egzamin na kontraktowego

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agaa123
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-31, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: agaa123 » 2016-09-26, 13:52

Wynik od razu, w sumie to formalność. A jesli chodzi o termin to róznie, ja miałam na początku lipca, niektórzy mają jeszcze w czerwcu, a inni w sierpniu. Zależy od ustaleń z opiekunem stażu, dyrektorem.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: qjaf » 2016-09-27, 10:42

Wynik znasz od razu, a egzamin czesto na poczatku lipca z tego co pamietam.

bababa
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-01, 17:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: bababa » 2017-06-01, 17:28

U nas egzamin na początku 3 tygodnia czerwca. Właśnie -1go czerwca- poinformowano nas, że sprawozdanie mamy przynieść do 5go czerwca! I mamy dołączyć teczkę stażysty, o tym tez poinformowano nas 1go czerwca, mimo że w ustawie jest jasno wymienione co należy złożyć (o teczce mowy ne ma). Jak się dowiedzieliśmy (1go czerwca) w szkole są wewnętrzne przepisy na ten temat.

matrioszkasss
Posty: 12
Rejestracja: 2017-02-25, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: matrioszkasss » 2017-06-10, 23:10

A czy do tzw. teczki, której przecież nie ma u stażysty, albo do sprawozdania należy dołączyć potwierdzenia współpracy z pielęgniarką, pedagogiem i innymi?

matrioszkasss
Posty: 12
Rejestracja: 2017-02-25, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: matrioszkasss » 2017-06-25, 19:17

Teczka, której formalnie nie powinno być, złożona u dyrekcji, kuratorium i wydział powiadomieni o egzaminie, termin 3 lipca :) Ktoś jeszcze będzie awansować w najbliższych dniach?
Właśnie przejrzałam wszystkie strony i zrobiłam spis prawdopodobnych pytań. Opiekun stażu kazała mi sobie wybrać, jakie pytanie chcę dostać, od innych członków komisji nie wiem, czy dostanę pytanie wcześniej... W pracy pojawiam się jutro i dopiero na egzaminie, więc albo jutro, albo będzie niespodzianka.

witkac
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-08, 12:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: st

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: witkac » 2017-06-28, 11:10

matrioszkasss pisze:Teczka, której formalnie nie powinno być, złożona u dyrekcji, kuratorium i wydział powiadomieni o egzaminie, termin 3 lipca :) Ktoś jeszcze będzie awansować w najbliższych dniach?
Właśnie przejrzałam wszystkie strony i zrobiłam spis prawdopodobnych pytań. Opiekun stażu kazała mi sobie wybrać, jakie pytanie chcę dostać, od innych członków komisji nie wiem, czy dostanę pytanie wcześniej... W pracy pojawiam się jutro i dopiero na egzaminie, więc albo jutro, albo będzie niespodzianka.


Ja mam swoją jutro rano i trochę się denerwuje:( Szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać:( Odnoszę wrażenie ,że w mojej głowie jest pustka.

matrioszkasss
Posty: 12
Rejestracja: 2017-02-25, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: matrioszkasss » 2017-06-28, 11:13

A czy komisja zasugerowała Ci jakie pytania mogą paść?
Ja właśnie zastanawiam się nad prezentem dla opiekuna stażu, nie wiem co wybrać. Dla komisji kupuję tak jak inni - po ciastku typu wuzetka czy inne, coś do picia i truskawki do przegryzienia. Do tego po róży na głowę.

witkac
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-08, 12:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: st

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: witkac » 2017-06-28, 11:16

Komisja nic mi nie sugerowała:( jedynie opiekun przesłał mi trzy pytania i powiedział, że mam sobie jedno wybrać. Jakie pytanie otrzymam od reszty komisji nie wiem. Prezent dla opiekuna??? Pierwsze słyszę, ja mam tylko kupić jakieś ciastka i kawę.

matrioszkasss
Posty: 12
Rejestracja: 2017-02-25, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: matrioszkasss » 2017-06-28, 11:18

Słyszałam, że inni kupują. Jakieś podziękowanie dla tej osoby ja czuję, że powinnam dać, bo mi sporo pomagała faktycznie. Nie wiem, może jakąś dobrą kawę albo długopis w eleganckim etui, nie wiem jeszcze.

witkac
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-08, 12:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: st

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: witkac » 2017-06-28, 11:23

To mam teraz problem:/ nie wiem co zrobić...

Gdy pytałam czy coś się kupuje komisji otrzymałam odpowiedź, że absolutnie nie, tylko sam poczęstunek.

Może mi pomożesz: niby wiem, jakie są obowiązujące akty prawne, ale... Jak dostanę pytanie dotyczące aktów prawnych dotyczących pracy nauczyciela to podaję: Prawo oświatowe, Kartę nauczyciela, rozp.o w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego, i czy coś jeszcze?

Czy mogę tutaj też powołać się na dokumenty wewnętrzne placówki?

matrioszkasss
Posty: 12
Rejestracja: 2017-02-25, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: matrioszkasss » 2017-06-28, 11:38

To są chyba te najważniejsze. Jakieś inne rozporządzenia pewnie też by sie znalazły, jak np o dokumentacji w szkole. Tylko nie wiem czy one dotyczą pracy nauczyciela. Dokumenty wewnątrzszkolne nie są aktami prawnymi. Kodeks pracy też właściwie nas dotyczy, tak sądzę.
No u mnie widzę, że się kupuje poczęstunek i kwiaty dla komisji i dla opiekuna także jakiś upominek. Tak jak na obronie na studiach.

witkac
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-08, 12:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: st

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: witkac » 2017-06-28, 12:05

Ech, już się w tym gubię:/ i jeszcze ta zmiana Karty, nowe przepisy oświatowe. Mam nadzieję,że mi się uda:)

matrioszkasss
Posty: 12
Rejestracja: 2017-02-25, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: matrioszkasss » 2017-06-28, 13:32

Na pewno pójdzie Ci super :) Trzymam kciuki :)

matrioszkasss
Posty: 12
Rejestracja: 2017-02-25, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: matrioszkasss » 2017-06-30, 09:32

witkac, jak poszło, pochwal się :)

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin na kontraktowego

Postautor: kinguska01 » 2017-06-30, 15:08

Mnie się dzisiaj udało, jestem kontraktowym :)
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor


Wróć do „Nauczyciel stażysta”