Staż

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Staż

Postautor: koma » 2008-11-22, 12:03

Dlaczego zobowiązałaś się do prowadzenia zajęć logopedycznych bezpłatnie? Nie macie logopedy?

Konspekty nie są obowiązkowe - a plan oddałaś. Dyrektor nie wie o tym??

Goga
Posty: 48
Rejestracja: 2008-08-17, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż

Postautor: Goga » 2008-11-22, 13:44

Bo polonistów jest wszędzie aż nadto i moim jedynym atutem jest logopedia :(
A czy jest gdzieś zapis o tym, że konspekty są nieobowiązkowe? Proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że na takich samych jak ja zasadach jest inna polonistka (robi staż) i od niej nigdy nic nie wymagają Ma nawet o połowę miej dyżurów chociaż godzin mamy tyle samo. Widocznie jak ktoś jest na zastępstwie można po nim jeździć maksymalnie :x
Ostatnio zmieniony 2008-11-23, 11:09 przez Goga, łącznie zmieniany 1 raz.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Wielki problem

Postautor: koma » 2008-11-22, 15:24

Goga pisze:Moim opiekunem stażu jaest osoba, która do tej pory nie wykazała żadnego zainteresowania i w niczym mi nie pomogła.

Nie rozumiem związku z resztą postu.

W ramach stażu zobowiązałam się do prowadzenia bezpłatnie zajęć logopedycznych.

W zasadzie jest tak, że nauczyciel prowadzący zajęcia - nawet bezpłatne - powinien te zajęcia dokumentować, czyli powinnaś mieć jakiś dziennik zajęć.

Dyr. podejrzewa mnie, że nie prowadzę tych zajęć

A prowadzisz? Zresztą nie musisz - Twoja wola.
mam dostarczyć mu swoje plany wynikowe (mimo, iż takie zdawałam we wrześniu)

Powiedz, że już je ma, ale skoro zgubił, to wydrukujesz mu drugi egzemplarz.

oraz ok. 160 konspeków!!!

z zajęć logopedycznych??

Wcześniej umówiłam się z w-c dyr. że będę robiła swoje notatki do tem. zamieszczonych w planach.

Jesteś początkującym nauczycielem - takie notatki to zdecydowanie za mało!!!

kazał mi także oddać do wglądu wszystkie sprawdziany uczniów.

To mu daj, jakis problem?

Nieważne, że jestes na zastępstwie. Robisz stażi musisz wykonywać wszystkie swoje obowiązki stażowe.
Natomiast ja podejrzewam jeszcze coś: może on nie ma ochoty, abys dłużej pracowała?? Podpadłaś z czymś....(może z ortografią i interpunkcją, bo jako polonistka....rozumiesz?)

Goga
Posty: 48
Rejestracja: 2008-08-17, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wielki problem

Postautor: Goga » 2008-11-23, 10:47

koma pisze:W zasadzie jest tak, że nauczyciel prowadzący zajęcia - nawet bezpłatne - powinien te zajęcia dokumentować, czyli powinnaś mieć jakiś dziennik zajęć.


Mam całą dokumentację! {dziennik zajęć dodatkowych i karty przeprowadzonych badań logopedycznych, o których nikt nie wspominał, więc sama o nie zadbałam}

koma pisze:A prowadzisz? Zresztą nie musisz - Twoja wola.


Tak, prowadzę. W przeciwieństwie do tych, którzy mają płatne i wogóle nie prowadzą.

koma pisze:Powiedz, że już je ma, ale skoro zgubił, to wydrukujesz mu drugi egzemplarz.


Jeżeli chodzi o plany, to tak właśnie chcę zrobić. Podobie jak z innymi rzeczami, jeżeli dyr. ich zażąda.

koma pisze:Nieważne, że jestes na zastępstwie. Robisz stażi musisz wykonywać wszystkie swoje obowiązki stażowe.


Uważam, że sumiennie wywiązuję się ze swoich zadań. Nie lekceważę żadnych obowiązków stażowych, innych służbowych również!

koma pisze:Podpadłaś z czymś....(może z ortografią i interpunkcją, bo jako polonistka....rozumiesz?)


zawsze tak łatwo i szybko wyciągasz wnioski? Treść postów nie jest językiem oficjalnym, urzędowym i mam prawo nie wcisnąć przecinka.
Ostatnio zmieniony 2008-11-23, 11:07 przez Goga, łącznie zmieniany 1 raz.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Staż

Postautor: koma » 2008-11-23, 11:06

Treść postów nie jest językiem oficjalnym, urzędowym i mam prawo nie wcisnąć przecinka.

Nie masz prawa robić błędów ortograficznych - zwłaszcza jako polonistka.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Staż

Postautor: hanamat » 2008-11-23, 13:20

pisząc smsy lub posty nie trzeba uzywac ani znaków interpunkcyjnych ani diakrytycznych, rozmawialam o tym ze swietnym polonistom...i takiego zapisu nie nalezy traktowac jako bledy ortograficzne...pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Staż

Postautor: malgala » 2008-11-23, 13:30

hanamat pisze:ze swietnym polonistom...

polonistom?
I jak tu nie traktować tego jako błąd?
Taki świetny to on chyba nie był?
Pomijam już fakt, że niektórzy tak piszą, ale w przypadku nauczycieli jest to szczególnie rażące.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Staż

Postautor: hanamat » 2008-11-24, 13:55

w moim przypadku masz racje, popełniłam rażący błąd ortograficzny...aż się sama zdziwiłam..ale koleżanka jest naprawdę świetnym polonistą....

