ZACZYNAM od września

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nurczynka
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-01, 12:16

ja tez potrzebuje POMOCY!!

Postautor: nurczynka » 2007-09-01, 12:23

A co powiecie na to - dostalam prace WCZORAJ (30.08) i zaczynam w poniedzialek, nie mam podrecznikow, doswiadczenia w uczeniu ani kursu pedagogicznego i dostalam m.in. czwarte, MATURALNE klasy. To jest technikum i obawiam sie o swoje zycie... POMOCY! Nie bardzo wiem jak zaczac ich uczyc... :? :|
czy ludozercy lubia ludzi?...

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: daughter » 2007-09-01, 12:28

3 września o wszystko się wypytaj koniecznie. Nie idź na lekcję nieprzygotowana. Masz 2 dni jeszcze. Popatrz na forum na pomysły na pierwszą lekcję z młodzieżą w tym wieku, na pewno coś znajdziesz. Powodzenia.

nurczynka
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-01, 12:16

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: nurczynka » 2007-09-01, 16:30

no, sprobuje... dyr wydaje sie dosc mil, a w poniedzialek mi zorganizowal spotkanie z kobieta, ktora uczyla przede mna, bo ona odchodzi i jestem za nia.ma mi podaj podrecznii akie, czego ich uczyla itd. ... tylko tak sie zastanawiam jeszcze od strony troche towarzyskiej - ta jakas rade juz mieli, w pon nie nei bedzei, dopiero wieczorem nie wiem jak z tym caym pokojem nauczycielkim, dzieniki itd... jezu, ak ja sie w tym polapie? szybko kogos musze poznac, ale jak, jak kazdy ma swoj pokoj przy sali?pewnei panikuje na wyrost... w kazdym razie dzieki za dobre slowo!
czy ludozercy lubia ludzi?...

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: chiczi » 2007-09-01, 16:44

Pogadasz ze swoją poprzedniczką, zawsze możesz zapytać ją o nurtujące Cię sprawy (lokalizacja pokoju nauczycielskiego, dzienniki, klasy itp.). Dyrektor pewno przedstawi Cię gronu pedagogicznemu, zapewne nauczyciele nie odmówią Ci pomocy i informacji :)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: renati23 » 2007-09-01, 17:20

nurczynka pisze:szybko kogos musze poznac, ale jak, jak kazdy ma swoj pokoj przy sali?

co to za szkoła :shock: :shock: :shock: że każdy nauczyciel ma swój pokój przy sali

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: chiczi » 2007-09-01, 17:47

renati23 pisze:nurczynka napisał/a:
szybko kogos musze poznac, ale jak, jak kazdy ma swoj pokoj przy sali?

co to za szkoła że każdy nauczyciel ma swój pokój przy sali


Noo też się zdziwiłam, czytając te informacje, ale myślałam, że to pewno ja jestem nie na czasie i niedoinformowana :mrgreen:

Alicja
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-01, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: Alicja » 2007-09-01, 19:59

hej witam wszystkich nauczycieli,
ja niespodziewanie tez kilka dni temu dostalam prace w szkole, a wlasciwie w zespole szkół... bede uczyc klasy od 1-6 i wszytskie gimnazjum, w sumie 9 klas ( w zespole jest tylko po jednej klasie), i do kazdej klasy inna ksiazka, na kazda lekcje inny material...szok.
wczoraj bylam na radzie pedagogicznej, spisalam plan ( cale szczescie mam chociaz wtorek wolny, ale 22 h to i tak duzo)
nigdy nie pracowalam od wrzesnia i w zwiezku z tym mam obawy jak poprowadzic w kazdej z 9ciu klas te pierwsze lekcje...wiem jakie beda podreczniki ale przeciez nie kupie sobie 9 ksiaek!!! zbankrutuje chyba....:( :roll:
dare to dream....

