sprawdziany

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

studentka11
Posty: 16
Rejestracja: 2016-06-11, 10:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: pomorskie

sprawdziany

Postautor: studentka11 » 2018-04-14, 10:10

Cześć, mam pytanie dot. sprawdzianów. Pytanie w dziale "nauczyciel stażysta", bo właśnie takim jestem ;) Czy forma sprawdzania wiedzy, którą w tradycyjnej szkole jest przede wszystkim sprawdzian, zależy ode mnie? Tzn. czy mogę z pewnych zagadnień zrobić sprawdzian, a inne ominąć i odpuścić pisanie z tego klasówki?

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: sprawdziany

Postautor: Łosoś » 2018-04-14, 11:27

Jeśli nauczasz jakiegoś przedmiotu,to Ty decydujesz o formie i treści sprawdzianu, jego częstotliwości, stopniu trudności itp.. Musisz jednak pamiętać, że realizujesz podstawę programową i dzieci (przynajmniej w założeniu) mają ją znać. Dlatego tak trzeba planować pracę, aby wszystkie treści i umiejętności z zakresu podstawy programowej danego przedmiotu zrealizować.

Zdarza się, że w ramach analizy osiągnięć ucznia dyrektor narzuca zakres treści i formę sprawdzianu- wtedy trzeba się dostosować.

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: sprawdziany

Postautor: lenaskaw » 2018-04-15, 18:33

Oczywiście, że można a nawet należy modyfikować "gotowce". Zwykle podaję dokładny zakres materiału zarówno do sprawdzianu (który zapowiadam z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem), ale i co do kartkówek.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”