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Staż

Postautor: edzia » 2008-11-24, 16:05

Jak świetna polonistka może radzić, by nie używać znaków diakrytycznych ani interpunkcji? :shock: Przecież to bardzo ważne (szczególnie interpunkcja) dla prawidłowego zrozumienia tekstu. Czy tylko w oficjalnych, urzędowych pismach mamy pisać poprawnie? :shock:

A posty na forum to już byle jak, niedbale, bez należytej staranności? Niech ktoś się męczy, by zrozumieć, o co chodzi, niech nie ma komfortu czytania, bo to przecież nie urzędowy język.


Co na to forumowi poloniści?

agatka1969
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-17, 20:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Staż

Postautor: agatka1969 » 2009-08-21, 23:07

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.
Od września rozpoczynam staż i będę uczyła głównie wf - reszta godzin to inne przedmioty (technika i informatyka). Mam pytanie czy pisząc plan rozwoju zawodowego uwzględniać te wszystkie przedmioty, które mam uczyć - czy plan pisze się w ogóle taki uniwersalny i nie zależy on od nauczanych przedmiotów. Pozdrawiam

AleksandraS
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-28, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Zaczynam staż - co po kolei??

Postautor: AleksandraS » 2009-08-29, 18:20

hej wszystkim, właśnie zaczynam staż jako nauczyciel polonista. Powiedzcie mi jakie dokumenty muszę złożyć dyrekcji, podobno jakieś podanie o staż?? jaką dokumentację mam prowadzić przez cały rok itp itd?Nikt mi nic nie powiedział, a ja nie chcę niczego przeoczyć. Z góry dziękuję za pomoc.

eikon
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-04, 14:30
Kto: student
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Staż

Postautor: eikon » 2009-09-04, 14:42

Witam jestem tu nowa i mam jedno ważne dla mnie pytanie. Koncze w grudniu studia mgr. I od wrzesnia bede zatrudniona na staz w MDK. Tylko zastanawia mnie jedno bo mam tylko 5 godzin! To jak ja moge byc zatrudniona ? Moze mi to ktos z was wyjasnic?? moze czegos nie wiem. Ale wiem ze zeby odbyc staz musi byc min 1/2 etetu czyli 9 h. A ja mam ich 5. To jak odbywam staz ale awansu nie uzyskam? a pracowac tak moge? Dziekuje z gory za szybka odpowiedz!

karramba
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-04, 22:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zaczynam staż - co po kolei??

Postautor: karramba » 2009-09-05, 13:22

AleksandraS pisze:hej wszystkim, właśnie zaczynam staż jako nauczyciel polonista. Powiedzcie mi jakie dokumenty muszę złożyć dyrekcji, podobno jakieś podanie o staż?? jaką dokumentację mam prowadzić przez cały rok itp itd?Nikt mi nic nie powiedział, a ja nie chcę niczego przeoczyć. Z góry dziękuję za pomoc.


Jeśli jesteś stażystką to nie składasz podania. Najlepiej to skontaktuj się ze swoim opiekunem stażu, którego tobie wyznaczą. Do końca września masz czas na zrobienie planu rozwoju zawodowego i przedstawienie dyrekcji do zatwierdzenia.

[student]eikon pisze:Witam jestem tu nowa i mam jedno ważne dla mnie pytanie. Koncze w grudniu studia mgr. I od wrzesnia bede zatrudniona na staz w MDK. Tylko zastanawia mnie jedno bo mam tylko 5 godzin! To jak ja moge byc zatrudniona ? Moze mi to ktos z was wyjasnic?? moze czegos nie wiem. Ale wiem ze zeby odbyc staz musi byc min 1/2 etetu czyli 9 h. A ja mam ich 5. To jak odbywam staz ale awansu nie uzyskam? a pracowac tak moge? Dziekuje z gory za szybka odpowiedz!



Jesteś stażystką, ale nie robisz awansu (w ogóle nie odbywasz stażu na kontraktowego), gdyż tak jak napisałaś, potrzebujesz min. pół etatu bo go rozpocząć.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Staż

Postautor: edzia » 2009-09-05, 13:36

karramba pisze:Do końca września masz czas na zrobienie planu rozwoju zawodowego i przedstawienie dyrekcji do zatwierdzenia.
Do 20 września.

AleksandraS, w okresie stażu masz powinnaś m.in.:
1) poznawać organizację, zadania i zasady funkcjonowania szkoły, w tym:
a) przepisy związane z funkcjonowaniem szkoły,
b) sposób prowadzenia dokumentacji obowiązującej w szkole,
c) przepisy dotyczące zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy;

2) uczestniczyć jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez opiekuna stażu lub innych nauczycieli, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, oraz omawiać z prowadzącym obserwowane zajęcia;

3) prowadzić zajęcia z uczniami, w obecności opiekuna stażu lub dyrektora szkoły, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, oraz omawiać je z osobą, w obecności której zajęcia zostały przeprowadzone;

4) uczestniczyć w wewnątrzszkolnych formach doskonalenia zawodowego nauczycieli.


Te powyższe działania jakoś sensownie sobie rozplanuj i napisz w oparciu o powyższe tzw. plan rozwoju zawodowego. Poproś o pomoc opiekuna stażu.

eikon
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-04, 14:30
Kto: student
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Staż

Postautor: eikon » 2009-09-05, 17:17

ok dzięki


Wróć do „Nauczyciel stażysta”