egzamin na kontraktowego

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: marttia6 » 2011-06-23, 22:27

Ja mam w poniedziałek i chyba wykituje ze stresu.
Najgorsze jest to, że najpierw jest rada, a dopiero po radzie moja rozmowa.

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: Madziaczek » 2011-06-23, 23:44

Trzymam kciuki.

Ja mam dopiero za 2 tygodnie.

Uczyłaś się czegoś konkretnie??

aszi
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-28, 15:44
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: aszi » 2011-06-27, 19:27

Kochani! Doradźcie mi proszę, bo czegoś nie rozumiem:

Jeśli koniec stażu przypada na 31.05 - mam 30 dni na oddanie sprawozdania - data wpływu w moim przypadku to 21. 06. , następnie Dyrektor ma 20 dni na napisanie oceny dorobku zawodowego czyli ma czas wmoim przypadku prawie do połowy lipca. W takim razie kiedy mam złożyć wniosek o wszczęcie pstępowania kwalfikacyjnego na nauczyciela kontraktowego jeśli - jak przewiduje Rozporządzenie Ministra Edukacji i Sportu - mam to zrobić do 30 czerwca (aby móc się "obronić" do 31 sierpnia)? Czy to jakieś niedopatrzenie w ustawie czy mogę złożyć wniosek do końca czerwca mimo, że nie mam jeszcze wystawionej oceny dorobku zawodowego?? hmmm

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: marttia6 » 2011-06-27, 20:33

Moim zdaniem po prostu będziesz miała egzamin do 31. października.
Chyba, że dogadasz się z dyrektorem i pozwoli Ci złożyć teraz (albo odda Ci do tego czasu ocenę) - bo teoretycznie możesz złożyć wniosek dopiero gdy dostaniesz ocenę. Ale powtarzam TEORETYCZNIE.

Ja złożyłam koło 6 czerwca i dziś miała egzamin.
Trwał około godziny, ale była to raczej luźna rozmowa :)
Miałam 6 pytań:
1. Jakie dokumenty regulują pracę szkoły
2. Na czym należy się opierać wybierając program nauczania
3. Jaką dokumentację prowadziłam jako nauczyciel
4. Dlaczego uczęszczałam na kursy doszkalające i co mi dały
5. Co uważam na temat przekazywania dokumentacji pedagogicznej z przedszkola do szkoły podstawowej
6. Coś o obserwacji dzieci i co mi dawała

I mam wakacje :jupi:
A Wam życzę powodzenia :)

aszi
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-28, 15:44
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: aszi » 2011-06-27, 22:06

aha czyli TEORETYCZNIE obejmie mnie ten drugi termin podany w Rozporządzeniu czyli wnioske do 31 pazdziernika i data rozmowy kwalifikacyjnej do 31 grudnia;/ Ehh no masakra, że też ani Dyrekcja ani opikun mi nie podpowiedział... chyba nawet nie są tego świadomi:))
No nic dzięki i gratulacje;)

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: Madziaczek » 2011-06-28, 10:13

marttia6 gratulacje

a możesz tak krótko napisać, co mówiłaś w każdym pytaniu??

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: marttia6 » 2011-06-28, 10:38

Ok, napiszę to, co pamiętam.
Chociaż w sumie było tak, że ja mówiłam i dużo dopowiadała dyrektorka sama :lol:

1. Ustawa o Systemie Oświaty, Akty wykonawcze (rozporządzenia ministra), Status Szkoły.

2. Tutaj powiedziałam, że na liście potwierdzonej przez MEN, ale dyr powiedziała, że już nie trzeba. Więc powiedziałam, że najistotniejsze jest aby był zgodny z podstawą (i o to głównie chodziło jej). Poza tym musi być dostosowany do warunków szkoły i umiejętności dzieci.

3. Dziennik. I w sumie nic więcej nie prowadziłam :lol: Aha i dodałam później, że obserwacje, plan pracy, plan wychowawczy. I dopytała mnie do czego jest potrzebny dziennik - więc odpowiedziałam, że do wpisywania, co działo się na zajęciach w poszczególnych dniach, obecności dzieci i potwierdzenia, że nauczyciel był w pracy w ten dzień (ważne!)

4. To gadałam głupoty. Że chce się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności. Potem się wywiązała dyskusja na temat jakości kształcenia na studiach, a rzeczywistością itp.

5. Oj tutaj przedstawiłam dwie strony - z jednej tak, bo wiemy jak zajęcia dostosować do dzieci, a z drugiej nie, bo może pojawić się etykietowanie itp.

6. Mówiłam, że to podstawowe narzędzie. Mogłam się dowiedzieć o upodobaniach dzieci, ich nastroju itp itd ;D

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: Madziaczek » 2011-06-28, 10:42

Wielkie dzięki :*

Wiecie.. ja się boję, że pod wpływem stresu nawet na najprostsze pytania nie będę mogła znaleźć odpowiedzi.

A streszczałaś swoje sprawozdanie, czy o to ciebie już nie pytali??

M.Boń
Posty: 7
Rejestracja: 2011-06-18, 00:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: M.Boń » 2011-06-28, 15:51

Madziaczek pisze:


A streszczałaś swoje sprawozdanie, czy o to ciebie już nie pytali??


dobre pytanie Madziaczek, ja mam jutro rozmowę, wiem tylko, że będą pytnia ale nie wiem czy mam przedstawić sprawozdanie. Rozporządzenie mówi, że tak.

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: marttia6 » 2011-06-28, 17:51

Ja byłam pewna, że będę musiała, ale nie uczyłam się go tylko miałam plan wyciągnąć je i omawiać po kolei, ale na szczęście od razu były pytania :D
I w sumie dobrze, bo powtórzyłabym większość, którą napisałam.

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: Madziaczek » 2011-06-28, 18:23

Co do tego sprawozdania to mi się wydaje, że to musi byc , ze tak powiem sama esencja. Czyli nie mówi się znowu wszystkiego co było w sprawozdaniu ale tak na max pewnie 5 minut. Generalnie pewnie musimy się skupić na naszej grupie, jaka była, czy były jakieś problemy , trudności, jak je rozwiązaliśmy, jakimi metodami pracujemy na zajęciach. I tyle. Myślę, ze takie rzeczy jak ustawy, rozporządzenia, jak korzystałam z netu citp. to spokojnie można pominąć, tak samo jak kontakty z rodzicami.

M.Boń
Posty: 7
Rejestracja: 2011-06-18, 00:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: M.Boń » 2011-06-28, 18:38

też tak myślę, ale jutro się wszystko okaże. Ja omówię w jaki sposób realizowałam cele z plany rozwoju i już. Mam nadzieję, że będę mogła mieć sprawozdanie przed sobą :? . Koleżanka która miała rozmowę rok temu mówiła mi, że mogła mieć ze sobą sprawozdanie. :F :F

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: arsandra » 2011-06-28, 21:13

ja mam rozmowę w czwartek, więc jutro zamierzam się przygotować mniej więcej........:) zrobiłam sobie jakieś notatki ze statutu szkoły, ale koleżanki mówią, że generalnie przecież pracowało się rok w szkole, więc wszystko się wie, podstawowe procedury, dokumenty, itd., więc aż tak się nie stresuję...ale mam nadzieję, że jakoś będzie..;)

M.Boń
Posty: 7
Rejestracja: 2011-06-18, 00:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: M.Boń » 2011-06-29, 12:53

Jestem, już po egzaminie :D
bardzo miło i przyjemnie :D miałam bardzo proste pytania :D . Chociaż oczywiście musiałam się zaciąć jeden raz :lol: . Trzymam kciuki za wszystkich, którzy to mają jeszcze przed sobą.

Awatar użytkownika
lampito
Posty: 36
Rejestracja: 2010-08-11, 14:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: lampito » 2011-06-29, 15:34

Ja mam rozmowę w piątek i całe szczęście jest to genialne forum, gdzie ludzie wymieniają się doświadczeniami ! Chwała stwórcy za to :) Przygotowuję się czytając wasze pytania i odp. :) Pozdrawiam kontraktowych !


Wróć do „Nauczyciel stażysta”