Kiedy robić przygotowanie pedagogiczne ?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lusesita106
Posty: 3
Rejestracja: 2019-09-05, 20:48
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: podkarpackie

Kiedy robić przygotowanie pedagogiczne ?

Postautor: lusesita106 » 2019-09-05, 21:48

Witam, jestem studentką II roku studiów licencjackich na kierunku Biologia. Chciałabym uczyć biologii w szkole więc mam zamiar zrobić studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego i stąd moje pytanie, kiedy zacząć te studia? Najchętniej zaczęłabym je w trakcie obecnych studiów lecz nie wiem jak sprawa będzie wyglądać, gdy będę musiała odbyć praktyki w szkole i to jest dla mnie główny problem. Myślicie, że dałoby radę pogodzić "podyplomówkę" z przygotowania pedagogicznego ze studiami magisterskimi czy najlepiej najpierw skończyć studia kierunkowe a następnie brać się za podyplomowe ?

Jusia8888
Posty: 3
Rejestracja: 2019-09-05, 20:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kiedy robić przygotowanie pedagogiczne ?

Postautor: Jusia8888 » 2019-09-06, 16:27

Zdaje się, że musisz mieć wpierw jakiś dyplom, żeby robić studia podyplomowe :) jak uzyskasz licencjat to możesz się zapisać. A może na studia magisterskie nauczycielskie, żeby nie robić dwóch rzeczy na raz? Np. na UP w Krakowie masz studia mgr z dodatkowym modułem przygotowania psychologiczno-pedagogicznego. Sprawdź sobie na uczelni, którą chcesz wybrać.
Ja robiłam praktyki we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego - napisałam odpowiednie pismo do dziekana (byłam wtedy na dwóch kierunkach studiów i bez problemu dostałam zgodę).

lusesita106
Posty: 3
Rejestracja: 2019-09-05, 20:48
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiedy robić przygotowanie pedagogiczne ?

Postautor: lusesita106 » 2019-09-06, 17:59

Nie wpadłam nawet na to że mogę robić studia magisterskie odrazu z przygotowaniem pedagogicznym :) w moim mieście takiej możliwości nie ma niestety więc trzeba będzie zmienić uczelnię ale myślę że bardziej się to chyba opłaci niż zaczynanie równolegle podyplomówki ze studiami II stopnia.
Dziękuję!


Wróć do „Nauczyciel stażysta”