rezygnacja ze stażu

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Milady
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-06, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

rezygnacja ze stażu

Postautor: Milady » 2020-12-06, 11:05

Dzień dobry,

Mam pytanie. Chciałabym zrezygnować z pracy,rozwiązać umowę o pracę,a więc i ze stażu-nauczyciel stażysta na nauczyciela kontraktowego (pracuję w przedszkolu)w styczniu 2020.
Chciałam zapytać jakie są tego konsekwencje? Czy będę mogła we wrześniu 2020 rozpocząć staż w innym przedszkolu badź szkole? Czytam na stronach,że nauczyciel stażysta nie może rozwiązać stażu,bo potem może nie móc go rozpocząć od nowa? Czy to prawda?
Proszę o odpowiedź,gdzie szukać odpowiedzi na moje pytanie?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: rezygnacja ze stażu

Postautor: koma » 2020-12-13, 20:02

Skoro chcesz zrezygnować z pracy, to oczywiste jest, że stażu nie skończysz.
W nowej placówce możesz rozpocząć staż po raz drugi.

ingusek
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-31, 12:08
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: rezygnacja ze stażu

Postautor: ingusek » 2020-12-21, 19:20

koma pisze:Skoro chcesz zrezygnować z pracy, to oczywiste jest, że stażu nie skończysz.
W nowej placówce możesz rozpocząć staż po raz drugi.



Czy to jest pewne,że w nowej placówce mogę rozpocząć staż po raz drugi? Czy potrafisz wskazać paragraf,który o tym mówi?Bo ja nie znalazłem.znalezłem jednak informacje,która wskazuje na to,że nie mogę już stażu na nauczyciela kontraktowego realizować...czy to prawda

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: rezygnacja ze stażu

Postautor: koma » 2021-01-13, 23:57

Najpierw odpowiedziałam na wiadomość prywatną, a teraz tu czytam... i wydaje mi się, że nie o to Ci chodziło.

Tak, możesz staż rozpocząć jeszcze raz. Dlaczego nie? W innej placówce.
Możesz nawet kontynuować, jeśli przerwa między umowami była krótsza niż 3 miesiące i z pierwszego miejsca masz odpowiednie dokumenty.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”