Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

Postautor: aniakulryn » 2020-10-24, 13:40

Dzień dobry państwu
Mam pytanie czego z moimi kwalifikacjami mogłabym uczyc w szkole?
- Licencjat z Filologii Polskiej
- Uzupełniające Magisterskie z Germanistyki (specjalność nauczycielska z przygotowaniem pedagogicznym)
- Jednolite Magisterskie z Prawa
- Szkoła Policealna na kierunku Technik Administracji
Prosze o pomoc, poniewaz chciałabym od następnego roku nauczać tylko nie wiem do nauczania czego mam kwalifikacje

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

Postautor: aniakulryn » 2020-10-24, 13:58

aniakulryn pisze:Dzień dobry państwu
Mam pytanie czego z moimi kwalifikacjami mogłabym uczyc w szkole?
- Licencjat z Filologii Polskiej
- Uzupełniające Magisterskie z Germanistyki (specjalność nauczycielska z przygotowaniem pedagogicznym)
- Jednolite Magisterskie z Prawa
- Szkoła Policealna na kierunku Technik Administracji
Prosze o pomoc, poniewaz chciałabym od następnego roku nauczać tylko nie wiem do nauczania czego mam kwalifikacje

Z doświadczenia dodam, że od ponad 6 lat udzielam korepetycji dzieciom na rożnym poziomie. Jakie mam, więc szanse, żeby nauczać w jednej i tej samej szkole cały etat (nie chciałabym pracowac w kilku, poniewaz nie mogłabym skupic swojej uwagi wystarczająco na niektórych dzieciaczkach i pracując w jednej szkole mogłabym prowadzić więcej zajęć dodatkowych niż pracując w kilku). Prosze o pomoc

jor79
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-27, 14:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

Postautor: jor79 » 2020-10-27, 14:17

Dzień dobry. Może Pani nauczać zarówno języka polskiego jak i języka niemieckiego. Jednak pracy na cały etat zalecam szukać od początku roku szkolnego inaczej w grę wchodzą głównie zastępstwa na czas określony.
Pozdrawiam

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

Postautor: aniakulryn » 2020-10-27, 18:11

jor79 pisze:Dzień dobry. Może Pani nauczać zarówno języka polskiego jak i języka niemieckiego. Jednak pracy na cały etat zalecam szukać od początku roku szkolnego inaczej w grę wchodzą głównie zastępstwa na czas określony.
Pozdrawiam


Nie miałabym szans na nauczanie WOSu czy historii (robiłabym poddyplomowke w trakcie pracy z obu przedmiotów)? Czy to kwestia raczej dogadania z dyrektorem?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

Postautor: ann » 2020-10-27, 18:30

aniakulryn pisze:
jor79 pisze:Dzień dobry. Może Pani nauczać zarówno języka polskiego jak i języka niemieckiego. Jednak pracy na cały etat zalecam szukać od początku roku szkolnego inaczej w grę wchodzą głównie zastępstwa na czas określony.
Pozdrawiam
Nie miałabym szans na nauczanie WOSu czy historii (robiłabym poddyplomowke w trakcie pracy z obu przedmiotów)? Czy to kwestia raczej dogadania z dyrektorem?

W takiej sytuacji musi być zgoda z kuratorium
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

Postautor: aniakulryn » 2020-10-28, 19:35

jor79 pisze:Dzień dobry. Może Pani nauczać zarówno języka polskiego jak i języka niemieckiego. Jednak pracy na cały etat zalecam szukać od początku roku szkolnego inaczej w grę wchodzą głównie zastępstwa na czas określony.
Pozdrawiam


A co w sytuacji, gdybym chciała pracowac w kilku szkołach? Szkoły wtedy się dogadują i razem łącza mi godziny we wszystkich szkołach, żeby wyszedł mi cały etat czy jak to wyglada? Co w sytuacji, gdy zloze papiery do jednej szkoły, a tam zaproponują mi np 6 godzin?

aniakulryn
Posty: 12
Rejestracja: 2020-10-24, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język niemiecki, WOS, ...
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czego mogę uczyć z poniższymi kwalifikacjami?

Postautor: aniakulryn » 2020-10-28, 19:48

aniakulryn pisze:
jor79 pisze:Dzień dobry. Może Pani nauczać zarówno języka polskiego jak i języka niemieckiego. Jednak pracy na cały etat zalecam szukać od początku roku szkolnego inaczej w grę wchodzą głównie zastępstwa na czas określony.
Pozdrawiam


A co w sytuacji, gdybym chciała pracowac w kilku szkołach? Szkoły wtedy się dogadują i razem łącza mi godziny we wszystkich szkołach, żeby wyszedł mi cały etat czy jak to wyglada? Co w sytuacji, gdy zloze papiery do jednej szkoły, a tam zaproponują mi np 6 godzin?

A jeszcze mam pytanie, czy materiały typu gotowe karty pracy czy kartkowki dostaje od dyrekcji, czy muszę je sama zdobyć ?


Wróć do „Nauczyciel stażysta”