem matematyki. W piątek bylam na konferencji gdzie podano mi , że do 13 września mamy oddać do sekretariatu program nauczania i kryteria ( choć nie jestem pewna czy dobrze usłyszałam , bo dyrektor bardzo cicho i niewyraźnie mówi , muszę się przyzwyczaić do jego wymowy ;) ) . Teraz czytam , że podobno składa się również rozkład materiału. Już sama nie wiem co mam złożyć i czym się różni program nauczania od rozkładu ? I czy jeśli mam dwie klasy 4 to czy dla tych dwóch klas mam pisać osobny program /rozkład?
Z góry dziękuję za pomoc ;)

belfegorr
Posty: 199
Rejestracja: 2011-09-06, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pomoc , pierwsza praca w szkole

Postautor: belfegorr » 2017-09-02, 16:39

Jeśli się nie wie czym się różni program nauczania od rozkładu materiału to kiepskie studia to były ;) Jeśli to pierwsza praca, to pewnie Pani rozpoczęła staż - proszę się w tej sprawie skontaktować z opiekunem stażu, a jeśli go nie ma, to od razu z dyrektorem. Jeśli są klasy równoległe to zwykle pisze się jeden rozkład materiału dla obu klas, chyba że mają przydzielone różne wymiary godzin. Prawdopodobnie będzie musiała Pani jeszcze przygotować przedmiotowy system oceniania (różnie się ten dokument nazywa w różnych szkołach).


Wróć do „Nauczyciel stażysta”