jeżeli staż mi przepadnie, co robić???

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Smiejka
Posty: 36
Rejestracja: 2007-11-12, 13:34

jeżeli staż mi przepadnie, co robić???

Postautor: Smiejka » 2008-02-18, 05:51

Mam pytanie.
Jeżeli wiem, że w wyniku powrotu nauczyciela do pracy (mam umowe na zastępstwo) przestanę być pracownikiem szkoły i wiem też że staż który rozpoczęłam mi przepadnie, co mam w tym przypadku robić ?
porozmawiac z dyrektorem przed powrotem tej nauczycielki, czy to on powinien mne o tym powiadomić że staż mi przepadł z ww powodów, czy też automatycznie sie to odbywa?

Z drugiej strony po co otwierał mi staż na kontraktowego skoro wiedział że jestem w ciąży i że w marcu idę na macierzyński no i wraca po moim porodzie ta nauczycielka którą zastępuję!!!! Chodziłam na hospitacje, przygotowywałam teczke a kikla dni temu dowiedziałam sie że nic z tego nie będzie.

Będe wdzięczna za podpowiedź.Pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: jeżeli staż mi przepadnie, co robić???

Postautor: edzia » 2008-02-18, 09:05

Staż przerywa Ci się automatycznie. To, co robiłaś w okresie stażu, czyli hospitacje,itp. potraktuj jako zdobyte dośwaidczenie i możesz wykorzystać w przyszłości do swojej pracy.
Moim zdaniem, jedynym wyjściem z sytuacji byłaby kontynuacja zatrudnienia, co może być trudne, wręcz nierealne. Ja na Twoim miejscu porozmawiałabym z dyrektorem, czy nie przedłużyłby Ci umowy, abyś mogła być dalej zatrudniona i kontynuować staż po powrocie z macierzyńskiego.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron