Czy moge uczyc ?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Annnnaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-25, 13:06
Kto: student
Lokalizacja: małopolskie

Czy moge uczyc ?

Postautor: Annnnaaaa » 2019-08-25, 13:20

Mam skonczone studia mgr z kierunku ekomonia dodatkowo teraz ukonczylam studia licencjackie pedagogika o kierunku edukacja wczesnoszkolna I wychowanie przedszkolne . Dostalam propozycje pracy w szkole podstawowej klasa 2. Moje pytanie brzmi czy za rok bede musiala isc na studia zgodnie z rozporzadzeniem gdzie wymagane maja byc od 2020 studia mgr a , ktorych nie mam szans ukonczyc do 2020 . A moze wystarczy tylko je rozpoczasc ? BadZz istnieje taka mozliwosc ze moge zrobic podyplomowke dodatkowo z oligo a nie mgr z pedagogiki majac mgr z ekonomii ?

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy moge uczyc ?

Postautor: Michalll_95 » 2019-08-25, 13:40

Do pracy w szkole podstawowej na tym stanowisku wystarczą wyłącznie studia licencjackie. W żadnym rozporządzeniu nie ma mowy o zmianie, zmienia się wyłącznie sposób kształcenia na studiach. Od tego roku można studiować ten kierunek w formie studiów jednolitych, a ci co już mają sam licencjat nie muszą się martwić.

Annnnaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-25, 13:06
Kto: student
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy moge uczyc ?

Postautor: Annnnaaaa » 2019-08-25, 14:59

A jesli chcialabym uzyskac uprawnienia z oligofrenopedagogiki to w takim wypadku musze isc na mgr z oligo czy mozna isc bezposrenio na studia podyplomowe o tym kierunku ?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”