doradca zawodowy

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anna93
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-05, 15:04
Kto: student
Lokalizacja: pomorskie

doradca zawodowy

Postautor: anna93 » 2018-01-05, 15:17

Dzień dobry,
W tym roku ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika spec. doradztwo zawodowe i personalne, posiadam uprawnienia pedagogiczne praktyka odbywała się w technikum. Kontynuuję naukę na studiach magisterskich, kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi spec. menedżer HR.
Obecnie nie pracuje w zawodzie, jednakże chciałabym zacząć. Dla mojego regionu na stronie Kuratorium Oświaty aktualizowane są oferty pracy dla doradców zawodowych w wymiarze 10 godzin a wymiar zatrudnienia zatrudnienia wakat.
Chciałabym się dowiedzieć co oznacza wymiar zatrudnienia wakat ? Czy to oznacza, że dana placówka ma braki kadrowe na 10 godzin i poszukuje osoby do pracy ? W związku z brakiem ofert dla pełnego wymiaru godzin pracy dla doradcy zawodowego chciałabym podąć w.w ofertę chociaż na początek aby zdobyć doświadczenie. Czy podjęcie w.w oferty nie kolidowałoby z moim zatrudnieniem w wymiarze całego etatu w prywatnej firmie? Ponadto mam pytanie dotyczące ofert właśnie dla doradców. Będąc na studiach słyszeliśmy informację, że nie musimy się martwic o pracę ponieważ każda szkoła ma obowiązek zatrudnienia doradcy zawodowego. Ja niestety nie widzę żadnych ofert a jak już to właśnie w wymiarze 5 lub 10 godzin. Czy jest może inny sposób uzyskania pełnego etatu ? Pewnego rodzaju wnioski i podania przyjęcia na staż ?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: doradca zawodowy

Postautor: malgala » 2018-01-10, 19:39

anna93 pisze:Chciałabym się dowiedzieć co oznacza wymiar zatrudnienia wakat ? Czy to oznacza, że dana placówka ma braki kadrowe na 10 godzin i poszukuje osoby do pracy ?

Dokładnie tak. Dana placówka poszukuje na to stanowisko osoby.
A 10 godzin?
To nie jest tygodniowy wymiar jak w przypadku każdego innego przedmiotu.
Te 10 godzin, to jest łączny wymiar godzin w ciągu całego roku szkolnego, które klasa ma zrealizować.
Tak więc, nawet jak gdzieś w pobliżu znajdziesz taką szkołę, to umowa będzie na czas określony, na przykład 10 tygodni.
Realizujesz wtedy z klasą 1 godzinę w tygodniu. Masz zapłacone tylko za 10 godzin i na tym koniec.

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: doradca zawodowy

Postautor: sowanna » 2018-01-17, 23:00

o pracę nie ma co się martwić? Bzdura! Owszem każda szkoła (od podstawówki - obecnie gimnazja po branżówki) muszą zatudnić doradcę (w sumie od 2019). Obecnie jest czas przejsciowy, wiec moze to być i psycholog i pedagog i pani bibliotekarka. Wielu n-li przedsiębiorczości ma upr. z dor. zaw. 10h to ilość godzin na oddział NA ROK, więc jeśli są 4 klasy na roku to do realizacji jest 40h. Zatem miesięcznie to ok 4h. W mojej szkole ja miałam AŻ 4h w tygodniu, więc to był szał! Na razie doradztwo jest tak od sasa do lasa. Teoretycznie (w kl. 7-ych) uczniowie powinni mieć przedmiot wpisany w plan, w praktyce- bywa różnie. Dlatego jest się n-lem latającym, kiedy okienko, zastępstwo etc. to wchodzisz, co jest bez sensu!
Z twoimi kwalifikacjami uderzałabym raczej w biznes, czyli działy HR, zarządzanie talentami (tam może się wiedza przydać), szkoleniami etc. Do szkoły zawsze będziesz mogła wrócić, ze szkoły w biznes wejść trudniej, co oczywiście nie oznacza, że jest to niemożliwe.

Niekazdymachwile
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-05, 23:38
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: doradca zawodowy

Postautor: Niekazdymachwile » 2018-03-17, 19:21

Mam pytanie odnośnie pracy doradcy zawodowego
Czy nauczyciel zatrudniony na 1/18 etatu jako doradca zawodowy może korzystać ze szkoleń np. w Mazowieckim Samorządowym
Centrum Doskonalenia Nauczycieli? czy trzeba być zatrudnionym w większym wymiarze godzin, aby móc pójść na takie szkolenia?
bardzo proszę o odpowiedź jest to moja pierwsza praca stąd takie wątpliwości

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: doradca zawodowy

Postautor: sowanna » 2018-03-18, 12:06

możesz, dlaczego nie. Mnie bardziej zastnawia dlaczego masz 18, a nie 25 godz. jako etat ;)

Niekazdymachwile
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-05, 23:38
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: doradca zawodowy

Postautor: Niekazdymachwile » 2018-03-18, 20:27

To jest jedna osiemnasta czyli jedna godzina w tygodniu.

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: doradca zawodowy

Postautor: sowanna » 2018-03-18, 22:00

wiem, ale doradca zawodowy od tego roku ma 25h pensum. Chyba, że mnie w konia zrobili ;)

Niekazdymachwile
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-05, 23:38
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: doradca zawodowy

Postautor: Niekazdymachwile » 2018-03-19, 07:37

A tego to już nie wiem do końca to moja pierwsza praca, więc się zbyt dobrze nie orientuje.

Jacek89
Posty: 3
Rejestracja: 2016-08-29, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: doradca zawodowy

Postautor: Jacek89 » 2020-02-05, 09:46

Niekazdymachwile pisze:Mam pytanie odnośnie pracy doradcy zawodowego
Czy nauczyciel zatrudniony na 1/18 etatu jako doradca zawodowy może korzystać ze szkoleń np. w Mazowieckim Samorządowym
Centrum Doskonalenia Nauczycieli? czy trzeba być zatrudnionym w większym wymiarze godzin, aby móc pójść na takie szkolenia?
bardzo proszę o odpowiedź jest to moja pierwsza praca stąd takie wątpliwości


Zawsze możesz się szkolić na własną rękę. W Polsce istnieje wiele firm szkoleniowych, które prowadzą szkolenia z doradztwa HR, a jedną z najlepszych jest GenWhy - https://genwhy.pl/doradztwo-konsulting-hr/ . Szkolenie jest prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów, ma formę warsztatów więc wynosisz z takiego szkolenia więcej wiedzy niż z nudnego wykładu. Ponadto cena za to szkolenie jest niższa w porównaniu do konkurencji. Osobiście uczestniczyłem w tym szkoleniu dlatego mogę je polecić.
Sportowe marynarki męskie- Bozzolo.pl


Wróć do „Nauczyciel stażysta”