Koniec stażu

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ek25
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-04, 10:20

brak uprawnień pod koniec stażu

Postautor: ek25 » 2007-06-04, 10:36

Witam!zwracam sie z prośbą do tych nauczycieli co wiedza jak mam postąpić w takiej oto sytuacji: w 2006 roku skończyłam studia na kierunku pedagogika ze specjalnością kulturalno - oświatową, w suplemencie dodanym do dyplomu posiadam uprawnienia do pracy w placówkach op-wych, rozpoczynając szukanie pracy konsultowałam sie z kuratorium gdzie mogę podjąć prace i powiedziano mi, że miedzy innymi w świetlicy szkolnej. Udało mi sie i zaczęłam pracować jako wychowawca świelticy szkolnej, dyrekcja uznała moje kwalifikacje, rozpoczęłam staż i pod koniec roku szkolnego(dokładnie 3 tyg przed końcem stażu) okazało sie ze mam niepełne kwalifikacje i ze mam nie ważny staż i nie mogę go dokonczyc!! byłam w kuratorium i pani mi powiedziała,ze aż w takiej złej sytuacji nie jestem, bo są nauczyciele, którzy robią mianowane i okazuje sie że 5 lat pracowali bez pełnych uprawnień i im tez cofają awans a ja tracę tylko rok! w związku z tym rozpoczęłam kurs kwalifikacyjny z pedagogiki op-wych i kończę go sierpniu. czy jest jakąś możliwość, abym zliczyła ten staż?czy ktoś już był w podobnej sytuacji?? proszę o pomoc!

majówka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-07-23, 17:16

CZY KTOŚ NIE ZALICZYŁ STAŻU???

Postautor: majówka » 2007-07-24, 23:16

Ja od września zaczynam staż. Będę uczyła historii/bo to mój wyuczony zawód/ no i dali mi zastępstwo/8 godz./ z techniki biurowej o czym nie mam dużego pojęcia. Potraktowali mnie na zasadzie zapchaj dziure. Zastanawia mnie to czy mój staż bedzie obejmował też tą technike biurową??? Niech ktoś powie, że nie :sad: .

Obawiam się ,że od września nie będe miała czasu nawet wyjść na spacer. Konspekty, sprawozdania, opisy itp., plany wynikowe, PSO, i solidne przygotowanie się do zajęć.

Słyszałam od moich koleżanek które też zaczeły staż,że ich to nawet nikt nie hospitował a cały staż to taka ściema. To możliwe?

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Koniec stażu

Postautor: Marzena82 » 2007-08-11, 15:02

Witaj Ek25;) To przykre,że cała Twoja roczna praca i "kolekcjonowanie" sterty dokumentacji poszło na marne,ale cóż...,tak to jest z interpretacją tych suplementów. Moim zdaniem powinnaś ukończyć ten staż, skoro suplement potwierdza Twoje kwalifikacje. Powiem Ci,że w moim przypadku była też rozbieżność pomiędzy tym co w suplemencie,a stanem rzeczywistym. Sprawa przedstawiała się tak,że w pierwszym roku pracy zostałam przyjęta do szkoły specjalnej (jestem po oligofrenopedagogice) i nie rozpoczęłam stażu, ponieważ dyrekcja uważała,że nie mam uprawnień do prowadzenie zajęć. Na dyplomie i w suplemencie jasno napisane jest,że posiadam uprawnienia do prowadzenia zajęć dydaktyczno - wyrównawczych ( tzn. rewalidacji),ale to chyba "za mało"....Może troszkę pocieszy Cię to,że nie jesteś sama. Miłego popołudnia :wink:

[ Dodano: 2007-08-11, 15:09 ]
Aaaa....jeszcze jedno! Musiałabyś się zorientować na podstawie jakiej ustawy wstrzymali Ci awans...
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Koniec stażu

Postautor: Jethro Tull » 2007-08-11, 16:46

ek25 pisze:w 2006 roku skończyłam studia na kierunku pedagogika ze specjalnością kulturalno - oświatową, w suplemencie dodanym do dyplomu posiadam uprawnienia do pracy w placówkach op-wych, rozpoczynając szukanie pracy konsultowałam sie z kuratorium gdzie mogę podjąć prace i powiedziano mi, że miedzy innymi w świetlicy szkolnej.

Skoro KO nie kwestionowało kwalifikacji w monencie podjęcia pracy widac uznało, że te kwalifikacje posiadasz. Przepisy rozporządzenia o kwalifikacjach nie precyzują w sposób szczegółowy kwalifikacji wymaganych do świetlicy a ponadto dyrektor na podstawie § 1 pkt 4 ww. rozporządzenia może uznać, ze posiadane przez Ciebie kwalifikacje na podstawie dyplomu oraz indeksu za wystarczające do pracy w świetlicy. Ponadto dość trudno byłoby KO zakwestionować brak kwalifikacji ponieważ ciekaw jestem przepisu, na który by się KO powołało. Miałem podobny przypadek w postepowaniu na stopień mianowanego i KO nie znalazło podstaw do zakwestionowania kwalifikacji. Moim zdaniem kwalifikacje posiadasz.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Koniec stażu

Postautor: Jethro Tull » 2007-08-12, 11:04

miwues pisze:Jethro, jaką drogę formalną radzisz obrać w takim przypadku?

