nauczyciel stażysta ...pensja

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ilo
Posty: 34
Rejestracja: 2007-07-24, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: ilo » 2009-07-31, 14:34

Zobacz sobie stronę eduforum.pl, tam jest kalkulator płacowy i możesz sobie dokładnie policzyć pensję.
Pozdr

vifeotha
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-31, 13:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: vifeotha » 2009-07-31, 15:09

Dzeki:)

sensation1
Posty: 25
Rejestracja: 2009-07-16, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

zarobki stażysta

Postautor: sensation1 » 2009-08-11, 20:16

witam,

1.mam pytanie odnosnie zarobkow:
etat jaki bede miec to 15/18 czyli oznacza to ze bede miec 15 godz lekcji a reszta (40 godz/tydz) to rady , zebrania itp. ?
(jestem po kolegium n-lskim z przyg pedagog, licencjat)

jakie godziny liczy sie jako ponadwymiarowe? wiem ze co m-c n-l wypelnia jakis swistek ile w kazdym tyg (lub dniu?) mial godz ponadwymiarowych. czy to trzeba sobie gdzies zapisac-jak to jest rozplanowane jak mam wiedziec ktore godizny sa te podst a ktore juz ponadwym?

no i ile dostane na ręke? teraz od wrzesnia po podwyzce stazysta ma dostac 1898 zl o ile sie nie myle? ile to bedzie po odliczeniu podatkow i jeszcze minus te 3 godz ktore brakuja mi do pelnego etatu?
sekretarka w szkole nawet mi nie umiala powiedziec ile bede miala, patrzyla w tabelki i nic z nich nie wywnioskowala:)

2. jak to jest z tym przygotowaniem pedag? rozumiem ze po kolegium nauczucielskim posiadam takowe(mialam metodyke,pedagogike i psychologie)?
zastanawiam sie po jakiej szkole, tak dla przykladu, tego przygotowania sie nie uzyskuje?

z gory dzieki za wszystki odpowiedzi
pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: malgala » 2009-08-11, 20:53

ann pisze:
sensation1 pisze:jakie godziny liczy sie jako ponadwymiarowe? wiem ze co m-c n-l wypelnia jakis swistek ile w kazdym tyg (lub dniu?) mial godz ponadwymiarowych. czy to trzeba sobie gdzies zapisac-jak to jest rozplanowane jak mam wiedziec ktore godizny sa te podst a ktore juz ponadwym?

Ponadwymiarowe to te, które wychodzą poza wymiar etatu ustalony w umowie.
sensation1 pisze:no i ile dostane na ręke?

1000 z kawałkiem.
sensation1 pisze: jak to jest z tym przygotowaniem pedag? rozumiem ze po kolegium nauczucielskim posiadam takowe(mialam metodyke,pedagogike i psychologie)?

Masz (zresztą na suplemencie do dyplomu powinno pisać, że możesz uczyć)
sensation1 pisze:zastanawiam sie po jakiej szkole, tak dla przykladu, tego przygotowania sie nie uzyskuje?

Po filologii angielskiej, specjalność tłumaczeniowa (czy jak to się tam zwie), na przykład. Albo po każdym kierunku, który nie ma dopisku specjalność nauczycielska.

ann, pozwoliłam sobie wkleić Twoją odpowiedź tu, ponieważ tamten post był zdublowany.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: ann » 2009-08-11, 21:55

malgala pisze:ann, pozwoliłam sobie wkleić Twoją odpowiedź tu, ponieważ tamten post był zdublowany.

spox :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-12, 14:36

sensation1.Po kolegium nauczycielskim masz w pełni fachowe przygotowanie pedagogiczne.Moi wykładowcy z uniwerku mówili,że absolwenci zakładów kształcenia nauczycieli są b. dobrymi pedagogami.Po uniwersytecie nie każdy otrzymuje przygotowanie pedagogiczne,dlatego w tym celu musi wybrać sobie specjalizację nauczycielską:).Na www.eduforum.pl jest kalkulator płacowy:)

pannap
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-15, 11:08
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: pannap » 2009-08-15, 11:12

