Czy mogę zacząć prace bez ukończonego kursu pedagogicznego?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Linu
Posty: 1
Rejestracja: 2018-05-15, 12:13
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podlaskie

Czy mogę zacząć prace bez ukończonego kursu pedagogicznego?

Postautor: Linu » 2018-05-15, 12:33

Witam Państwa,
skończyłam chemię i niestety nie zdecydowałam się na kurs pedagogiczny w trakcie studiów. Po skończeniu studiów rozpoczęłam prace jako nauczyciel akademicki na uczelni wyższej, zatrudnili mnie pomimo braku kursu. Teraz okazało się, że likwidują mój etat. Szukam pracy i nie wiem czy jest sens składać podania do szkół. Czy istnieje szansa, że zatrudnią mnie, a ja jednocześnie będę robić kurs? Z tego co się orientowałam taki kurs trwa 1,5roku... Póki co złożyłam CV do zaocznej szkoły dla dorosłych. Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy mogę zacząć prace bez ukończonego kursu pedagogicznego?

Postautor: Michalll_95 » 2018-05-15, 18:50

Linu,

Aby uczyc w szkole potrzebne jest przygotowanie pedagogiczne. Nawet absolwent pedagogiki nie zawsze posiada jednoczesnie przygotowanie pedagogiczne po skonczeniu studiow. Chodzi o przygotowanie nauczycielskie.

Istnieje, co prawda mozliwosc zateudnienia nauczyciela bez odpowiednich kwalifikacji. Jezeli dyrektor szkoly w zaden sposob nie moze znalezc nauczyciela z kwalifikacjami to moze zatrudnic za zgoda kuratorium osobe bez kwalifikacji.

Jakas szansa jest, ale z czasem przygotowanie i tak zrobic trzeba.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”