Czy z takimi kwalifikacjami mam szanse?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dagaa94
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-28, 16:27
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubelskie

Czy z takimi kwalifikacjami mam szanse?

Postautor: dagaa94 » 2018-06-28, 16:34

Witam
Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu. Jeśli nie to z góry przepraszam. Chciałam opisać moją sytuację i prosić kogoś z doświadczeniem, żeby ocenił czy mam szanse z takimi kwalifikacjami na znalezienie pracy jako nauczyciel matematyki.
- w 2016 skończyłam studia 1 stopnia inżynierskie na kierunku inżynieria biomedyczna
- w 2018 skończyłam studia 2 stopnia magisterskie na kierunku inżynieria biomedyczna
- aktualnie kończę 2 rok studiów 1 stopnia na kierunku matematyka
Zastanawiam się, czy jeśli ukończę sam 1 stopień na matematyce i mając magistra z inżynierii biomedycznej (oczywiście w międzyczasie zrobię kurs pedagogiczny) mam szanse na pracę w szkole? Czy konieczne jest iść na 2 stopień z matematyki?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy z takimi kwalifikacjami mam szanse?

Postautor: Michalll_95 » 2018-06-29, 17:53

Jeżeli matematykę będziesz miała skończoną na poziomie licencjatu + zdobędziesz przygotowanie pedagogiczne to możesz na 100% pracować w szkole podstawowej ;)

W szkole ponadpodstawowej może ci się udać dostać pracę, ale zależy to od dyrektora szkoły. Jeżeli program twoich studiów pokrywa się w dużym stopniu z podstawą programową z matematyki to jest szansa, że dostaniesz pracę. Jest nie wielu nauczycieli matematyki, którzy kończą po prostu matematykę, zazwyczaj tak jak ty są po inżynierii o jakiejś konkretnej specjalności.

Najlepiej wyślij CV do szkoły i czekaj na odpowiedź. Jak zostaniesz zaproszona na spotkanie to się po prostu dopytasz, czy masz kwalifikację, czy nie. Ja tak miałem z techniką, bo wykształcenie mam stricte do plastyki, a jednak dało radę. U ciebie też nie powinno być z tym problemu ;)


Wróć do „Nauczyciel stażysta”