Czy mam prawo uczyć w szkole?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Patrik Krzysztofowicz

Czy mam prawo uczyć w szkole?

Postautor: Patrik Krzysztofowicz » 2019-06-30, 17:19

Zastanawiam się, żeby po maturze iść na filologię rosyjską na najbliższy mi uniwersytet, ponieważ jestem z j. rosyjskiego bardzo dobry. Niestety akurat dla filologii rosyjskiej nie przewidziano specjalności nauczycielskiej. Przykład dwóch ofert dla studentów: "specjalność nauczycielska w zakresie języka angielskiego", "specjalność filologia rosyjska".

I teraz moje pytania:
1. Czy jeśli skończę f. rosyjską i później dorobię podyplomówkę z pedagogiki to czy będę stał na "równi" z nauczycielami, którzy mają specjalność nauczycielską?
Ale o co chodzi ze stwierdzeniem "na równi"?

Otóż wysokość minimalna stawek wynagrodzenia na rok 2019 wygląda następująco (przykład):
mgr z przygotowaniem (specjalnością) pedagogicznym [dyplomowany]= 3483 zł
mgr bez przygotowania (specjalności) pedagogicznego [dyplomowany]= 2651 zł
*tak, wiem, że do dyplomowanego jeszcze u mnie daleko ;-P
*chodzi o zarobki w szkołach państwowych.

2. I czy w ogóle to podyplomówka z pedagogiki jest rozwiązaniem uzupełnienia przygotowania pedagogicznego?

Dziękuję za wszystkie odp. :)

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy mam prawo uczyć w szkole?

Postautor: Michalll_95 » 2019-06-30, 21:15

Dowiedz się, czy na twojej uczelni jest studium pedagogiczne, na którym równolegle do studiów zrealizujesz przygotowanie pedagogiczne. Jeżeli nie ma to pozostaje później skończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, jednak to dodatkowy czas i koszty.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron