egzamin na kontraktowego

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: kala2 » 2012-07-03, 13:34

Ja też już jestem po, wszystko poszło pomyślnie choć zostałam przemaglowana przez naczelną
a oto pytania

- wymienić dokumenty regulujące pracę szkoły i opisać jeden z nich (wybrałam statut)
- metody pracy z uczniami jakie stosowałam na swoich zajęciach
- co mi dał ten rok pracy w szkole, sukcesy i porażki
- praca z uczniami zdolnymi i uczniami o specjalnych potrzebach
- metody oceniania uczniów
dostałam także wiele pytań w trakcie swoich wypowiedz np: jakie są wymagania na ocenę celującą, jak motywowałam uczniów do pracy itd.

Na szczęście jest już po wszystkim, rozmawiałam z naczelną mam zapewniony etat na przyszły rok to oznacza że chyba nie poszło najgorzej.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: qjaf » 2012-07-06, 14:47

-dokumentacja wewnetrzszkolna
-metody i srodki dydaktyczne
-sukcesy i porazki w pracy
- metody aktywizujace (szczegolowo)

I to wsio. Kolejny kontraktowy do kolekcji

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: linczerka » 2012-07-06, 19:18

Gratuluję! :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

euridike
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-16, 16:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: euridike » 2012-08-16, 22:20

Hej! Właśnie zakuwam do egzaminu na kontraktowego :| i już średnio mi się chce ...eh, mam nadzieję, że będzie tak jak piszecie, że to formalność. Trzymajcie proszę kciuki 22.08 :)
"I love you, in a really, really big pretend to like your taste in music, let you eat the last piece of cheesecake, hold a radio over my head outside your window, unfortunate way that makes me hate you, love you. So pick me, choose me, love me.”

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: iluka » 2012-08-17, 00:16

OK Już zaciscam kciuki. Będzie dobrze :o
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
profe86
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-28, 22:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: profe86 » 2012-08-23, 10:59

To ja mam chyba najpóźniej!! bo dopiero w przyszły wtorek czyli 28;/ cieszę się, że przypomniałam sobie o tej pomocnej stronce i forum bo zamierzam spisać sobie wszystkie pytania z tego tematu i przygotować sobie odpowiedzi. Tak będzie chyba najłatwiej się przygotować. No i muszę wkuć swoje sprawozdanie. Ale to już chyba będzie najprostsze! jestem nauczycielem j.hiszpańskiego, który dopiero własnie od roku jest w mojej szkole
Oprócz stresu związanego z pytaniami mam jeszcze dylemat, co podarować komisji i opiekunce stażu.. Z chęcia darowałabym to sobie ale w mojej szkole jest taka niepisana tradycja, że członkom komisji wręcza się kwiaty plus jeszcze opiekunowi jakiś drobiazg... Eh..

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: ann » 2012-08-23, 12:45

profe86 pisze:No i muszę wkuć swoje sprawozdanie.

Bez przesady z tym wkuwaniem - chyba wiesz, co robiłaś? :) Ja do tego miałam kartkę z wypunktowanym - z grubsza - co mam mówić :D

Będzie dobrze :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: koma » 2012-08-23, 12:48

profe86 pisze:w mojej szkole jest taka niepisana tradycja, że członkom komisji wręcza się kwiaty plus jeszcze opiekunowi jakiś drobiazg... Eh..

To zmień tę głupią tradycję. Kwiaty to należą się Tobie, że awansowałaś.

Jeżeli juz koniecznie coś chcesz zrobić, to przynieś dobrą kawę i jakieś eleganckie ciasteczka. Poproś sekretarkę, aby Wam to ładnie podała i git!

Awatar użytkownika
profe86
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-28, 22:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: profe86 » 2012-08-23, 14:27

O kawie i cieście to już nawet nie wspomniałam bo to podobno też jest oczywiste!;) dobrze, ze razem ze mną będzie też zdawać drugi stażysta, więc każde z nas przyniesie po kawałku.
A kwiaty dla mnie mam nadzieję, że będzie miał mąż jak wrócę po wszystkim :)
Moja opiekunka ma mi przesłać jutro pytania jakie mają się pojawić więc zamieszczę je też tutaj, a nóż komuś się przydadzą:)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: ann » 2012-08-24, 12:55

profe86 pisze:Oprócz stresu związanego z pytaniami mam jeszcze dylemat, co podarować komisji i opiekunce stażu.

Jakie to szczęście, że u mnie szkolna tradycja to tylko ciasto - i to nie na egzaminie, a na pierwszej, po awansie, radzie :D
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: qjaf » 2012-08-27, 11:31

profe86 pisze:To ja mam chyba najpóźniej!! bo dopiero w przyszły wtorek czyli 28;/ cieszę się, że przypomniałam sobie o tej pomocnej stronce i forum bo zamierzam spisać sobie wszystkie pytania z tego tematu i przygotować sobie odpowiedzi. Tak będzie chyba najłatwiej się przygotować. No i muszę wkuć swoje sprawozdanie. Ale to już chyba będzie najprostsze! jestem nauczycielem j.hiszpańskiego, który dopiero własnie od roku jest w mojej szkole
Oprócz stresu związanego z pytaniami mam jeszcze dylemat, co podarować komisji i opiekunce stażu.. Z chęcia darowałabym to sobie ale w mojej szkole jest taka niepisana tradycja, że członkom komisji wręcza się kwiaty plus jeszcze opiekunowi jakiś drobiazg... Eh..

Sam wreczylem kwiaty i nie zastanawialem sie czy to kwestia tradycji czy dobrego wychowania. Uznalem, ze korona z glowy i tak mi nie spadnie. Zreszta plec zobowiazuje :D
Takze na Twoim miejscu dostosowalbym sie do panujacych w szkole zwyczajow. Wiesz, ludzie roznie reaguja na takie...innowacyjne podejscie :P

Awatar użytkownika
profe86
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-28, 22:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: profe86 » 2012-08-28, 21:19

Juz po!!!:) uff, i ja dołączyłam do grona "zakontraktowanych"!
Kwiaty były - wspólny duży bukiet ode mnie i drugiego stażysty dla dyrektora. Oprócz tego słodkie upominki dla całej trójki ode mnie (dla dyrektora, opiekunki i przewodniczącej mojej komisji przedmiotowej) czekoladki i ładnie zapakowane torebki kolumbijskiej kawy smakowej (w związku z tym moim hiszpańskim;p) Dla opiekunki dołączyłam jeszcze gustowną (mam nadzieję..) filiżankę:)
A co do samej rozmowy (bo przecież to najważniejsze!) poszła bez większego bólu - najpierw moje sprawozdanie, dodatkowe pytania dyrektora
- jakie są najwżniejsze szkolne dokumenty, czy program wychowawczy i program profilaktyki to samodzielne dokumenty czy kompatybilne ze statutem - odpowiedziałam, że to drugie,
-jakie poznałam regulaminy,
- co znaczy, że wspomniałam w planie rozwoju "zapoznanie się ze szkolną bazą", czym jest szkolna baza
Później przeszliśmy do 3 pytań od członków komisji:
- jak motywuje uczniów do nauki j. hiszp
- jakie były moje zadania w szkolnych komisjach (działałam w językowej i profilaktyki)
- czy wystąpiły problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radziłam
Później jeszcze na koniec dyrektor spytał co mi dał staż i czy gdybym mogła, co bym zmieniła
W sumie sporo tego było, siedziałam tam ze 40 min ale wszystko mijało w przyjemnej, życzliwej atmosferze i na każde pytanie coś powiedziałam. Na pewno były jakieś głupoty wynikające z mojego stresu, ale ogólnie chyba źle nie było. Czuję wielką ulgę!:)

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: Belfrzyca » 2012-08-28, 22:08

Profe 86, ja też dziś :D Ale przyznaję, ze miałam dużo łatwiejsze pytania od Ciebie
1. Co uważam za swój największy sukces?
2. Na jakie trudności natrafiłam w pracy nauczyciela?
3. Jakie akty prawne regulują pracę szkoły i jaki akt prawny jest względem nich wszystkich nadrzędny?

Egzamin przebiegał w tak życzliwej atmosferze, że nie przypominam sobie, żeby była na tak przyjemnej rozmowie u Dyrekcji. Co do prezentów to wręczyłam każdemu z członków komisji po wielkiej róży.

Ale się cieszę :lol:

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: linczerka » 2012-08-28, 23:19

Obrazek
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: iluka » 2012-08-28, 23:20

Wszystkiego najlepszego , zakontraktowane :pom: :ost: :salut:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron