dokumenty w teczce

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dokumenty w teczce

Postautor: chiczi » 2008-04-12, 21:10

koma pisze:Dyrektor jest szefem Twojego stażu;)


Doskonale o tym wiem, dlatego moja teczka jest już bardzooo opasła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki za sugestie :) :) :)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dokumenty w teczce

Postautor: chiczi » 2008-04-12, 21:13

I mam jeszcze jedno pytanie :wink:
Wraz z wnioskiem o postępowanie kwalifikacyjne powinnam złożyć m.in. ocenę dorobku zawodowego za okres stażu- czyli jeżeli będę chciała złożyć dokumentację na początku czerwca, to muszę poprosić Dyrektora o tą ocenę już w maju :roll: :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dokumenty w teczce

Postautor: malgala » 2008-04-12, 22:02

Staż kończysz ostatniego maja. Dyrektor nie może wystawić oceny za okres stażu przed jego zakończeniem. Po zakończeniu stażu składasz dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego (masz na to 30 dni), opiekun stażu przygotowyje propozycję oceny, swoją opinię przedstawia również rada rodziców, a ocenia dyrektor (ma na to 21 dni od otrzymania sprawozdania).
Poczytaj tutaj

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dokumenty w teczce

Postautor: chiczi » 2008-04-13, 17:08

Dzięki Malgala za podpowiedź :)
Podobne informacje można również znaleźć na tej stronie:
http://edu.info.pl/strona.php?688

Midak
Posty: 13
Rejestracja: 2007-09-10, 17:18

Re: dokumenty w teczce

Postautor: Midak » 2008-06-10, 16:32

U mnie to było tak: Przez cały okres stażu mniej wiecej kilka razy w miesiącu moja Pani opiekunka stażu podchodziła do mnie i pytała czy pisze konspekty. Ja zawsze odpowiadałem, że tak :) niestety w rzeczywistosci nie było tak pieknie. Na szczescie ku mojej uciesze ostatnio podeszła do mnie i powiedziała sprawdz w rozporzadzeniu bo z tego co sie dowiedziałam to nie trzeba miec nic wiecej poza sprawozdaniem, planem rozwoju i dokumentem poswiadczajacym uprawnienia do wykonywania zawodu (ktore zreszta dyrektor musial widzec przyjmujac mnie do pracy). Tak wiec zgodnie z tym co jest w rozporzadzeniu moja teczka bedzie sie skladac wlasnie z tego :). Jak powiedział Jethro "szkoda lasów"

Pozdrawiam

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: dokumenty w teczce

Postautor: Jethro Tull » 2008-06-10, 20:04

Midak pisze: Na szczescie ku mojej uciesze ostatnio podeszła do mnie i powiedziała sprawdz w rozporzadzeniu bo z tego co sie dowiedziałam to nie trzeba miec nic wiecej poza sprawozdaniem, planem rozwoju i dokumentem poswiadczajacym uprawnienia do wykonywania zawodu (ktore zreszta dyrektor musial widzec przyjmujac mnie do pracy).

doprecyzuję

do wniosku na kontraktowego i mianowanego dołączyć należy wyłącznie:

1. dokumenty potwierdzające kwalifikacje lub poświadczone kserokopie,
2. akt nadania stopnia kontraktowego (w przypadku nauczyciela ubiegającego się o mianowanie)
3. zaświadczenie dyrektora o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu, dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego, uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania

i.. TYLE

[glow=red]żadnych sprawozdań i planów rozwoju nie dołącza się do wniosku!!![/glow]

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

Re: dokumenty w teczce

Postautor: whiteeye » 2008-06-10, 20:17

[center]§ 9.[/center]
1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:
1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także akt nadania stopnia awansu zawodowego - oryginały lub poświadczone kopie;
2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu, jeżeli zatrudnienia nie można udokumentować na podstawie świadectw pracy;
3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji;
4) ocenę dorobku zawodowego za okres stażu, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia - także ocenę za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;
5) w przypadku nauczyciela mianowanego - dokumentację potwierdzającą spełnianie wymagań określonych w § 8 ust. 2. = realizować zadania służące podniesieniu jakości pracy szkoły;

[center]Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 grudnia 2004 r.
w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli[/center]


[center]Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 listopada 2007 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli
Dziennik Ustaw Nr 214 z 16 listopada 2007 r. pozycja nr 1580
[/center]
1) § 9 i 10 otrzymują brzmienie:

"§ 9. 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:

1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także akt nadania stopnia awansu zawodowego - poświadczone kopie;

2) zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:

a) wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu,

b) dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,

c) dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego.

d) uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia - także o ocenie dorobku zawodowego za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;
Ostatnio zmieniony 2008-06-11, 15:15 przez whiteeye, łącznie zmieniany 2 razy.

elabelfera
Posty: 34
Rejestracja: 2008-06-01, 22:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubelskie

Re: dokumenty w teczce

Postautor: elabelfera » 2008-06-10, 21:22

no i jeszcze:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 listopada 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli - Dziennik Ustaw Nr 214 z 16 listopada 2007 r. pozycja nr 1580

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dokumenty w teczce

Postautor: Krulik » 2008-06-25, 22:22

dushka pisze:Ok, ale popatrz szerzej na sprawę - stażysta idzie do dyrektora, mówi, że wie, że nie musi tych dupereli wkładać. po czym dyrektor skutecznie do końca stażu uprzykrza życie, a po stażu a0 nie przedłuża umowy, b0 nie zalicza stażu.

Oczywiście - nie jest tak zawsze i wszędzie. Ale takich dyrektorów z pewnością jest wielu - bo łamanie prawa to dla nich wygoda.


ja jestem w dokładnie takie sytuacji. Zwróciłam uwagę pani dyrektor na pewną nieprawidłowość no i już - "nie przewiduję dla Pani godzin w przyszłym roku" - dowidzenia.
Oficjalny powód jest oczywiście inny ale i tak obydwie wiemy o co chodzi.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron