nauczyciel stażysta ...pensja

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: olla » 2009-08-31, 14:50

Ja mam netto dostać: 1763,40 zł za 23 godziny wg tego kalkulatora

AleksandraS
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-28, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: AleksandraS » 2009-08-31, 19:24

acha według kalkulatora, myślałam, że tyle ci powiedzieli. Ja nie sądze, żeby to co wychodzi na tym kalkulatorze było adekwatne do rzeczywistości. Mi niby wychodzi 1910zł// jakoś nie wierzę w to, że tyle dostanę

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: olla » 2009-08-31, 20:18

Na umowie mam 1906 brutto, bo na umowie napisane jest, ile zarobisz na etacie, a nadgodziny widać nie są w niej zawarte. Na razie nie ma co gdybać, tylko czekać, aż kaska się pojawi na koncie :-)
i ile by to nie było, cieszę się, że znalazłam pracę w swoim zawodzie zaraz po studiach.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: ann » 2009-08-31, 22:15

olla pisze:nadgodziny widać nie są w niej zawarte.

Nawet na pewno nie są zawarte ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

pc5
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-30, 14:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Wypłata, uśrednianie, godziny ponadwymiarowe...

Postautor: pc5 » 2009-09-25, 18:48

Witam!
Wrzesień się kończy, jako nauczyciel stażysta zgłębiam temat 'nauczycielem być' i na mojej drodze stanęła kolejna bariera - płaca. :)

Mam cały etat w technikum w umowie tygodniowy wymiar zajęć 18/18 godzin. Pani dyrektor przydzieliła mi natomiast 22 godziny lekcyjne. Po uśrednieniu wychodzi 21,37
Uczę klasy
I - 10g
II - 6g
III - 6g

Klasa III ma odbyć 3-tygodniową praktykę, stąd uśrednienie - to mi wytłumaczono. Ale mimo wszystko i tak mam 21,37g do zrealizowania a płacę jak za 18. Czy to normalne?

Pani dyrektor i księgowa twierdzą, że to normalne i nie ma tutaj błędu. Z kolei trzech nauczycieli powiedziało, że to dziwne i raczej mam nadgodziny.

Ktoś może mi to wytłumaczyć o co tutaj chodzi? :/
Dyrekcja coś miesza, nauczyciele? A może to tylko ja czegoś nie rozumiem :/

AgnieszkaB
Posty: 3
Rejestracja: 2008-07-22, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

pytanie o pensję

Postautor: AgnieszkaB » 2009-09-28, 14:21

Witam,

chciałam zapytać czy jeśli szkoła zatrudnia od 1 października do 30 września to jak rozumiem osoba tuż po studiach nie może zrobić stażu (publiczna szkoła podstawowa). W takim razie jakiej wysokości pensję dostanie? Pomniejszoną stażysty? Czy jako nauczyciel o niższych kwalifikacjach?

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: whiteeye » 2009-09-28, 14:22

Pensję taką, jak stażysta.

AgnieszkaB
Posty: 3
Rejestracja: 2008-07-22, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: AgnieszkaB » 2009-09-28, 14:24

To się nazywa ekspresowa odpowiedź :) Dziękuję bardzo!

baranez
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-28, 18:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: mazowieckie

Jakie są stawki za nadgodziny lub jak je wyliczyć?

Postautor: baranez » 2009-09-28, 18:21

Witam wszystkich. Jako nowy nauczyciel stwierdziłem, że najlepszym miejscem na umieszczenie tego postu będzie ten dział.
Mam pytanie odnośnie wyliczania wynagrodzenia za nadgodziny. Jestem nauczycielem dwóch przedmiotów (informatyki i techniki) w zespole szkół (gimnazjum i szkoła podstawowa). Jestem zatrudniony na pełny etat (18h tygodniowo) i oprócz tego mam dodatkowo 7h tygodniowo, co razem daje 25h tygodniowo. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób naliczane są stawki za każdą nadgodzinę, bo dzisiaj dostałem przelew za godziny ponadwymiarowe i wyniósł on zaledwie 56 zł, a niby jest to przelew za nadgodziny liczone od 01.09.2009 do 18.09.2009. Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki, bo sam się jeszcze nie orientuję w tych tematach.

ketug
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-30, 17:18
Kto: student
Lokalizacja: lubelskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: ketug » 2009-09-30, 17:28

Witam! Chciałabym się poradzić osób zorientowanych. Otóż od grudnia mam rozpocząć pracę w szkole jako nauczycielka. Ma być to zastępstwo na pół roku. Wcześniej nie uczyłam, nie mam więc odbytego stażu. Chciałabym wiedzieć, czy będę nauczycielem stażystą czy jak? Aby staż w ogóle mógł się odbyć, trzeba mieć umowę na rok na co najmniej pół etatu. Więc te pół roku zostanie policzone jako co? Interesuje mnie także wynagrodzenie. Mam wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym, pracować mam na pełny etat. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli ;-)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: malgala » 2009-09-30, 18:02

Będziesz mieć pensję nauczyciela stażysty (1906 brutto).
Stażu na nauczyciela kontraktowego jednak nie odbywasz. Staż ten możesz rozpocząć dopiero od września przyszłego roku.
Te pół roku będzie liczone do łącznego stażu pracy.

ketug
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-30, 17:18
Kto: student
Lokalizacja: lubelskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: ketug » 2009-09-30, 23:35

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Joshua
Posty: 34
Rejestracja: 2009-07-27, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: Joshua » 2009-11-16, 22:18

witam

mam pytanko odnosnie rodzajow plac, co to znaczy z przygotowaniem pedagogicznym?

jak sie jest na specjalizacji nauczycielskiej na f.angielskiej to jest to z przygotowaniem pedagogicznym czy bez?

czy po ukonczeniu studiow pedagogicznych jest dopiero z przygotowaniem pedagogicznym?

ketug
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-30, 17:18
Kto: student
Lokalizacja: lubelskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: ketug » 2009-11-16, 22:28

Joshua pisze:witam

mam pytanko odnosnie rodzajow plac, co to znaczy z przygotowaniem pedagogicznym?

jak sie jest na specjalizacji nauczycielskiej na f.angielskiej to jest to z przygotowaniem pedagogicznym czy bez?

czy po ukonczeniu studiow pedagogicznych jest dopiero z przygotowaniem pedagogicznym?


Bez przygotowania pedagogicznego nie możesz być nauczycielem. Takie przygotowanie uzyskuje się właśnie na specjalności nauczycielskiej na danym kierunku. Nie trzeba kończyć do tego osobnych studiów. To by dopiero było, jeśli wymagaliby od nas skończenia właściwego kierunku studiów np. anglistyki, a do tego 5-letnich studiów na pedagogice. Sumując: przygotowanie pedagogiczne zyskujesz kończąc dany kierunek ze specjalnością nauczycielską.

daktarin
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

[kilka pytań odnośnie wynagrodzenia]

Postautor: daktarin » 2009-11-19, 17:08

Witam,

od 1 września zacząłem pracę w szkole ponadgimnazjalnej.
Moja liczba godzin dydaktycznych to 24,5 (mam wyliczoną średnioroczną, bo mam kilka 4 godziny w przyszłym semestrze, za które mam płacone już teraz).

Mam kilka pytań (pewnie 100razy poruszanych, ale ciężko coś znaleźć na forum) odnośnie wynagrodzenia:

1. Jeśli teraz mam 1750 netto (razem z nadgodzinami) to jakie będę miał wynagrodzenie w lipcu i sierpniu?
2. Skoro od 22 XII do 5. I jest przerwa świąteczna to jakie wynagrodzenie otrzymam w styczniu i w lutym?
3. Czy dostane jakieś pieniądze na tzw. "wczasy pod gruszą"? Jeśli tak to ile i kiedy?
Przypominam, ze to moja pierwszy rok pracy w szkole.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam Serdecznie wszysttkich Forumowiczów


Wróć do „Nauczyciel stażysta”