hej, jestem tu nowa. mam pytanie, chcialabym sie upewnic.
czyli nauczyciel stazysta i staz z urzedu pracy to kompletnie inne sprawy??
jestem studentka anglistyki i mam mozliwosc odbycia stazu w firmie zupelnie niezwiazana z nauczaniem, takie tam biurowe sprawy. czy po studiach gdy bede chciala pracowac jako nauczycielka nie bedzie z tym problemu? bo taki staz mozna odbywac tylko 1 podobno. z gory dziekuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
agappe86
Posty: 40
Rejestracja: 2008-08-28, 14:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: agappe86 » 2009-08-15, 12:50

oczywiście ze są to dwie różne sprawy. Nie będziesz miała żadnych trudności. Nauczyciel stażysta może mieć nawet 50 lat ;:) jeśli nie uczył wcześniej w szkole tylko pracował gdzie indziej. 8) :mrgreen:

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-15, 12:56

Staż w szkole to całkiem coś innego niż staż z urzędu pracy.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: wyjaśnienie

Postautor: Jedliński » 2009-08-15, 13:10

tu wszysto dobrze wyjasnione:

agat007 pisze:moi drodzy zostało tu pomieszanych kilka pojęć
1) tak jak pisała renati23 "staż" to nazwa pracy proponowana młodemu bezrobotnemu przez Urząd Pracy :grin:
:lol: natomiast w szkole można:
2) zacząć pracować jako nauczyciel stażysta bez możliwości rozpoczęcia awansu na nauczyciela kontraktowego, kedy masz np. mając kolegium językowe skończone a uzupełnianie magistra,mając mgr a robiąc podyplomowe uprawnienia pedagogiczne,czy będąc na V roku studiów np. polonistyki, :lol:
3) zacząć pracować jako nauczyciel stażysta i jednocześnie rozpocząć awans zawodowy i starać się o nauczyciela kontraktowego (trwa to 9 miesięcy i wystarczy pół etatu) :cool: dopiero jak będziesz mieć magistra i uprawnienia pedagogiczne

Paulajas
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-19, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: Paulajas » 2009-08-19, 16:58

Witam wszystkich!
od września zaczynam pracę jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w szkole wiejskiej. Nie mam jeszcze tytułu magistra - obronę pracy mam pod koniec września (licencjatu też nie mam). W związku z tym mam pytanie: czy mogę rozpocząć staż oraz ile będzie wynosiła moja pensja?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: renati23 » 2009-08-19, 17:03

Paulajas, na forum już chyba z kilka razy był podawany link do tej strony, ale podam Ci:
www.eduforum.pl - to jest pensja w przybliżeniu (dochodzą jeszcze różne dodatki, których wysokość jest różna w szkołach)
bardzo Cię proszę najpierw poczytaj czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie

Paulajas
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-19, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: Paulajas » 2009-08-19, 17:54

Dzięki :)
Skoro na dzień 1 września nie będę miała dyplomu to w takim razie moje wynagrodzenie liczy się od "pozostałe kwalifikacje"? Jeśli tak, to czy w momencie uzyskania dyplomu będę "przekwalifikowana" na "tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym"?
I co ze stażem - mogę go zacząć w tym roku czy nie?

Pani Muzyka
Posty: 50
Rejestracja: 2009-07-12, 00:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: Pani Muzyka » 2009-08-19, 18:34

Paulajas - ja broniłam się w czerwcu, dyplom dadzą mi w połowie września, bo pracownicy uczelni mają urlopy. Wezmę zaświadczenie niedługo, że się obroniłam i na jaką ocenę. Pani z sekretariatu powiedziała, że to wystarczy do pracy, można zrobić adnotacje, że dyplom doniesie się we wrześniu (czyli po ok. dwóch tygodniach). Nawet jeśli zaświadczenie nie będzie brane pod uwagę, we wrześniu dostaniesz wypłatę tak jak dostaje absolwent licencjatu (jeżeli ukończyłaś), albo "pozostałe wykształcenie", ale w październiku dostaniesz wyrównanie za wrzesień, gdy doniesiesz dyplom. Dowiedziałam się o tym całkiem niedawno.
Możesz robić staż, weź zaświadczenie z uczelni.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: ann » 2009-08-19, 19:30

Pani Muzyka pisze:Możesz robić staż, weź zaświadczenie z uczelni

Jakie zaświadczenie, jak obronę ma pod koniec września?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Nauczyciel stażysta”