Praca jako nauczyciel stażysta

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Brant
Posty: 1
Rejestracja: 2017-11-09, 20:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Praca jako nauczyciel stażysta

Postautor: Brant » 2017-11-09, 20:40

Witam,
W tym roku poszedłem na PŁ, kierunek matematyka aby w przyszłości uczyć matematyki, ale po dokładnym przejrzeniu rozkładu zajęć okazało się, że nie posiada pedagogiki anie praktyk w szkole, w ogóle nie ma specjalności nauczycielskiej. Wynika więc z tego, że aby móc uczyć w szkole musiałbym po ukończeniu matematyki na PŁ skończyć jeszcze 1,5 kurs z pedagogicznym przygotowanie(chyba tyle trwa) plus mieć jeszcze zaliczone praktyki w szkole co będzie dłuższą ścieżką niż wybranie na UŁ specjalności "nauczycielskiej w zakresie matematyki i informatyki". Nowy rozkład zajęć wygląda tak http://www.math.uni.lodz.pl/wp-content/ ... ec2017.pdf I teraz moje pytanie, czy aby uczyć w szkole muszę najpierw skończyć studia I stopnia, czy w ich czasie trwania np po 4 albo 5 semestrze kiedy skończę praktyki z matematyki w szkolę mogę już tam zacząć uczyć?

TLBCK85
Posty: 47
Rejestracja: 2016-08-29, 16:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca jako nauczyciel stażysta

Postautor: TLBCK85 » 2017-11-23, 00:55

Musisz mieć skończone przygotowanie do wykonywania pracy dydaktycznej,czyt. świstek, że jesteś nauczycielem. Wątpię, żeby dyrektor placówki przyjął do pracy bez tego przygotowania.
Feci quod potui faciant meliora potentes.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca jako nauczyciel stażysta

Postautor: malgala » 2017-12-06, 10:40

Brant pisze: czy aby uczyć w szkole muszę najpierw skończyć studia I stopnia

Tak

bialyk
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-31, 12:24
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Praca jako nauczyciel stażysta

Postautor: bialyk » 2018-03-06, 12:18

Nauczycielem nie jest łatwo zostać, trzeba pokończyć różne kierunki i kursy. Ile lat trzeba studiować, żeby można było pracować w tym zawodzie?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”