Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: maniakos » 2008-08-04, 01:12

Jestem inżynierem. Kończę studia magisterskie. Otrzymałem ofertę pracy w szkole średniej jako nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych.

Z żalem muszę przyznać, że ze względów finansowych. Obecnie pracuję poniżej kwalifikacji, jednak za dużo większe pieniądze. Szkoła ponadto jest oddalona o 35 km od mojego miejsca zamieszkania. Ceny "idą" w górę a pensja stażysty jest słabiutka.

Tak chciałem to napisać na forum....

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: edzia » 2008-08-04, 08:26

Kolega ode mnie z pracy (też tpz) odszedł ze szkolnictwa po 4 latach pracy też ze względów finansowych. Takie są niestety realia, pensja nauczyciele jest odgórnie ustalona, dyrektor nie ma praktycznie na nią wpływu. Nagradzać może jedynie przyznając dodatek motywacyjno-demotywacyjny (jego wysokość jest demotywacyjna).

Na razie nic nie poradzimy na to...

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: Anita@ » 2008-08-04, 10:02

Też mam ten dylemat- pracować w szkole oddalonej o 40km i mieć na rękę 600zł lub w sklepie kilka kroków od domu za 1500zł :( Polskie realia mnie dobijają...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: edzia » 2008-08-04, 10:48

Jednak praca w szkole ma w sobie to "coś" - nie można tego równać z pracą w sklepie

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: Anita@ » 2008-08-04, 12:09

Wiem, właśnie w tym problem, że uwielbiam pracę w szkole i nie borę na razie nic innego pod uwagę, chyba że mnie życie zmusi;)

violistka
Posty: 18
Rejestracja: 2008-02-15, 11:57

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: violistka » 2008-08-04, 21:35

edzia pisze:Jednak praca w szkole ma w sobie to "coś" - nie można tego równać z pracą w sklepie


edzia, to zabrzmialo jakby nauczyciele mieli pracowac charytatywnie ze wzgledu na super "specyfike pracy".. choc przyznam ze teraz tak jest

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: Roxi » 2008-08-04, 22:07

violistka pisze:
edzia pisze:Jednak praca w szkole ma w sobie to "coś" - nie można tego równać z pracą w sklepie


edzia, to zabrzmialo jakby nauczyciele mieli pracowac charytatywnie ze wzgledu na super "specyfike pracy".. choc przyznam ze teraz tak jest


A ja sie zgadzam z Edzią.Nie wyobrazam sobie pracy w sklepie,czy chocby innej tego typu pracy..chocbym miala zarabiac 50% wiecej.Mozliwe,ze z wiekiem mi sie zmieni,na razie jestem troche idealistka i uwielbiam nauczac :wink: Nie po to studiowalam 5 lat filologie,zeby isc do jakiejs bezproduktywnej pracy(bez obrazy dla ludzi,ktorzy jednak ten zawod wykonuja).Ciagle jednak mam nadzieje,ze z roku na rok bedzie lepiej,ze moze w koncu nauczyciele dostana te podwyzki konkretne.Tak to juz jest,ze nauczyciel musi robic 10 tysiecy podypmowek i pracowac na 2,3 etatach,zeby jakos godnie zyc...co jest ogolnie dolujace.Ja sama oprocz tego,ze ucze w szkole,dorabiam w prywatnej skzole jako lektor,na korkach i w biurze tlumaczeniowym..tylko jak dlugo dam rade,heh

violistka
Posty: 18
Rejestracja: 2008-02-15, 11:57

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: violistka » 2008-08-05, 22:44

hmm no wlasnie ja obecnie zarabiam dwa razy wiecej niz stazysta - ale godzine do pracy do jezdzam, a nie mam mgra i chce isc do szkoly. stad moja opinia. jeszcze nei mialam praktyk w szkole ale uparcie do tego daze, bo naprawde chce pracowac w szkole - i nie dojezdzac tyle do pracy. mam nadzieje ze podolam kiedys:) ...i ze do tego czasu pensje wzrosna :)

Julka
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-10, 23:22
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: Julka » 2008-08-06, 14:28

Właśnie te polskie realia!Ja musiałam odmówić gdy zaproponowano mi pracę w szkole oddalonej o 100km od mojego miejsca zamieszkania.Byłabym nauczycielem stażystą i moja pensja poszłaby praktycznie na dojazdy i to jeszcze z przesiadką po 3-4 godz w jedną stronę a na coś takiego nie możemy sobie pozwolić.
Praktyki które odbyłam w czasie studiów upewniły mnie że własnie to chcę robić w życiu.Tylko jak skoro w miejscu zamieszkania lub pobliżu nie można znaleźć pracy?

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: maniakos » 2008-08-25, 09:19

Anita@ pisze:...mieć na rękę 600zł ...

:shock:

Dostałem następną propozycję z mojego miasta. Na minus to, że jest to szkoła prywatna. Opowiem co i jak po spotkaniu.

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: Mag » 2008-08-27, 15:38

maniakos pisze:Dostałem następną propozycję z mojego miasta. Na minus to, że jest to szkoła prywatna. Opowiem co i jak po spotkaniu.


Prywatna- jest szansa na wyższą pensję.
Czekam na relacje :)

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Odmówiłem dostając ofertę pracy w szkole średniej...

Postautor: maniakos » 2008-08-27, 19:05

Prawdopodobnie będę pracował, ale nie na pełny etat tylko kilka godzin w tygodniu, gdyż ze względów finansowych nie mogę sobie pozwolić na opuszczenie dotychczasowej pracy. W każdym razie jestem po miłym spotkaniu i czekam na wiadomość o tym czy uda się odpowiednio ułożyć grafik.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”