Roznoszenie CV

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nataliamilena
Posty: 4
Rejestracja: 2018-02-06, 20:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Roznoszenie CV

Postautor: nataliamilena » 2018-02-06, 20:15

Dzień dobry :)

Pracuję w prywatnej szkole podstawowej, ale od września bardzo chciałabym znaleźć pracę w szkole publicznej, w rodzinnym mieście.
Niestety, nie mam możliwości roznoszenia CV, ponieważ najzwyczajniej w świecie o dniu wolnym mogę tylko pomarzyć..
W związku z tym, czy mogłabym wysłać swoje CV pocztą elektroniczną, czy to skreśla mnie na starcie?
Czy można to zrobić w najbliższym czasie, czy jeszcze się wstrzymać?

Bardzo proszę o poradę i o zrozumienie.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-02-06, 21:45

Przecież można poprosić kogoś o wykonanie tej czynności albo przesłać listem poleconym.
Trochę inwencji.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

nataliamilena
Posty: 4
Rejestracja: 2018-02-06, 20:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: nataliamilena » 2018-02-06, 22:36

Tak, ale czy poproszenie kogoś nie jest jeszcze bardziej nietaktowne niż wysłanie maila?
Ktoś powie: "dzień dobry! Przyszedłem przynieść CV mojej dziewczyny/siostry/córki?

Natomiast co do listu poleconego, wspaniała opcja, jeśli gdzieś widnieje ogłoszenie o pracę. Średnio uśmiecha mi się wysyłać listy do 40 szkół w mieście i okolicach, zwłaszcza, że to są koszty.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Roznoszenie CV

Postautor: oramge » 2018-02-06, 23:35

Nie możesz osobiście roznosić swoich CV, nie chcesz wysyłać maile, nie chcesz nikogo prosić o przysługę....
Jak daleko mieszkasz od miejsca, w którym chciałbyś pracować?

nataliamilena
Posty: 4
Rejestracja: 2018-02-06, 20:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: nataliamilena » 2018-02-07, 07:06

Mieszkam prawie 100km od rodzinnego miasta. Pracuję w godzinach 8-16, więc nie ma szans, bym zrobiła to w normalny dzień, dyrekcja jest bardzo nieprzychylna na jakiejkolwiek wolne, jak to prywaciarze.

Co do maila dla mnie byłaby to najlepsza forma z racji pracy, stąd moje pytanie. Czy wysłanie CV mailem w ogóle będzie poważnie traktowane?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: ann » 2018-02-07, 11:04

nataliamilena pisze:Co do maila dla mnie byłaby to najlepsza forma z racji pracy, stąd moje pytanie. Czy wysłanie CV mailem w ogóle będzie poważnie traktowane?

Ja wysyłałam mailem - z dopiskiem, że z uwagi na godziny pracy nie jestem w stanie dostarczyć CV osobiście. Zwykle dostawałam odpowiedź, że dziękują i że CV trafi do bazy :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

nataliamilena
Posty: 4
Rejestracja: 2018-02-06, 20:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: nataliamilena » 2018-02-07, 11:36

To tez chyba tak zrobię :) jak się uda dostać wolne to najwyżej poroznoszę również osobiście, chociaz to wątpliwa sprawa :(

A jak myślicie, teraz nie jest za wcześnie na wysyłanie CV?

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: sowanna » 2018-02-17, 20:12

jesli roznosic to tylko osobiscie. jesli wysylasz cv to tylko wczesniej kontakt telefoniczny ;) a jesli to nie to poczekc do marcakwietnia

giszowiec24
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-14, 01:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: śląskie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: giszowiec24 » 2018-02-22, 19:56

W tamtym roku miałem takie same dylematy. Do większej części szkół sam zaniosłem CV, część też powysyłałem mailem. Odzew w sumie był podobny, dzwonili zarówno z tych "osobistych" jak i z "e-mailowych".

jacektalin
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-17, 08:53
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: jacektalin » 2021-07-21, 07:31

Wszystko zależy do jakieś szkoły starasz się o posadę, inaczej powinno wyglądać CV na nauczyciela w podstawówce, a inaczej na nauczyciela w szkole średniej (możesz poczytać o tym na stronie reklama do tego warto na pewno dołożyć jakieś kreatywny list motywacyjny, który kupi dyrektora placówki, a pierwsza rozmowa na pewno przebiegnie zupełnie inaczej.

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Roznoszenie CV

Postautor: tomeh » 2023-10-31, 17:28

Samemu nigdy w życiu nie złożyłem CV na żywo zawsze elektronicznie. I zawsze było to z dobrym rezultatem. Na żywo to do niszczarki często idzie. A najlepiej do szefostwa wysyłać nawet nie do sekretariatów.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”