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: renati23 » 2007-09-01, 20:15

Witaj Alicja,
Miło że do nas dołączyłaś :wink:
trochę informacji jak rozpocząć te pierwsze lekcje znajdziesz na tym forum :mrgreen:
zapraszam do czytania :lol:
co do książek - ja w tamtym roku wydałam na ich zakup 100 zł a w tym już 250zł
zapytaj innych nauczycieli czy ci nie pożyczą jak nie potrzebują , może poprzednia nauczycielka która uczyła przed tobą już ich nie potrzebuje, ewentualnie jeżeli w szkole biblioteka organizuje giełde książek używanych to będziesz mogła kupić taniej :mrgreen:

palito
Posty: 41
Rejestracja: 2007-08-18, 17:23

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: palito » 2007-09-02, 11:28

Monita83 dzięki serdeczne za linka z wzorami pisemek. Stronka super pomocna.Dzięki wielkie jak nie wiem co.

Alicja
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-01, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: Alicja » 2007-09-02, 12:50

hej, problem w tym ze poprzednia nauczycielka wyjechala niespodziewanie do Anglii a ja jestem jedyną nauczycielka jez angielskiego w tej szkole :( bede sobie musiala jakos poradzic
na pierwszej lekcji to wiem co bede robic, ale co z drugą, trzecia, czwartą...jesli nadal nie bede miec ksiazek??
dare to dream....

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: renati23 » 2007-09-02, 13:01

Przejrzyj podstawę programową. W poniedziałek idź do dyrekcji i poproś o plany wynikowe z poprzedniego roku przeciesz musisz wiedzieć co twoja poprzedniczka już zrobiła a czego jeszcze nie :!:
Wybierz temat który musisz "przerobić" na danym etapie nauczania nie wiem np. W czasie podróży, mój przyjaciel, kolorowy świat,itp. i przygotuj własne ćwiczenia, karty pracy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: do czasu aż nie rozwiążesz problemu z podręcznikami - porozmawiaj z dyrekcją może zamówi do biblioteki , a ty je wypożyczysz :wink:
na stronach internetowych jest bardzo dużo materiałów z których możesz skorzystać :lol:

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: Monita83 » 2007-09-02, 13:19

Monita83 dzięki serdeczne za linka z wzorami pisemek.
- nie ma za co :wink: , co prawda nie mam jeszcze doświadczenia w nauczaniu, ale jak moge w czymś komuś pomóc, to robię to albo chociaż się staram; dobrze, że się przydała ta stronka- przynajmniej masz już jakie odniesienie... pozdrawiam!

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: lieblingin » 2007-09-03, 12:52

Alicja pisze:wiem jakie beda podreczniki ale przeciez nie kupie sobie 9 ksiazek!!! zbankrutuje chyba....:(


porozmawiaj z dyrektorem, ja kupie ksiazki na szkołe, dam do biblioteki zeby wpisali do rejestru, oddadza mi pieniadze a potem wypozycze te ksiazki na caly rok.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: ZACZYNAM od września

Postautor: renati23 » 2007-09-03, 13:07

lieblingin pisze:porozmawiaj z dyrektorem, ja kupie ksiazki na szkołe, dam do biblioteki zeby wpisali do rejestru, oddadza mi pieniadze a potem wypozycze te ksiazki na caly rok.

Alicja, właśnie o to mi chodziło :wink:

ba2c
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-10, 16:45
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Rozkład zajęć, konspekt z góry na pół roku

Postautor: ba2c » 2009-07-10, 16:53

Witam,
Od września zaczynam prace w szkole jako stażysta. Dyrektor szkoły kazał mi zrobić rozkład zajęć (czy coś podobnego - nazwy nie pamiętam) jakie będę przeprowadzać na cały semestr. Mam to zrobić na podstawie ilości godzin w poszczególnych klasach. Jak to ma wyglądać, czy mogę jakiś wzór skądś pobrać itp. O czym powinienem pamiętać przy podpisywaniu umowy o staż. Tak żeby mnie nie wykiwali aby coś mi się z kolei nie należało w późniejszym czasie. Na początku podjętej pracy przysługuje jednorazowy dodatek - jak i co to jest dokładnie.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”