Umieściłbym w aktach osobowych nauczyciela informację o uznaniu na podstawie § 1 pkt 4 rozporządzenia oraz posiadanych dokumentów, ze kwalifikacje posiada i w normalnym trybie przeprowadził postepowanie kwalifikacyjne

vivien
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-09, 21:05

koniec stażu - kiedy podwyżka?

Postautor: vivien » 2007-08-13, 15:39

na poczatku lipca tego roku odbyłam rozmowe na stopien n-la kontraktowego. Otrzymałam jedynie zaswiadczenie o akceptacji komisji kwalifikacyjnej - czy dostanę tez akt nadania , jesli tak to kiedy i od kogo, no i...od kiedy zaczne zarabiuac jak n-l kontraktowy - od wrzesnia czy dopiero od stycznia 2008?
dziekuje za odpowiedz

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Koniec stażu

Postautor: Jethro Tull » 2007-08-13, 21:30

od września
z KN
Art. 39. ust. 1. Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. Zmiana wysokości wynagrodzenia z innych przyczyn następuje z pierwszym dniem najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli inne przyczyny nie nastąpiły od pierwszego dnia danego miesiąca kalendarzowego.

jesli złozony wniosek został po 30 czerwca wtedy od stycznia:
art 39 ust. 1a. W przypadku uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego w trybie art. 9b ust. 3a zmiana wysokości wynagrodzenia następuje z dniem 1 stycznia danego roku, następującego po roku kalendarzowym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu.

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

CZY KTOŚ NIE ZALICZYŁ STAŻU???

Postautor: Marzena82 » 2007-08-21, 21:44

Hej;) Staż będziesz robić tylko z historii, ponieważ jak sama piszesz nie masz uprawnień do pracy biurowej,a poza tym i tak musiałabyś mieć 9 godzin tech.biurowej,a nie 8. Więcej informacji znajdziesz tutaj http://belfrownia.pl/topics27/uprawnienia-do-nauczania-okreslonego-przedmiotu-a-staz-vt678.htm
Ostatnio zmieniony 2008-09-27, 00:17 przez Marzena82, łącznie zmieniany 1 raz.
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Koniec stażu

Postautor: daughter » 2007-08-26, 21:34

Kilka dni temu miałam rozmowę kończącą staż na nauczyciela kontraktowego. Staż był miłym zaskoczeniem, bo według opowiadań znajomych zapowiadał się koszmar. Trafiłam na 3 świetne nauczycielki angielskiego (jedna z nich była moją opiekunką), które zawsze mi pomagały, nie wstydziłam się pytac ich o cokolwiek (jak to często robią młodzi nauczyciele, bo się wstydzą przyznać, że czegoś nie wiedzą). Wszystkie hospitacje zaplanowane odbyły się, a i ja obserwowałam zaplanowane lekcje. Nawet zdziwiłam się kiedy moja lekcja została wyróżniona na radzie. Przed egzaminem nerwy były niesamowite, ale ja nerwus z natury jestem, więc to było do przewidzenia. Po niecałych 10 minutach było po krzyku;) Moje wrażenia po stażu jak najbardziej pozytywne.

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Koniec stażu

Postautor: Marzena82 » 2007-08-27, 12:39

Gratulacje Daughter :wink:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Koniec stażu

Postautor: renati23 » 2007-08-27, 14:24

Gratulacje daughter, Obrazek

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Koniec stażu

Postautor: daughter » 2007-08-27, 18:30

dzięki:) mogłabym każdemu życzyć takiego stażu.

Awatar użytkownika
kamela
Posty: 47
Rejestracja: 2007-08-19, 20:06

Re: Koniec stażu

Postautor: kamela » 2007-08-27, 19:22

Ja również gratuluję!

Obrazek

annek
Posty: 63
Rejestracja: 2007-08-27, 18:08

Re: Koniec stażu

Postautor: annek » 2007-08-27, 20:07

Gratuluję - ja również wspominam swój egzamin z czerwca bardzo miło. Ważne, że takie sytuacje wzmacniają i motywują. Szczególnie w perspektywie rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego.

2sawanna2
Posty: 31
Rejestracja: 2008-01-07, 18:10

niezaliczony staż?

Postautor: 2sawanna2 » 2008-01-21, 20:28

witam! czy jest ktos taki, komu nie zaliczono stazu i nie zostal tym samym nauczycielem kontraktowym? na jakiej podstawie dyrekcja moze nie zaliczyc stazu? prosze o odpowiedz
teoria a praktyka


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron