nauczyciel stażysta ...pensja

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: renati23 » 2007-08-28, 19:46

chiczi pisze:Olu potrafimy czytać :lol: . Jeden post serio wystarczy :mrgreen:

tak, tak uwierz w nas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: daughter » 2007-08-28, 20:10

Najpierw musisz znaleźć pracę w szkole. A staż to wtedy oczywiste. Automatycznie zaczynasz staż z początkiem roku szkolnego.

malwina
Posty: 11
Rejestracja: 2007-04-03, 23:40

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: malwina » 2007-08-30, 22:52

Witam chciałabym was spytać jak to jest z tą pensją stażysty Rozpoczynam w tym roku pracę i tak: w jednej szkole będę miała 9 godzin i tam bedę odbywac staż. Oprócz tego w innej szkole zostałam zatrudniona na 7 godzin. Czy wypłate będę dostawac z każdej z tych szkół osobno, czy po prostu jakoś jedną ogólną pensję stażysty? Już tyle się opini nasłuchałam od różnych ludzi na ten temat że nie wiem co mysleć :P

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: renati23 » 2007-08-31, 09:57

malwina pisze:Rozpoczynam w tym roku pracę i tak: w jednej szkole będę miała 9 godzin i tam bedę odbywac staż. Oprócz tego w innej szkole zostałam zatrudniona na 7 godzin.

nie zabardzo wiadomo co znaczy "w jednej szkole" i "w innej szkole"
Piszesz że w jednej szkole masz 9 godzin więc za tyle szkoła będzie ci płaciła, a ta "inna szkoła" w której jesteś zatrudniona będzie ci płaciła za 7 godz. ( jeśli są to odrębne placówki)
Ale mogą to być dwie szkoły w Zespole Szkół ( np. Liceum Ogólnokształcące i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół) wtedy jeżeli dyrekcja zatrudnia cię na nowy rok szkolny w tych dwóch szkołach to powinna podpisać z tobą jedną umowę i masz płacone z jednego miejsca (jeden przelew) :wink:

aruna
Posty: 3
Rejestracja: 2007-07-23, 16:19

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: aruna » 2007-08-31, 13:10

ja mam mianowicie inne pytanko

pracuje w pewnej szkole na poltora etatu tj 27godz jako stazysta

w umowie mam etat - 18godz i z reszty mam sie rozliczac jako godziny nadliczbowe co miesiac

czy to normalne?
czy w takim wypadku skoro w wakacje nie ma lekcji i jakby sie nie rozlicza z nadliczbowych to bede dostawac pensję tylko za jeden etat a nie za poltora przez wakacje?

z gory dzieki za odpowiedz

Alicja
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-01, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: Alicja » 2007-09-01, 20:18

hej wszystkim, szkoda ze nie moge sie z wami podzielic wrazeniami ze stazu ale ja nie mam takiego prablemu, mimo ze jestem mloda nauczycielką jezyka angielskiego. ma to swoje plusy i minusy
ucze jezyka angielskiego ale szkola zatrudnia mnie jako prywatnego lektora, placi mi moja firma ( sama sie rozliczam z nimi, tzn ile godzin przepracuje za tyle mi placą, jest to umowa zlecenie) , plusem oczywiscie jest duze wynagrodzenia, jako stazystka mialabym 600 zeta na reke, bede miala ( za 22h) okolo 2,5 tys, wi8ec jest to igromna roznica. zaczynam prace od wrzesnia, jest to zespol szkol, bede miec i podstawowke i gimnazjum, i bede tam jedyna nauczycielką. jest to szkola na wsi, gdzie bardzo ciezko o nauczyciela, noi dyrektor zdecydowal się, zeby to gmina placila mojej firmie, a moja firma mi.
minus jest taki ze nie mam pelnego ubezpieczenia, nie moge rozpocząc stażu, jesli zachoruję i nie przepracuje kilku godzin, po prostu nie zap0lacą mi za to i bede musiala znalezc zastepstwo na te godziny poniewaz w umowie zleceniu jestem zobowiazana to wykonania KAZDEJ godziny :( , oczywiscie z drugiej strony tak jak juz pisalam fajnie bedzie zarabiuac 2,5 do tego jeszcze kursy popoludniami, czyli jakies 4 tys miesiecznie.
takze apel do anglistow: ceńcie się i szukajcie firmy, ktora bedzie was zatrudniala na roznych kursach
pozdrawiam
dare to dream....

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: izmo » 2007-09-02, 14:50

Moi drodzy. Ja to przeżyłam, to się pochwalę.
Dostaje się trzynastkę w teminie od 1 stycznia do 31 marca (to jest termin ustawowy) i tak jak pisała renati23 jeżeli zaczynasz we wrześniu w danej szkole, to 13. jest za miesiące wrzesie-grudzień. Dopracujesz w tej szkole do czerwca i np. od września pójdziesz do nowej szkołu to.. uwaga... w następnym roku kalendarzowym należą Ci się 2 trzynastki. Z tej i poprzedniej pracy.
Uwaga. Mając umowę do końca sierpnia dostajesz tzw. wczasy pod gruszą, czyli jakieś 600zł. Jeżeli masz umowę do końca czerwca, to dostajesz ekwiwalent za niewykorzytany urlop. Ale nie pamiętam, ile, bo to już "przeminęło z wiatrem'.
Piszę z doświadczenia, którego nabyłam przez te kilka lat pracy.
Pozdrawiam i 3mam kciuki za dobre dobrego początki...

[ Dodano: 2 Wrzesień 2007, 14:53 ]
aruna
1 każdego miesiąca dostajesz pensję za 18 godzin. Pod koniec miesiąca (w okolicach 30) dostajesz do wypisania kartę- wpisujesz tam ilość godzin przepracowanych w danym miesiącu (czyli etat + nadgodziny) i za nadgodziny dostajesz kaskę ok. 10 następnego miesiąca. Faktycznie za czerwiec dostajesz w lipcu, ale za lipiec i sierpień to już tylko goły etacik. :twisted:
Pozdrawiam

[ Dodano: 2 Wrzesień 2007, 14:54 ]
Alicja, jako stażystka miałabyś na rękę ponad 800 zł.

[ Dodano: 5 Wrzesień 2007, 15:53 ]
Uściślę, że tą trzynastkę dostaję się jednorazowo, ale w terminie pomiędzy 1 stycznia a 31 marca. :twisted: Szkoda, że nie płacą przez 3 miechy, ale wtedy byłyby to czternastka i piętnastka :lol2: :devil: :rotfl:
No, to super.



strzemecka
Posty: 7
Rejestracja: 2007-09-30, 14:50

Stażysta nauczania zintegrowanego

Postautor: strzemecka » 2007-11-10, 12:32

Witam wszystkich. Proszę napiszcie mi ile zarabia świezo upieczony nauczyciel stażysta nauczania zuintegrowanego.(na ręke!). Dzieki wszystkim

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: renati23 » 2007-11-10, 18:11

strzemecka, na tym forum jest taka opcja jak szukaj
wątek wynagrodzenia był poruszany kilka razy :wink:
znajdziesz tam adres stronki na której jest kalkulator płacowy i możesz sobie sama wyliczyć w zależności ile masz godzin i jakie kwalifikacje, brutto czy netto (czyli na rękę) :mrgreen:

laudanum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-23, 15:05

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: laudanum » 2007-11-23, 17:43

bylem juz na rozmwie o prace w gimanzjum w Warszawie ale cos ucichlo w tej sprawie i pani dyrektor mowila o zarobkach czyli jak np ja dostawalbym 800 zl + 400 zl dodatku bo tyle wynosi dodatek motywacyjny w wiekszych miastach

czyli 1200 zl jak dla mnie byloby ok - jestem nie wymagajacy

a po pracy w szkole zawsze mozna dorobic w jakiejs firmie typu call center albo cos w tym stylu ;]

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: chiczi » 2007-11-23, 19:00

laudanum pisze:ja dostawalbym 800 zl + 400 zl dodatku bo tyle wynosi dodatek motywacyjny w wiekszych miastach


Fajnie macie z tym dodatkiem, bo u nas szansa na dodatek motywacyjny jest dopiero po sześciu miesiącach po przyjęciu się do pracy :twisted: i to oczywiście nie dla każdego :?
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 19:43 przez chiczi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: Basiek70 » 2007-11-23, 19:10

chiczi pisze:
laudanum pisze:ja dostawalbym 800 zl + 400 zl dodatku bo tyle wynosi dodatek motywacyjny w wiekszych miastach


Fajnie macie z tym dodatkiem, bo u nas szansa na dodatek motywacyjny jest dopiero po sześciu miesiącach po przyjęciu do pracy :twisted: i to oczywiście nie dla każdego :?


i absolutnie nie w takiej kwocie... maksymalny to 150 zł u nas
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: nauczyciel stażysta ...pensja

Postautor: nadia » 2007-11-23, 20:11

U mnie dodatek motywacyjny wynosi 5% pensji zasadniczej.Ja biorę 91 zł brutto.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”